ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Chcesz sprawdzić, czy masz wyobraźnię - weź udział w konkursie

17 dni temu    14.09.2020
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Starostwo Powiatowe Jarocin

Konkurs, który organizuje Starostwo Powiatowe w Jarocinie to nie tylko promocja ekologii i sprawdzenie wyobraźni uczestników, ale także ich zdolności pracy w grupie. Do udziału mogą się bowiem zgłosić tylko 5-osobowe zespoły.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Celem konkursu plastycznego „Moje EcoMiasto za 20 lat” jest:

- rozwój zmysłu plastycznego i kreatywności w połączeniu z edukacją ekologiczną,

- budowanie świadomości ekologicznej,

- promocja postaw i zachowań przyjaznych dla środowiska,

- aktywizacja do edukacji ekologicznej i do badania problemów ochrony środowiska,

- prezentacja problemów ochrony środowiska z uwzględnieniem warunków lokalnych.

 

Konkurs skierowany jest do uczniów z klas od IV do VI szkół podstawowych powiatu jarocińskiego. Mogą w nim wziąć udział wyłącznie 5-osobowe zespoły.

 

Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy plastycznej obrazującej miasto marzeń. Może ona zostać wykonana w dowolnej technice, na formacie minimum A3 a maximum - A1.

 

Praca powinna zawierać hasło motywujące do dbania o środowisko. Należy ją też uzupełnić o następujące dane: imię i nazwisko uczestników - autorów pracy, klasę oraz nazwę szkoły, do której uczęszczają.

 

Tak przygotowane prace powinny zostać złożone w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, al. Niepodległości 10 (pokój nr 11).

 

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wykorzystania prac między innymi w publikacjach czy wystawach organizowanych przez powiat jarociński.

 

Harmonogram przebiegu konkursu:

- 16 października - nieprzekraczalny termin składania prac konkursowych.

- od 16 do 23 października - zapoznanie się członków komisji konkursowej, powołanej przez starostę jarocińskiego, ze złożonymi pracami, zakończone posiedzeniem, na którym zostanie ustalona ostateczna klasyfikacja oraz przydział nagród dla 5 osobowych zespołów (I, II i III miejsce).

- koniec października - powiadomienie poprzez szkołę wyróżnionych i nagrodzonych uczestników konkursu.

- pierwsza połowa listopada - wręczenie nagród i wyróżnień, ogłoszenie wyników konkursu. Zasady konkursu a następnie jego wyniki zostaną rozpropagowane na łamach lokalnej prasy oraz stronie internetowej powiatu jarocińskiego.

 

Nagrody: Za zajęcie I, II, III miejsca - dla każdej osoby z 5-osobowego zespołu zostaną przyznane nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego. Pozostali uczestnicy otrzymają nagrody pocieszenia w formie gadżetów.

 

Konkurs realizowany w ramach przedsięwzięcia I Powiatowy Piknik Ekologiczny - „Z Ekologią na Ty” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu [o innym konkursie ogłoszonym w ramach tego przedsięwzięcia przeczytasz TUTAJ].

 

                              

 

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.