ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Chór skończył 129 lat. Dyrygent świętował 20-lecie [ZDJĘCIA, WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    23.03.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 6 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Lidia Sokowicz

Tradycją w Chórze Mieszanym im. Kazimierza Tomasza Barwickiego jest coroczne obchodzenie kolejnych rocznic powstania chóru oraz imienin założyciela i patrona.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

W kościele św. Marcina odprawiona została uroczysta msza św. w intencji założyciela, zmarłych i żyjących członków chóru. Ksiądz Tomasz Jakubowski na zakończenie zachęcał do wstąpienia w szeregi śpiewaków.

Później nastąpił przemarsz pod tablicę upamiętniającą Barwickiego, gdzie została złożona wiązanka i zapalone znicze. Chór odśpiewał „Rotę”. Po oficjalnych uroczystościach odbył się wspólny obiad w restauracji „Klubowa”. Tegoroczne świętowanie było połączone z obchodami 20-lecia dyrygentury Kaspra Ekerta. Życzenia złożyli Halina Florczyk - prezes chóru oraz zaproszeni goście. Jubilat otrzymał m.in. kosz upominkowy, poprzednia prezeska Emilia Zdrojowa przypomniała początki współpracy oraz najważniejsze wydarzenia z dwóch dekad wspólnych prób, warsztatów i koncertów.

 

 

Niezależnie od tego, kiedy odbywa się rocznicowe spotkanie, panowie zawsze pamiętają o życzeniach dla swoich koleżanek z okazji Dnia Kobiet. Wszystkie chórzystki otrzymały kwiatki oraz muzyczny prezent - tradycyjne „Sto lat” i słynną pieśń "Brunetki, blondynki...". W tym roku przypadała 129. rocznica „Barwickiego”. Zespół powoli zaczyna już myśleć o przyszłorocznych obchodach okrągłego jubileuszu.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (7)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ mieszkaniec
  5 miesięcy temu ocena: 100%  7
  Nie wiadomo kiedy to było.ale wiadomo na 100% że nasi radni .musza sie spotkac w tym tygodniu aż dwa razy jakby Nie byloo i internetu .teraz wszystko kaza przez Internet chcą A oni muszą sie spotkac a w gminie nie mozna nic zalatwic bo nieczynny
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jadghsd
  6 miesięcy temu ocena: 100%  6
  Zawartość tej strony artykułu uważam za dość interesującą i przydatną dla mnie, dziękuję za udostępnienie https://apkxyz.com/apk/share-m...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zdrowko
  6 miesięcy temu ocena: 75%  5
  No to życzę zdrowia babciom
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jarocinianka
  6 miesięcy temu ocena: 67%  4
  Do " Zdziwionego" w artykule nie ma podanej daty kiedy było spotkanie, a więc proszę nie obrażać i krytykować chórzystów. To wina gazety ,że jak nie ma co wrzucić to z dużym opóźnieniem zamieszcza takie informacje.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zdziwiony
  6 miesięcy temu ocena: 44%  3
  Qrna niewierze w to co czytam! Kompletny debilizm! Kto na to pozwolił?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jacekpl
  6 miesięcy temu ocena: 40%  2
  ten obrazek to zadziwi co robi grypa z kovidem jak tańczą https://i.ibb.co/DkWH2yJ/24s64...
  ~ jacekpl
  6 miesięcy temu ocena: 67%  1
  Teraz pamiętajmy o Kovidie , że gdzieś za rogiem i na każdego poluje , pamiętaj młody by lekarz nie odłączył babcii , dziadka czy z domu kogoś bliskiego myśl o tym byś nie narobił wielkiej szkody . Hiszpański lekarz ze łzami mówi jak muszą odłączać ludzi po 65 od respiratorów https://twitter.com/WellingMic...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji