ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Co z budową fabryki farmaceutycznej za ponad 20 mln euro w Jarocinie?

6 miesięcy temu    13.02.2020
Anna Konieczna
komentarzy 61 ocen 17 / 6%
A A A
Miasto informowało, że zakład farmaceutyczny może powstać na działce przy ul. Zacisznej w JarocinieMiasto informowało, że zakład farmaceutyczny może powstać na działce przy ul. Zacisznej w Jarocinie fot. Materiały UM w Jarocinie

Co z zagranicznymi inwestorami, którzy tuż przed wyborami w październiku 2018 roku przylecieli helikopterem do Jarocina, następnie podpisali list intencyjny i przedwstępną umowę w sprawie kupna gruntu pod fabrykę farmaceutyczną w Jarocinie? Niestety, mimo wysiłków ze strony samorządu, nie ma dobrych wieści.  

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Pojawienie się inwestorów, których helikopter wylądował na boisku spółki Jarocin Sport, wzbudziło duże zainteresowanie [więcej na ten temat czytaj TUTAJ], tym bardziej, że wydarzenie miało miejsce w samym środku kampanii przed wyborami samorządowymi, w których burmistrz Adam Pawlicki starał się o kolejną kadencję.

 

 

Okazało się, że biznesmeni są przedstawicielami Grupy Kapitałowej White Cloud z Londynu [o tym pisaliśmy również TUTAJ].

 

 

W czasie pobytu w Jarocinie burmistrz przedstawił zagranicznym inwestorom kilka propozycji gruntów, które mogliby nabyć pod planowaną budowę fabryki farmaceutycznej [więcej n aten temat przeczytasz TUTAJ].

 

 

Wybór padł na prawie 4-hektarową działkę między ulami Przemysłową i Zaciszną w Jarocinie, która należy do gminnej spółki Jarocińskiej Agencji Rozwoju.

 

 

Po podpisaniu listu intencyjnego w sprawie kupna - sprzedaży gruntu [więcej szczegółów TUTAJ] burmistrz Adam Pawlicki napisał w mediach społecznościowych:

 

 

„Niektórzy wątpili, że wcielone w życie będą deklaracje, które padły podczas październikowej wizyty przedstawicieli zagranicznego inwestora w naszym mieście. Inni twierdzili, że to przedwyborcza mistyfikacja. Jednak fakty są inne.”

 

 

I dodał: „Inwestor wyraził chęć nabycia gruntów, na których chciałby zrealizować zadanie warte około 10 mln euro”.

SpectrumLeaf Poland deklarował budowę zakładu, którego wartość szacowana na ponad 20 milionów euro. Mialy być tam produkowane komponenty dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego i farmaceutycznego.

 

Po liście intencyjnym podpisana została także wstępna umowa kupna - sprzedaży u notariusza.

 

- Następnie miała zostać zawarta ostateczna umowa. Inwestorzy zwrócili się o przedłużenie terminu jej zawarcia o kilka miesięcy - tłumaczy Robert Cieślak, prezes JAR-u. - Żeby zabezpieczyć nasze interesy, odpowiedziałem im, że to jest możliwe, ale przy odpowiednim zabezpieczeniu finansowym z ich strony, które miało wynieść 10% wartości transakcji, czyli około 200 tysięcy złotych. Oni się na to nie zgodzili, zrezygnowali i żadnego kontaktu z nimi już nie ma - informuje szef gminnej spółki.

 

 

Jego zdaniem przyczyną może być zmiana polityki przez grupę kapitałową White Cloud wobec inwestycji w Polsce. - Oni chyba w ogóle wycofują się z Polski, nie tylko z Jarocina - dodaje prezes Robert Cieślak.

 

 

Z kolei wiceburmistrz Bartosz Walczak tak komentuje finał negocjacji z zagranicznymi inwestorami:

 

 

- Decyzja inwestorów wynikała nie tylko z ich wewnętrznych problemów, ale miedzy innymi z „klimatu” jaki stwarzają dla przedsiębiorców przeciwnicy burmistrza, którzy od pierwszej wizyty inwestorów w Jarocinie podważali autentyczność tych osób. Za tę sytuację i atmosferę w Jarocinie należy podziękować „totalnej opozycji”, która bez przerwy donosi, szuka wszędzie afer i robi wieczny zamęt, paraliżując sprawne i profesjonalne funkcjonowanie gminy zarówno lokalnie jak i zewnętrznie. Takie bezmyślne postępowanie odstrasza wszystkich potencjalnych inwestorów, również lokalnych z terenu naszej gminy. Apeluje do tych osób aby się opamiętały, bo działają na szkodę dla naszego miasta i gminy - stwierdza zastępca burmistrza Jarocina. 

 

 

 

 

 

Najnowsze wydanie "Gazety Jarocińskiej" - a w niej - kliknij TUTAJ

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  Redakcja

+ 1 głosów: 17 (6%) 16 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (64)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ UWAGA
5 miesięcy temu ocena: 100%  64
Gazeta ponownie usuwa komentarze , a zostawia wygodne dla siebie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hipo
5 miesięcy temu 63
Piotrowicz jest na utrzymaniu Pawlickiego to nie ma się co dziwić ....
~ Zxspektrum
5 miesięcy temu ocena: 100%  62
Logiczny za PO co zrobiono dla Jarocina przez 8 lat rządów? Kompletnie nic, mydlisz oczy innym że to wina PiS ale to wyborcy większością wybrali tę partię demokratycznie żeby rządziła a PO rządziło naszym krajem tylko teoretycznie, afery, przekręty , karuzele i teoretyczne siły zbrojne wg Pana Sikorskiego no i w końcu brak konkretnego planu dla rozwoju naszego kraju. Sędzia to nie Bóg musi odpowiadać za swoje czyny poza swoją pracą a nie żeby chronił go immunitet sędziowski gdy popełnii wykroczenie czy przestępstwo, prawo ma być równe dla wszystkich bezwzględu na status zawodowy. A to że inwestor z anglii się wycofał to jego decyzja i jego prawo . Włodarze miasta muszą się nauczyć pokory i nie brać żadnego wadium w sprawie inwestycji to zniechęca bardzo i pokazuje jak pazerni na kasę są rządzący, a lokalizacja nie jest wcale taka atrakcyjna w tym rejonie miasta nie ma tam nawet dobrej drogi wyjazdowej na expresówkę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bbbb
5 miesięcy temu ocena: 52%  61
Ludzie pamiętajcie się,wiecznie cos wam przeszkadza albo to totalna zazdrość!Czy wy widzicie te komentarze na burmistrza?Kto się wciagle wypowiada na temat tylko z gminy maja do wypowiedzi.?Usiadzie nastepny do stolka na burmistrza i nic nie zrobi dla Jarocina?Aby by chcieli tam usiąść i rządzić,jeden na drugiego mowi!A ten rewelacyjny burmistrz nie jest ale jeszcze sie stara i robi cos!Dajcie spokoj zajmijcie sie sobą!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Logiczny
6 miesięcy temu ocena: 86%  60
Dziwi mnie to, że komentujący tutaj naiwnie wierzą, że rozgrywki polityczne miejscowej rady miasta obchodzą kogokolwiek poza Radą Miasta i osobami zainteresowanymi lokalną polityką. Szczególnie zaś dziwi mnie fakt, że ktoś myśli, że radni miasta swoimi wypowiedziami mogą mieć wpływ na inwestycje firm zarządzających budżetem wiekszym niż cały roczny budżet naszej gminy. Powodem wycofywania się inwestycji z Polski jest polityka rządu PiS, a konkretnie brak zaufania do stabilności politycznej naszego kraju, oraz wojna domowa o sądownictwo. W połączeniu z zapowiedziami wzrostu płacy minimalnej do 4000zl, brakiem w Jarocinie wykształconych i doswiadczonych kadr, oraz niezbyt ciekawym położeniem z punktu widzenia logistyki, to w sumie dziwnym jest, że ktoś wgl rozważał postawienie tutaj fabryki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
