ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Co z Jarocin Festiwal 2019? Pytań więcej niż odpowiedzi. Jutro sesja [SONDA]

› Aktualności ponad rok temu    17.02.2019
Anna Konieczna
komentarzy 70 ocen 3 / 0%
A A A
Jarocin Festiwal 2018Jarocin Festiwal 2018 fot. B.Frąckowiak-Piotrowicz

Jarocin Festiwal 2019. Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki zdecydował o radykalnych zmianach w organizacji Jarocin Festiwalu. Choć od tych zapowiedzi minęły ponad dwa miesiące, to do tej pory nie wiadomo, jak będzie wyglądała impreza w tym roku?

 

- Cały czas trwają rozmowy - twierdził jeszcze tydzień temu Adam Pawlicki. - Prowadzimy negocjacje z kilkoma podmiotami - tak pod względem organizacji, jak i finansowania - zapewniał.

 

To, że burmistrz chce „przewrócić festiwal do góry nogami” okazało się w listopadzie ubiegłego roku. Adam Pawlicki postanowił zmienić organizatora i formułę imprezy. Tym samym odebrał organizację jarocińskiemu muzeum i bibliotece [więcej TUTAJ].
 

[jarocińskie muzeum pozyskało 5 milionów złotych - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

Decyzja była na tyle zaskakująca, że niedługo po zakończeniu Jarocin Festiwalu 2018 ówcześni organizatorzy - Muzeum Regionalne i Biblioteka Miasta i Gminy Jarocin pod nadzorem wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka - rozpoczęli przygotowania do kolejnej edycji w 2019 roku i negocjacje z wykonawcami. Do listopada ubiegłego roku - w ocenie wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka, który koordynował przedsięwzięcie - udało się „zabukować” około 90% artystów. [szczegóły przygotowań i zapowiedź terminy Jarocin Festiwalu 2019 - przeczytasz TUTAJ]
 

W tych okolicznościach burmistrz Jarocina podjął decyzję o rewolucyjnych zmianach. - To nie znaczy, że festiwal był źle zorganizowany. Tak pod względem scen, jak i dźwięku i zespołów wszystko to było zrobione dobrze, ale stosunek wydanych pieniędzy do liczby uczestników pozostawiał dużo do życzenia. Tak czasem jest w biznesie, że wszystko się dobrze robi, a efekt nie jest taki, jakiego byśmy oczekiwali - uważa Adam Pawlicki.
 

Pytany o to, kto będzie organizatorem i kto sfinansuje festiwal, czy będą tańsze bilety dla mieszkańców gminy, jaki będzie zestaw wykonawców, jaką formułę będzie miała impreza i w jaki sposób będzie promowana - burmistrz odpowiada: - Konkretne informacje - jeśli uda się zakończyć wszystkie negocjacje i ustalić szczegóły - powinny być za jakieś dwa tygodnie. Będziemy robili wszystko, żeby tak było - zaznacza włodarz gminy.

 

 

Ale dodaje: - Jedną informację, którą możemy już teraz podać, to, że koordynatorem całego przedsięwzięcia będzie jarocińska Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych. Szefem fundacji jest Mariusz Sawarzyński, dyrektor ds. inwestycji i obiektów sportowych w spółce gminnej Jarocin Sport. Próbowaliśmy się z nim skontaktować. Najpierw umówił się na rozmowę, a potem nie odbierał już telefonu.

 

[o innym festiwalu organizowanym w Jarocinie - szczegóły TUTAJ]

 

W nieoficjalnych rozmowach na temat organizacji tegorocznego festiwali wymienia się również nazwisko Marka Sierackiego (w poprzednich edycjach festiwalu odpowiadał między innymi za pole namiotowe - przyp. red.). Sam zainteresowany nie chce rozmawiać na ten temat. Ale nie potwierdza i nie zaprzecza, że będzie miał coś wspólnego z tegoroczna edycją festiwalu.

