ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEnergia Jarocin A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Co z jarocińskim szkołami? Czy uczniowie mogą powrócić placówek?

› Koronawirus - Raport miesiąc temu    25.05.2020
Karina Muszalska
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. zdjęcie poglądowe

Powrót części dzieci do szkoły stał się faktem. Od dzisiaj w szkołach podstawowych będą organizowane zajęcia dla klas I-III i konsultacje dla ósmoklasistów. Jednocześnie nadal ma się odbywać nauka zdalna. Jak to wygląda w gminie Jarocin?

 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

"W związku ze stopniowym przywracaniem stacjonarnej pracy szkół i placówek od 25 maja uruchamiamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz konsultacje dla uczniów klas 8 szkół podstawowych i maturzystów" - głosi komunikat rzecznika prasowego MEN.

 

Umożliwienie zajęć opiekuńczych w klasach I-III szkoły podstawowej to odpowiedź na oczekiwania tych rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy. Po otwarciu od 6 maja przedszkoli i oddziałów przedszkolnych to kolejny krok w stronę stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania szkół.

 

Co z funkcjonowaniem urzędów? 

 

To dyrektor szkoły ma określić szczegółowy sposób sprawowania opieki, jak i prowadzenia zajęć dydaktycznych dla dzieci, które będą przebywać w szkole. Natomiat liczba godzin przeznaczonych na zajęcia dydaktyczne w szkole w formule stacjonarnej ma być uzależniona od liczby dzieci, które w tych zajęciach fizycznie będą uczestniczyć.

 


Mimo stanowiska Ministerstwa Edukacji Narodowej o częściowym otwarciu szkół dla uczniów, gmina Jarocin nie zdecydowała się na stacjonarne przeprowadzenie zajęć w swoich placówkach oświatowych. Będą one nadal zawieszone. To nie wszystko, bowiem przedszkola i odziały przedszkolne pozostają nadal zamknięte.

 

W komunikacie przekazanym przez jarociński magistrat czytamy:

"Od 25 maja 2020 r. do 31 maja 2020 r. gmina Jarocin zawiesza zarówno zajęcia w publicznych przedszkolach jak i zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych w publicznych szkołach w klasach I – III. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe publiczne będą nadal prowadziły zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa."

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dziwię się ludziom
miesiąc temu ocena: 0%  10
Po co w Jarocinie się uczyć skoro i tak praca w śmieciach albo w rzezniach. Za 10 lat takie zajęcia będą robić roboty, to tu będzie mieszkać? Kiedy pęknie wdzięczność dla ZJ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Juryś & Klaus
miesiąc temu ocena: 100%  9
Brzmisz typie jak takich dwóch samozwańczych liderów samorządu, w ich własnym mniemaniu biegłych w ekonomi, prawie, finansach publicznych, gospodarce komunalnej oraz kilku jeszcze dziedzinach. Szkoda tylko że jeden z nich wg oświadczenia zarabia 2 tysiące do ręki a drugi lider small biznesu w ciągu roku zanotował niecałe 30 tysięcy zysku z działalności biznesowej. Jak oni chcą budować lepszą przyszłość gminy skoro sami o swoją nie potrafią zadbać? No chyba że ich jedynym celem jest nabucie sobie kabzy
~ Bosanowa
miesiąc temu ocena: 100%  8
Nagle we wrzesniu korona swirus minie i wszystko wroci do normy zobaczycie:))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ idzie duży kryzys w finansach
miesiąc temu ocena: 100%  7
A normą będzie duży kryzys finansowy, wszystko się posypie.
~ uczennica
miesiąc temu ocena: 71%  6
moim zdaniem w związku z chorobą w Jednostce dziwię się rodzicom którzy narażaja swoje dzieci a Dyrekcja nie dba o swoich nauczycieli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzic
miesiąc temu ocena: 100%  5
to dlaczego otwarte jest w Wilkowyi czy to rozsądna decyzja Właściciela szkoły? dlaczego narażane są tam dzieci i nauczyciele?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XYZ
miesiąc temu ocena: 60%  4
Szkoła w Wilkowyi jest szkoła niepubliczna.
~ Paweł
miesiąc temu ocena: 75%  3
Dopóki nie będzie szczepionki to kształcenie nie wróci do normy. Kto z rodziców zaryzykuje zdrowie swojego dziecka?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ankap85
miesiąc temu ocena: 50%  2
Dlaczego ryzykowal zdrowiem? Jaka ma Pani pewnosc, ze Pani dziecko juz dawno nie zachorowalo? Ludzie zacznijcie podchodzic do tematu zdroworozsadkowo. Ile jeszcze bedziecie trzymac dzieci w domu z powodu 1 oficjalnie chorej hospitalizowanej osoby na caly powiat? I prosze nie pisac, ze niewiadomo kto jest chory, bo wychodzac z takiego zalozenia to rownie dobrze Pani moze zarazic swoje dzidcko.
~ Brawa
miesiąc temu ocena: 56%  1
Bardzo słuszna decyzja zdrowie i bezpieczeństwo najważniejsze ! Od września niech wszystko wróci do normy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A