5 miesięcy temu ocena: 50%  59
Wide że gminnikowi znowu albo żona nie daje albo jemu nie staje bo wylewa swoje żale
~ Do gminnik
5 miesięcy temu ocena: 92%  58
Widzę że kolega żyje w jakimś własnym świecie skoro uważa, że gminna to jest jakaś samotna łódka na bezkresnym oceanie, otóż gmina to element naszego Państwa, decyzje na szczeblu centralnym mają ogromne znaczenie dla życia mieszkańców w nawet najmniejszych i najbardziej oddalonych od stolicy miejscowościach, decyzje o podatkach, wynagrodzeniach dla budżetówki (nauczyciele, służba zdrowia), wysokość pensji minimalnej, to wszystko i wiele innych to decyzje podejmowane przez rząd bez konsultacji a maja realny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorców i wydatki samorządów.
~ gminnik
5 miesięcy temu ocena: 20%  57
Jeśli fiasko takiej inwestycji to wina pisu... To sukces również przypisałbys PiSowi? Czy jednak, co złego to nie my... Ale sukces z chęcią sobie przypiszemy!
~ Zorro
6 miesięcy temu ocena: 67%  56
Oo dzisiaj wszyscy przeciwnicy Burmistrza mają chyba swoją gwiazdke. Cieszcie się, bo za często powodów do tego nie macie, a przyjdą następne wybory to znów będzie sromotna klęska. Inwestor zrezygnował? Trudno i w sumie szkoda, ale tak naprawde cos się stało? Ktoś stracił finansowo? Teren nadal jest do kupienia, może opozycja kogoś znajdzie, wreszcie by miała realny sukces a nie tylko doniesienia do prokuratury z ktorych nic nie wynika
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do gminnik
5 miesięcy temu ocena: 71%  55
A jak na przestrzeni ostatnich 15 lat wzrastały dochody? o tym już nie pamiętasz albo nie chcesz przypominać. Obecnie budżet roczny Gminy to ok 220-230 mln zł gdzie dekadę temu był on poniżej 100 mln. a stosunek zadłużenia do dochodów jest utrzymywany na tym samym poziomie. Zresztą tak jak w życiu, więcej zarabiasz więcej wydajesz:)
~ gminnik
5 miesięcy temu ocena: 38%  54
Jak zmieniło się zadłużenie miasta na przestrzeni ostatnich 15 lat?
~ Ad
6 miesięcy temu ocena: 60%  53
Jak ktoś nie chce widzieć rozkwitu Jarocina to nie będzie widział. Ale chociażby pałac w parku, nowe ulice i całe osiedla, drogi rowerowe, skwery, aquapark... Za czasów poprzedników pana Pawlickiego Jarocin był szary i mdły, a teraz jest naprawdę zadbany i z charakterem (oczywiście przy ogromnym wkładzie unijnych funduszy). Patrzę na to obiektywnie, jako zwyczajny mieszkaniec.
~ Zygi
6 miesięcy temu ocena: 39%  52
Wizyta tamtych ludzi była związana z instalacją w oczyszczlni ścieków technologi do odzyskiwania fosforu. Miała powstać, lub ma fabryka do produkcji nawozu NPMg. Myślę, że fabryka farmaceutyków to ściema by odwrócić uwagę od ppowstającej wtedy przetwórni kurczaków. Dodatkowa informacja o śmierdzącej inwestycji w tym czasie (06.2018) nie byłaby burmistrzowi na rękę. o instalacji można znaleźć info na stronie https://ostara.com/project/ost...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarek
6 miesięcy temu ocena: 72%  51
Najlepszą oceną działalności Burmistrza są wybory. Te ostatnie jak i porzednie (a właściwie każde w których brał udział) Pawlicki wygrywa, i to zdecydowaną przewagą. Widać ludzie o wiele lepiej rozumieją kierunek działań w gminie oraz jej stan niż to się opozycji wydaje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Komisarz wyborczy