 

Osoby związne ze sztandarową imprezą Jarocina zastanawiają się, czy za zmianami nie stoi nowy wiceburmistrz Bartosz Walczak, tym bardziej, że czas ogłoszenia festiwalowej rewolucji nastąpił tuż po powołaniu go na stanowisko zastępcy burmistrza [szczegóły TUTAJ].

 

Były starosta nigdy nie ukrywał, że ciągnie go do sceny i organizacja imprez kulturalnych nie jest mu obca. Po odwołaniu z funkcji starosty jarocinskiego na począytku 2017 roku Bartosz Walczak został prezesem agencji PRmotion, która zajmowała się organizacją eventów i dużych imprez rozrywkowych - co prawda z nieco innymi gatunkami muzycznymi niż Jarocin Festiwał, ale doświadczenia nie można mu odmówić. 

 

Dodatkowym argumentem dla obserwatorów sceny kulturalnej Jarocina za taką wersją wydarzeń jest fakt, który nie jest już tajemnicą, że dwaj panowie wiceburmistrzowie - odpowiedzialny do niedawna za organizację festiwalu Robert Kaźmierczak i Bartosz Walczak - nie darzą się zbyt dużą sympatią [o tym przeczytasz również TUTAJ].

 

Jak jest prawda i czy rzeczywiście jeden wiceburmistrz odebrał festiwal drugiemu i czy w związku z tym tegoroczny Jarocin Festiwal podryfuje w kierunku nieco lżejszej muzyki, a nawet disco-polo - czas pokaże.

 

Być może nawet w najbliższych dniach poznamy nieco szczegółów tegorocznej edycji Jarocin Festiwal. Na poniedziałek - 18 lutego przewodniczący Rady Miejskiej Jarocina Rajmund Banaszyński zwołał bowiem posiedzenie rady w trybie nadzwyczajnym. Jedynym tematem jest: „Informacja burmistrza o poziomie przygotowań i organizacji Jarocin Festiwal 2019”.

 

Spotkanie zostało zwołane na wniosek radnych opozycyjnych po naszych publikacjach w "Gazecie Jarocińskiej" i na portalu jarocinska.pl na temat niepokojącej ciszy wokół tegoroczej edycji festiwalu i braku jakiejkolwiek informacji o imprezie, która miałaby się odbyć już za 5 miesięcy.

 

Posiedzenie odbędzie się w poniedziałek - 18 lutego w sali sesyjnej jarocińskiego Ratusza - początek o godz. 15.30. Wstęp wolny.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

Jarocin Festiwal 2019

Czy uważasz, że przewrócenie "do góry nogami" jarocińskiego festiwalu to słuszna decyzja?

ankieta dodana 15.02.2019, ilość wszystkich głosów: 306
Tak
19%
Nie
76%
Nie mam zdania
6%
+ 0 głosów: 3 (0%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (69)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ undertaker
ponad rok temu 69
upiera się burak jeden z drugim nad ambitnym planem nie wiem czego nawet nie rozumiejąc muzyki rockowej i gatunków co ewoluowały w alternatywę i metal i punk -tak w wielkim skrócie,dodając że publika powinna być po za jarocinem z innych części kraju i zagranicy to tam są mieszanki kulturowo -emocjonalne nadające charakter festivalu ,są przykłady w polsce na organizację i się sprawdzają to bolków castel party ,poland rock kostrzyn opener itp itp nie piszę więcej bo od lat jarocin to nie jarocin tylko rolnik co robi występ sławomira dla rzeżni metalów lub ortodoxowych punków z uk
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xdxd
ponad rok temu ocena: 100%  68
Niech mi Robert Kazmierczak powie, czy gdyby w latach 80 i 90 latach szczytnosci festiwalu, ktos tam wpuscił Stańko, to co by z nim "publicznosc" tamtejsza zrobiła? Z całym szacunkiem, dostał by pomidorami. Swietny muzyk, ale Robert zapomniał, ze tam była celowo promowana kontrkultura, cos w opozycji do ugrzecznionej kultury. Natomiast Robert chciał zrobic w tamtym rocku ukulturalniający feestiwal z misz-maszem roznych zespołow, pomysł dobry ale takie festiwale mozna robic w duzych miastach, gdzie przyjdzie wiecej fanow kultury wyzszej. Tutaj brakuje porzadnego ROCKA NA FESTIWALU! JUZ NIE WAŻNE Z JAKIEGO KRAJU! moze byc nawet z czech i z wegier, byle mieli gitary, a nie jak ostatnio konsole czy laptopa z ktorego leci gotowa muzyka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xd
ponad rok temu ocena: 100%  67
Niech zrobia disco poli w Witaszycach, duża wiocha id ealnie sie nada!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ andrzej
ponad rok temu ocena: 100%  66
Tradycja !! ,musi być zachowana tradycja festiwalu JAROCIN z tego jest znany Jarocin styl zespołów rocowy i muzyka kto to wymyślił -Walczak jaki to muzyk znawca ? disko polo to na polu koło Witaszyc .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SZCZERY
ponad rok temu ocena: 100%  65
Opalony robił, robi i będzie robił co mu się podoba!! Zróbmy najlepiej kolejne referendów jak z ruchem na rynku wydajmy nasze pieniądze nie potrzebnie oraz zmarnujmy czas mieszkańców, żeby dyktator zrobił i tak co chce. AVE Solarium
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Amen
ponad rok temu ocena: 0%  64
To Kaźmierczak wskrzesił po latach festiwal! Jarocin Festiwal PRL był udaną próbą reaktywacji, a następnie przez lata czuwał nad jego dalszymi edycjami chociaż był opluwany przez różne miernoty! Cóż pamięć i zawiść nadludzi jest okrutna!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ opo
ponad rok temu 63
Brawo Hiroszima cieszę, się, ze ktoś mysli w tym miescie, jest nadzieja, bo juz myslałam, ze tutaj wszyscy jednomyslni. Tak bedac przy włądzy, w tym czasie, co powstawał ten festiwal, jakby sobie przypisał, powstanie, ale to naprawde niesprawiedliwe, bo to Jarek Murek z zona i , ktorzy juz stad sie wyprowadzili(ciekawe czemu?), wymyslii festiwal. Moze Murek by sie wypowiedział?
~ hiroszima
ponad rok temu ocena: 100%  62
Zgadza się festiwal wskrzesiła Magda Malińska i Murek. Kaźmierczak dołożył swoje bo był przy władzy i na festiwalu się wypromował...a po kilku latach pewny swoich racji zaczął festiwal dobijać...
~ ekolog
ponad rok temu ocena: 100%  61
to nie KAŹMIERCZAK, ALE PANI MALIŃSKA I https://www.facebook.com/jarek... NAPISZ DO NIEGO ZAPYTAJ kto wskrzesił w 2005 festiwal!dlaczego Robert sobie przywłaszcza jego powstanie? Spichlerz tez on wymyslił? A czego nie wymyslił? Wiecie, ze to Tesla wpadł na radio pierwszy, ale Marconi po prostu pierwszy opatentował !