5 miesięcy temu ocena: 69%  50
Pięćdziesiąt parę procent w pierwszej turze, może i nie dużo, ale jednak to nie Białoruś, że jest jeden kandydat i ma 103 % poparcia. To nadal zdecydowanie więcej niż cała opozycja razem wzięta, ile miała pani Szymkowiak? Trzydzieści parę procent? Czyli blisko połowę mniej. I proszę nie tłumaczyć, być może własnych, porażek wyborczych tym, że wyborcy są nie świadomi lub czegoś nie "rozumiejo".
~ wyborca
6 miesięcy temu ocena: 38%  49
50 parę procent też mi wielka przewaga, kiepściutko ledwo co udało się wygrać, po prostu część mieszkańców nie uwierzyła, że zmiana jest możliwa, albo im wszystko jedno
~ Bizmesmen
6 miesięcy temu ocena: 42%  48
Kelner cwaniakuje używając w dodatku imienia teścia. Bizmesmenie Kelnerze czy klientem PRalki była jakąkolwiek firma poza komunalnym firmami i urzędem? Twoje oświadczenie majątkowe z czasów oficjalnego bycia właścicielem PRalki wygląda godnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sasanka
6 miesięcy temu ocena: 76%  47
A ja pamiętam że 10 lat temu jak planowano rozbudowę ZGO to też było podobnie, grupka ludzi krzycząca że to koniec Jarocina, że miasto zaleje fala śmieci a mieszkańców zjedzą szczury, dzisiaj widać ile tamte przepowiednie były warte, a ta sytuacja zdaje się aż nazbyt podobna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
6 miesięcy temu ocena: 30%  46
Jak Ktoś chce być na bieżąco z info na temat Jarocina to polecam radio Elka - tym kilka tygodni temu informowali o tym przykrym fakcie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek
6 miesięcy temu ocena: 77%  45
Widzę, że niektórzy tu mają kompleksy związane z wicebutmistrzem Walczakiem, no ale tak, jak się samemu ma +/- 50 lat, siedzi się na jakimś marnym etacie (a są i tacy co dumnie na utrzymaniu żony) albo ma jakiś biznes który ledwo pozwala przeżyć ma przyzwoitym poziomie a wszystkim co się udało osiągnąć to mandat radnego to jedyne co pozostało to tylko pluć jadem, smutni z was ludzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Witaszyce
6 miesięcy temu ocena: 46%  44
A kelnerowi co by sie udało osiągnąć, zeby nie ukladziki i wlazenie w odbyt??? Dalej by kelnerowal na wsi
~ los
6 miesięcy temu ocena: 45%  43
Tak .tak inwestorzy zagraniczni czytali gazetę i badali klimat akurat.Bartek bzdury opowiadasz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ -jeszcze myślący
6 miesięcy temu ocena: 46%  42
Widzę że Członkowie Ziemi Jarocińskiej mają za zadanie stawiać minusy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Goliniok
6 miesięcy temu ocena: 43%  41
Prawda o ROZWOJU ich strasznie boli .
~ Jeep
6 miesięcy temu ocena: 47%  40
Kto normalny by stawiał fabrykę na działce z takim genialnym dojazdem jak ulica Brzozowa? Głupek raczej nie dysponuje kilkudziesięcioma milionami euro, żeby się pchać w taki rejon Jarocina gdzie nawet terenówką strach wjechać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
6 miesięcy temu ocena: 47%  39
Od obalenia flaszki od czasu Okrągłego Stołu ,mamy w Kraju zabawę jak w piaskownicy Azjatyckie tygrysy tak się nie bawiły i robiły pod siebie tylko rozumnie działały . do poczytania fakty https://wiadomosci.dziennik.pl... https://ekonomiaigospodarka.bl...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ miastocin
6 miesięcy temu ocena: 51%  38
Panie Walczak, jeśli opozycja paraliżuje wasze działania w pozyskiwaniu inwestorów, to świadczy tylko o waszej słabości i należałoby się podać do dymisji!!! Żadna władza nie ma prawa usprawiedliwiać swojej niekompetencji i nieudolności działaniami opozycji! Rzadko tu zabieram głos, ale takie bezczelne tłumaczenie swojej nieudolności jest po prostu żałosną dziecinadą! Pusty śmiech człowieka ogarnia jak czyta takie prymitywne teksty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kelner to do Ciebie
6 miesięcy temu ocena: 43%  37
Kelner zawsze był śmieszny. Po prostu śmieszny pajacyk.
~ maciek
6 miesięcy temu ocena: 43%  36
Co za bełkot
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarociniak
6 miesięcy temu ocena: 66%  35
A ja tak sobie myślę że jakby ta opozycja jarocińska dostała się do władzy , to jej inwestycje będą tak wyglądały jak budowa ronda Wrocławska - Dąbrowskiego .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ los
6 miesięcy temu ocena: 54%  34
A jak teraz wygląda ta inwestycja
~ KIEDY DYMISJE
6 miesięcy temu ocena: 37%  33
Jutro zwolnienia robicie w JAR (Jarocińska Agencja Inwestycyjna) czy za kilka dni ? Oczywiście że zwolnienia muszą być żeby były efekty w przyszłości. Może wszystkich z JAR zwolnić i nowy nabór poprzez ogłoszenie i konkurs , może JAR rozwiązać ? Niestety nie ma oczekiwanego efektu nie ma pensji, takie są reguły gry w pracy. To logiczne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wina Tuska
6 miesięcy temu ocena: 48%  32
Przy takiej władzy to nawet nie dziwi, że inwestorzy bokiem omijają gminę. Ten helikopter przez pomyłkę chyba wylądował w Jarocinie, zorientowali się później i wycofali, ale nieźle musiał ich burmistrz czarować. Jak idzie po myśli władzy to jest dobrze, jak nie to wina opozycji, Pan Walczak niech się zastanowi lepiej, a nie patrzy tylko jak podlizać Pawlickiemu. Tak na pewno najbardziej interesuje inwestorów lokalna sytuacja polityczna haha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ "how dare you" ?
6 miesięcy temu ocena: 25%  31
"how dare you" ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ emeryt
6 miesięcy temu ocena: 47%  30
Fabryka farmaceutyczna i składowisko azbestu w jednym miejscu!!! Komuś mocno się coś pokręciło.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
6 miesięcy temu ocena: 30%  29
Jak myślą Polacy ( jakoś to będzie ) Jak myślą Chińczycy ( zaraz to będzie ) do posłuchania Chińska lekcja dla Polski https://youtu.be/M9urtLbfhpo...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Git
6 miesięcy temu ocena: 43%  28
Hehehe ktoś generalnie się nabrał na taką ścieme przed wyborami ? :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ccc
6 miesięcy temu ocena: 42%  27
Nie martwcie się, teraz znowu z Kanady przylecą. Ci co chwalą rozwój burmistrza uwierzą we wszystkie bajki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do polityków z Jarocina
6 miesięcy temu ocena: 29%  26
Wiecej jest tutaj robienia show niż konkretów
~ Xdd
6 miesięcy temu ocena: 44%  25
Ahh aż sie przypomina sytuacja niedawna, gdy ratowali klub piłkarski Wisła Kraków. Tam też był inwestor, zagramaniczny. Niestety nie doleciał xd Panie Burmistrzu, Panie Walczak. Że wy sobie możecie spojrzeć w lustro po tych kłamstwach. Szczególnie Pan Walczak, te pierdoły, która Pan opowiada to aż uśmiech zażenowania wywołują.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taka prawda
6 miesięcy temu ocena: 48%  24