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 100%  60
Promują discopolowego kelnera i w taki sposób szkodzą festiwalowi. Wizerunek jest ważny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Go
ponad rok temu ocena: 100%  59
Niech wróci go ahead i będzie dobrze ... to co roku ktoś inny organizuje i coraz gorzej ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zainteresowany
ponad rok temu ocena: 92%  58
Co ludziska kochane narzekacie>>> Mieliście możliwość coś zmienić na wyborach to wybraliście majteczki w kropeczki ło cho cho... więc macie :-) Zenek będzie rządził w lipcu w Jarocinie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Referendysta
ponad rok temu ocena: 50%  57
Ludzie wybrasli SUPER !! To Ty zainteresowany sie martwisz ale lepiej zamartw sie o siebie. A jak Zenek będzie rządził w lipcu w Jarocinie to wszyscy mieszkańcy pójdą SUPER A TY wyżej nie musisz. Możesz siedzieć przed ekranem telewizyjnym no i o co chodzi . Miłego dnia życzymy
~ Jartyk
ponad rok temu ocena: 100%  56
Kupie karnet jeśli będzie na festiwalu Ray Wilson.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xd
ponad rok temu 55
dokłądnie, a mieszka blisko, bo w Poznaniu!
~ Aaaaa
ponad rok temu ocena: 54%  54
Tak krytykowali festiwal. A teraz takie larum. A może burmistrz wysłuchał krytykantów i festiwalu nie będzie? Czemu Jarocin ma finansować festiwal dla całej Polski? Jak to jest dziedzictwo kulturowe Polski niech Min Kultury to sfinansuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rudy roman
ponad rok temu ocena: 71%  53
Festiwal na chwile obecną został zajechany...nie ma zysku dla władz takiego jakby oczekiwali...zapamiętajcie te nazwiska - Pawlicki, Kaźmierczak....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ farbowany lis
ponad rok temu ocena: 50%  52
Ciebie też zapamiętamy rudy roman
~ gizmo
ponad rok temu ocena: 92%  51
Został odsunięty ale to on doprowadził do tej sytuacji wprowadzając swoje chybione pomysły....
~ taka prawda
ponad rok temu ocena: 91%  50
Ten ostatni został odsunięty od mieszania się w festiwal. Nie ma już nic do gadania w tej kwestii. Zamiast niego jest nowy Polo-czado-lansino-men...
~ Adaś
ponad rok temu ocena: 76%  49
Wystarczy spojrzec na burmistrza, po ktorym widac, ze jest fanem disco polo. I tyle w temacie ! Zenada !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 4325
ponad rok temu 48
burmistrz akurat słucha dobrej muzyki nie trafiłes, tylko ludzie , ktorymi sie otacza lubią proste disco
~ XSTW
ponad rok temu ocena: 50%  47
lepiej być fanem disco polo niż fanem refe,,,,,,,,tów i ćpun.......w
~ zenek
ponad rok temu ocena: 75%  46
Bełkot durni
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
ponad rok temu ocena: 88%  45
Moim zdaniem JAROCIN ma taką markę, że jak nie ma sponsora to zróbmy festiwal ala Błaszczykowski... bez pieniędzy ale za to z honorem. Darmowe koncerty na polu z udziałem amatorskich zespołów rockowych !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
ponad rok temu ocena: 93%  44
Moim zdaniem JAROCIN ma taką markę, że jak nie ma sponsora to zróbmy festiwal ala Błaszczykowski... bez pieniędzy ale za to z honorem. Darmowe koncerty na polu z udziałem amatorskich zespołów rockowych !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Znowu bełkoczesz w
ponad rok temu ocena: 13%  43
Jakie stowarzyszenie Sawsrzynskiego? Fundacja jak już, gdzie nie pobiera się wynagrodzenia.
~ klęska, ale tego chcą mieszkańcy bo na nich głosują
ponad rok temu ocena: 82%  42
gospodarka jarocina (stare fabryki) -> historyczny amfiteatr wyburzenie -> festiwal :: wszystko kolejno pada. Kiedy zamykacie Spichlerz Polskiego Rocka , nie rozumiem w tej sytuacji sensu jego finansowania ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój nick