No tak... wina PO...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zdziwiony
6 miesięcy temu ocena: 55%  23
Co ten Walczak z tą totalną opozycją? Jak coś wyjdzie, to przypinamy ordery (sobie i kolegom) a jak coś jest nie tak, to "wszystko przez jakąś totalną opozycję". Przecież jest demokracja i władza musi liczyć się także z krytyką swoich poczynań. Cóż w tym złego? Nawet w tej sprawie - to że jakaś firma się wycofała, to zapewne nie jest to zawinione przez władzę, ale gdzie tu wina opozycji?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gruby
6 miesięcy temu ocena: 78%  22
"Akcja helikopter" to majstersztyk jak można wciskać kit za pieniądze podatnika....kolejni milionowi inwestorzy przypłyną pewnie łodzią podwodną....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jb
6 miesięcy temu ocena: 100%  21
Myśle, ze nie nie kojarzą tej sceny j
~ ccc
6 miesięcy temu ocena: 94%  20
Zobaczcie jak gazeta ochrania , wstawili inne zdjęcie, bo było to z helikopterem.
~ Łosrus z jana
6 miesięcy temu ocena: 70%  19
Wczoraj widziałem peryskop wystający z wody w stawie na szubiankach, wiec cos w tym pewnie jest. Za kilka dni pewnie wypłyną. Moj pan znowu będzie moal soe czym pochwalić.
~ Miś
6 miesięcy temu ocena: 74%  18
Pewnie zainspirowała ich scena z helikopterem z "Misia" :-)
~ Anka
6 miesięcy temu ocena: 77%  17
K.....mialam nadzieje na prace
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bb
6 miesięcy temu ocena: 100%  16
Wyjeżdzajcie stad b
~ Monika
6 miesięcy temu ocena: 100%  15
ja k... też:(((((
~ Prawda
6 miesięcy temu ocena: 56%  14
Jedna wielka banda co się spotyka raz do roku i omawia co można a co nie. W Jarocinie nie powstaną nowe miejsca pracy chyba, że przyjdzie ktoś z zewnątrz na urząd władzy i pozwoli na to ale to musi być ktoś z jajami a takiego długo nie będzie. Jest to biznes dla nich bo tak ludzie muszą dojeżdżać do Środy, Gądek i Poznania
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
6 miesięcy temu ocena: 61%  13
Zamiast pracy będzie składowisko azbestu Jupi Juhu. Noclegownia stanie się umieralnią
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SZCZERY
6 miesięcy temu ocena: 61%  12
Opalonemu zeszła faza i sami mu powiedzieli najbliżsi, że miał dobry trip! A Wy wierzyliście, że coś będzie? Wszystko na pokaz, kiełbasa wyborcza. Koryto jedno tylko świnie się zmieniają. A Szmatławiec i tak zaraz usunie ten komentarz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pat
6 miesięcy temu ocena: 64%  11
Szkoda, ale to było do przewidzenia. Adam sztucznie robi dobrą minę do złej gry. Szkodzi gminie. Gmina coraz bardziej jest zadłużona. Podnosi o 30% podatki od gruntów. JLA wozi puste przestrzenie, gdyż bilety są drogie. I to ma być rozwój?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ccc
6 miesięcy temu ocena: 60%  10
Burmistrz, raczej tylko wystawia zastępcę Walczaka, a sam się pokazuje tylko na uroczystościach tak jak ostatnio statuetki dla swoich.
~ mixer
6 miesięcy temu ocena: 57%  9
Czy oni w ogóle istnieją?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Co
6 miesięcy temu ocena: 64%  8
Ile kosztuje wynajęcie helikoptera i ustawienie szopki na pokaz? No właśnie. Super inwestor, korporacja w PJA - to do siebie nie pasuje.
~ Goliniok
6 miesięcy temu ocena: 61%  7
Wybudujcie tam waszą spalarnie śmieci. Na pewno mieszkańcy się ucieszą, my w Golinie tej "elektrocieplowni" nie chcemy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
6 miesięcy temu ocena: 59%  6
Dokładnie
R E K L A M A