ponad rok temu ocena: 100%  41
Olga, Jurek topi się w bagnach błota na ulicy przy której mieszka. To prawda. Ale ty podejrzewam topisz się w innym bagnie, tym gorszym, gdzie króluje nienawiść, poniżenie, wykorzystywanie stanowisk kosztem mieszkańców. Topisz się w bagnie, gdzie nie ma żadnych wartości, nie ma honoru.
~ Olga
ponad rok temu ocena: 33%  40
I Jurek topiący się w bagnach.
~ ocena
ponad rok temu ocena: 100%  39
to ważne w obecnej sytuacji, artykuł z roku 2014 z Poznania: https://gloswielkopolski.pl/ro...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 95%  38
Niech wroci poprzednia forma festiwalu a nie ten piknik ktory nam funduja teraz!tlumy na maratonskiej pelne rowy ludzi to jest to a nie to co nam proponuja wladze jarocina!poprzednia forma!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 4xd
ponad rok temu 37
przeciez ten festiwal kiedys to nie było promowanie kultury wyzszej, tylko kontrkultury, poczytaj co to jest bo nie wiesz, to Robert Kazmierczak sobie ubzdurał chyba, ze to ma byc kulturalny festiwal, ale nie taki miał zamysł kiedys, miał byc po prostu zjazdem roznej masci wywrotowcow stad taka a nie inna muzyka była konretnie dopuszczana przez komune, na inne rzeczy nie pozwalili, na prowadzenie biznesu, nie pozwalili komunisci, ale na festiwalu mozna było sprzedwac kiełbaski i w ogole KOMUNISCI TEZ MIELI INTERES I SŁUZBY, ZEBY TEN FESTIWAL był i to własnie w takiej formie zjazdu roznej masci wywrotowcow, buntownikow, fanow "kontkulturowej muzyki", nikt tam nie jezdził na Stańsko w latach 90
~ myśleć ludzie albo kolejne niepotrzebe "łączniki" za wasze pieniądze
ponad rok temu ocena: 83%  36
do-Vik - kolejny jasnowidz :-) Nie mam nic wspólnego z "lokalsami". Tu o historię chodzi, festiwalem jarocińskim powinien się zainteresować ktoś z ministerstwa kultury, bo to kawał historii polskiej, łatwo zniszczyć (zburzyć) , odtworzyć czasami się nie da.
~ Vik
ponad rok temu ocena: 67%  35
Jurij już był lepszy twój Stasio. A z całym szacunkiem dla Kasi, to nie ta liga. Na sołtysa się nadaje w sam raz na jej intelektualne możliwości.
~ myśleć ludzie albo kolejne niepotrzebe "łączniki" za wasze pieniądze
ponad rok temu ocena: 86%  34
samo nic się nie zrobi - tu trzeba dużych zmian we władzach - innego burmistrza, innych lepszych radnych. Tu trzeba … referendum.
~ Tico
ponad rok temu ocena: 57%  33
Po co te sesje skoro głos zabiera tylko Walczak, pyta, dopytuje stawia tezy a reszta siedzi jak takie ciołki. Oddajcie mandaty jesteście tam zbędni. Ludzie popatrzcie sobie na esesja na prawdę parodia. Iwicka kręci oczkami, ta obok widać ze nie wie o co chodzi. Żal
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Tico
ponad rok temu ocena: 71%  32
Żal to patrzeć na gęby radnych z ZJ. To dopiero jest banda nieudaczników, którzy żyją wyłącznie dzięki powiązaniom z Pawlickim. Czy radni ZJ o coś dopytują???? Nie bo nie mogą sie nawet odezwać. Normalnie teatrzyk kukiełek a nie rada miejska. Opozycja nic nie zrobi bo ma mniejszość i to cała prawda. Z tego co widziałem na e-sesji to nawet wypowiedzi dla opozycji skrócili do 3 min. Bo za dużo pytają o szczegóły. A jak już oglądasz sesje to zobacz ze Wojciechowski ciagle w gry gra bo to widać. Raz na 5 lat sie odezwie i to tyle. Żenada z kukiełkami Pawlickiego.
~ Szach Mat
ponad rok temu ocena: 78%  31
http://www.jarocinska.pl/artykuly/adam-pawlicki-skazany,6907.htm
~ Kurka nioska
ponad rok temu ocena: 47%  30
I dodaj jeszcze że nikt go nie pobije w doniesieniach
~ Nowak
ponad rok temu ocena: 82%  29
Ważne żeby firma radnego Sledzianowskiego nie straciła zlecenia na rozwijanie kabli....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JFM
ponad rok temu ocena: 93%  28
Tak oto obecna władza dobiła festiwal.....Kaźmierczak zaczął rzeź a Pawlicki zadał ostateczny cios tępym narzędziem....zabiliście panowie jedyna rzecz z której to prowincjonalne miasteczko z wieloma rondami i bez sensu łącznikami kiedyś słynęło....Kaźmierczak i Pawlicki wstyd!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 17%  27
Jak to wszystko można podsumować. ZMIENIŁ SIĘ KLIMAT , ZMIENIŁ I JAROCIM (Ministersrtwo niezadowolenia) posłuchajmy dobrych kawałkøw https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Realista
ponad rok temu ocena: 94%  26
Wszytko już szło w tak dobrym kierunku. Za GoAhead, z roku na rok coraz lepiej, coraz większa frekwencja. To jednemu z drugim zachciało się festiwali na poziomie 'światowym', pojawili się kolesie ze szkolnych lat, którzy mieli tego dokonać. Niestety jeszcze wtedy Jarocin był za słaby na mapach po 94r, żeby tak radykalne posunięcia zostały poczynione. I tak, jak pięło się wszystko ku górze, tak momentalnie przyszedł czas na ...upadek. Moment tych 'cudownych zmian' był idealnym na zamiecienie pod dywan całego 'interesu', w którym to pewna ekipa kupiła, po chwili sprzedała cały teren. Pod przykrywką i 'koniecznością festiwalu', dozbroiła działki w media. Od razu okazało się, że festiwal trzeba wprowadzić z maratońskiej, żeby 'ożywić miasto'... Temat ucichł, więc teraz to już tylko zyski ze sprzedaży uzbrojonych działek pod zabudowy jednorodzinne pójdą w krocie! (delikatnie ujmując). Po czasie 'okazało się, że ta zmiana nie przyniosła nic pozytywnego', ale... W międzyczasie pewne stołki się pozamieniały. (na chwilę, aby kolejny biznes utworzyć). Po idealnych, planowanych od lat zagraniach polityczno-biznesowych - glana zamienimy na pomnik ...Zenona z gitarą. Żenada wyborcy!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
ponad rok temu ocena: 95%  25
Jak można przy organizacji jarocińskiego festiwalu proponować, bo o działaniach nie wspomnę - B. Walczaka!? To trzeba naprawdę mieć pojęcie o muzyce i oczekiwaniach festwalowiczów i na pewno nie są to odbiorcy muzyki disco polo! Zgładzili amfiteatr i inne symbe festiwalu a zastępują marnym substytutami. Tyle kasy dostają na park a robota się ślimaczy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna P
ponad rok temu ocena: 37%  24
Rzeczywiście robota się ślimaczy w Parku o pow. 30 ha. W niecały rok odmulono oraz umocniono stawy oraz cieki wodne, przeprowadzono dwie wycinki, oświetlono połowę parku, utwardzono główną aleję z kostki granitowej, przeprowadzono remont elewacji pałacu oraz tarasu południowego - w innych miastach tego typu działania trwają przez kilkadziesiąt lat. Nowy amfiteatr czekał na pieniądze zewnętrzne tak aby gminny budżet jak najmniej "odczuł" jego budowę. Doczekał się 5 mln - chyba warto było czekać prawda ? Hejtować i krytykować, znać się na wszystkim - to przecież takie Polskie...takie Jarocińskie...
~ Mieszkaniec Gminy Żerków
ponad rok temu ocena: 8%  23
A co z Disco Stars festiwal bo o nim też jest cicho, będzie, nie będzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 92%  22
Będzie. James Błąd Walczak zmieni tylko nazwę na Frstiwal Jarocin. A jak się nie uda, to poleci ze stołka. W końcu burmistrz musi miec czyste ręce. Za błędy odpowiadają podwładni. Ale spoko... tubylcy lubią disco-polo. Będzie obciach, ale kasa będzie się zgadzać.
~ Nemezis1983
ponad rok temu ocena: 100%  21
Dziś w RMFFM śmiali się że festiwal jarociński zmieni się w festiwal Disco polo... Brawo...ehh
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 0%  20
Na ubarwienie słonecznego dnia https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oburzona
ponad rok temu ocena: 96%  19
Walczak i impreza kulturalna - przecież te dwa stwierdzenia się wykluczają. Co disco polo ma wspólnego z kulturą? Jest jej grabarzem wraz z Walczakiem. Pawlicki z kolesiami wszystko niszczą w imię swoich partykularnych biznesów i interesików. Nikomu te zmiany nie służą poza wybrańcami pawlickiego. Ten festiwal nie ma zarabiać!! On jest dziedzictwem kulturalnym Polski, tradycją i historią tych ziem. Spichlerz też się zmieni na muzeum disco polo? Ludzie jacy wy byliście głupi wybierając te miernoty. Zostaniemy z długami na wieki za beznadziejnej jakości osiedla, nikomu niepotrzebnymi łącznikami, ze smierdzącymi ubojniami, marketami, lumpeksami i festiwalem disco polo. Amfiteatru nie ma, basenu nie ma, ścieżki do Zerkowa nie ma. A deweloper się bawi w kolejne osiedla. Pawlicki - zostaniesz zapamiętany jako ten burmistrz, który zmienił festiwal na disco polo. Tylko i wyłącznie z tego powodu będzie wymieniane twoje nazwisko po latach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ GNIEZNIK
ponad rok temu ocena: 53%  18
Jedno jest pewna tam gdzie Kaźmierczak i jego hołota tam nie ma nic dobrego. Ten buc nie zna się na kulturze nie bierze pod uwagę zapotrzebowania ludzi... tak mi szkoda tego Pana
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz
ponad rok temu ocena: 67%  17
Pan Kaźmierczak "najlepszy" jest w wycince drzew. To specjalista od niszczenia oświaty!!!
~ alex
ponad rok temu ocena: 89%  16
Myślę, że on nie miał w tej kwestii nic do powiedzenia. Dla mnie Kaźmierczak jest nawet zbyt mało komercyjny, dlatego festiwal ostatnio był mało dobrze przyjmowany. Teraz do koryta dorwał się ulizany goguś i zmienia festiwal na disco polo. Tragedia dla tego miasta i jego historii.
~ alex
ponad rok temu ocena: 95%  15
Myślę, że on nie miał w tej kwestii nic do powiedzenia. Dla mnie Kaźmierczak jest nawet zbyt mało komercyjny, dlatego festiwal ostatnio był mało dobrze przyjmowany. Teraz do koryta dorwał się ulizany goguś i zmienia festiwal na disco polo. Tragedia dla tego miasta i jego historii.
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 0%  14
Zaprosić wykonawców z KOREI POŁUDNIOWEJ i tpd jak to robi klub muzyczny z wawy https://progresja.com/events/e... https://progresja.com/events/s... https://progresja.com/events/i... https://progresja.com/events/o... a braknie miejsca na polu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda:)
ponad rok temu ocena: 100%  13
A ja myśle że spokojnie można zrobić dobra impreze i nie dużym kosztem tylko trzeba chcieć. Byłem ostatnio w żerkowie na wieży rocka i było widać cheć i pomysł na zrobienie czegos fajnego. Dobre festiwale w jarocinie to prl i od 2006-2016. Jedne słabsze drugie lepsze ale zawsze znalazło się kilka fajnych zespołów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paweł
ponad rok temu ocena: 100%  12
Pawlicki mówi o stronie finansowej festiwalu, tylko że nikt nie wie ile kasy poszło na festiwal, jak zwykle to są rzeczy utajnione przed opinia publiczną
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój nick
ponad rok temu ocena: 100%  11
Pan Kaźmierczak miał podać dane jak się nie mylę to mówił październik - listopad. A mamy luty. Więc coś jest nie tak, albo z wynikiem finansowym festiwalu i chcą to ukryć przed mieszkańcami, albo z matematyką u Pana Kaźmierczaka i jeszcze liczy.
~ Faja
ponad rok temu ocena: 88%  10
Oddajcie Festiwal Jarocin w ręce rodzicielów Black Wave. Oni zrobią dobry klimat \m/
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarociniak.
ponad rok temu ocena: 100%  9
Jarocin Festiwal z disco polo? Wstyd będzie się przyznać skąd się pochodzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pani z kiosku-była właścicielką Kanbudu
ponad rok temu ocena: 89%  8
Już jest wstyd za Skazanego za ... I jego rozwojowy łącznik więc gorzej być nie może:-(