ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Centrum Jarocina przewrócą do góry nogami. Zobacz dlaczego?

› Aktualności ponad rok temu    12.06.2019
Anna Konieczna
komentarzy 40 ocen 0 / 0%
A A A
Podpisanie umowy na inwestycje w centrum Jarocina Podpisanie umowy na inwestycje w centrum Jarocina  fot. A. Konieczna

Centrum Jarocina czeka prawdziwa rewolucja. Właśnie w Ratuszu podpisano umowę na wymianę wszystkich sieci - wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Będą nowe nawierzchnię ulic, oświetlenie i zieleń. W związku z tym mieszkańców i przyjezdnych czekają niemałe utrudnienia. Kiedy się to zacznie i jak długo potrwa?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Dopiero co skończyła się budowa w centrum Jarocina ronda i łącznika, a już podpisano umowę na kolejną inwestycje. Tym razem na wymianę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i deszczowej.

 

 

[masz pomysł, swój projekt, chcesz coś zrobić - wpisz swoja propozycję do programu rewitalizacji - zobacz termin i szczegóły TUTAJ]

 

 

Wszystko to zmieni całe centrum miasta w jeden, wielki plac budowy. Prace mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku, a zakończyć w 2022. W Ratuszu została podpisana umowa między jarocińskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji a konsorcjum firm, w skład którego wchodzą: WUPRINŻ z Poznania i Drobud z Goliny.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła dach nad głowa w pożarze - zobacz, jak możesz jej pomóc- szczegóły TUTAJ]

 

 

Oprócz głównego zadania, którym jest wymiany sieci, a które zleca Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji będą także wykonywane inne prace - między innymi przy sieci gazowniczej, elektrycznej i światłowodowej. Budowane będą również podziemne zbiorniki retencyjne, które odprowadzą nadmiar wody do rzeki Lipinka. Przy okazji powstanie nowe oświetlenie uliczne.

 

 

[brakuje pieniedzy na odbiór śmieci od mieszkańców gminy Jarocin - co w tej sytuacji - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Burmistrz Jarocina szacuje, że cała inwestycja może kosztować nawet 150 milionów złotych.

 

 

- To będzie centrum i śródmieście Jarocina z dwudziestego pierwszego wieku - stwierdził podczas podpisywania umowy Adam Pawlicki.

 

 

Inwestycja w centrum Jarocina jest jednym z pięciu zadań w ramach dużego projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Jarocin”, którego wartość szacuje się na 225 milionów złotych. Na wykonanie przedsięwzięcia, PWiK pozyskał dofinansowanie unijne w wysokości 128 milionów złotych. [o innym zadaniu z tego rpojektu czytaj TUTAJ]

 

 

Prezes jarocińskiego PWiK przewiduje, że jesienią spółka uzyska pozwolenie i wykonawcy będą mogli wejść na plac budowy. - Wszystko zależy jednak od warunków atmosferycznych, które jesienią mogą już być różne - zaznacza Remigiusz Nowojewski. Prace mają potrwać do września 2022 roku.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (42)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nn
ponad rok temu ocena: 100%  42
Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do tego kogo wspiera gj ? Dzisiaj na stronie Fakty Interia pojawił się materiał o wizycie w Ratuszu CBA . A w gj propaganda sukcesu jak z okresu Gierka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lokalny patriota
ponad rok temu ocena: 100%  41
trzeba fotografować Jarocin - tak szybko odchodzi …..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol
ponad rok temu ocena: 50%  40
Piękna i potężna inwestycja które zmieni oblicze Jarocina. Przepięknie. Hejterom chyba gól zaraz walnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polniak
ponad rok temu ocena: 80%  39
Centrum tak? A co z innymi dzielnicami? Polna Ługi Ciświca. To już nie Jarocin? Nie chodzi tu o budowę metra ale zwyczajne koszenie traw itp . obsługa terenu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Matt
ponad rok temu ocena: 89%  38
Zapłocie, Karwowskiego - brak deszczówki pełno wody leci na maca, bardzo duży ruch wszyscy tamtędy jeżdżą na skróty a wyboje jak cholera, wszędzie linie napowietrzne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ feeer
ponad rok temu ocena: 100%  37
jakiś przetarg ? dlaczego robi to drobud a nie np antczak >?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 67%  36
Nie używaj nazwy firmy budowlanej na "D". Za to mogą ci usunąć komentarz. Pozdrawiam wesołych chłopców :) miło, że doczytaliście co napisałem... Wiecie, o tym, że gminnik pisał się małą literą. Mądre chłopaki. Wygląda na to, że trzeba będzie podpisywać się inaczej. Może Adam, albo James Bond. Albo Dawrocki ;)
~ Płacący podatki
ponad rok temu ocena: 75%  35
A Dąbrowskiego nadal zapomniana. Zrobili kawalek chodnika ale juz bez wjazdów. Dalej od Kościuszki do torów kolejowych nadal syf. My też płacimy podatki! Przewodnicząca rady osiedla Karolina nawet nie kiwnie palcem w tej sprawie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niech ci zrobi
ponad rok temu ocena: 100%  34
Wice starosta
~ rumun
ponad rok temu ocena: 100%  33
Przewodnicząca osiedla niestety ale za wiele nie wskóra tym bardziej jak nie jest wazeliniarzem ekipy z ratusza - może pisać pisma i czekać aż łaskawie ktoś z urzędu na nie odpowie (a odpowiedz jest najczęściej jedna - nie przewidziano środków w budżecie) ale jest jeszcze jedno wyjście - pewnie jakiś radny/radna z tego rejonu się znajdzie i tutaj należy atakować, bombardować i proponuje jeszcze zorganizować zebranie na które ściągnąć burmistrza (choć jak powszechnie wiadomo stchórzy i na zebranie nie przyjdzie tylko wyśle jakiegoś mało kompetentnego urzędnika) i walić mu co ludzi boli jak tak kocha jarocin i mieszkańców to na pewno pomoże....
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 27%  32
Brawo Burmistrz , tak trzymać i do przodu ! !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ?????
ponad rok temu ocena: 87%  31
do kogo obecnie należy firma, która wygrała przetarg ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ?????
ponad rok temu ocena: 78%  30
Do mnie? Ciociu, Nie mów tak, wiesz że nie można......
~ !!!!!?????
ponad rok temu ocena: 38%  29
ludzie mówia że do ciebie ????? no to ale ci się wiedzie no nie ?
~ Wykonawca
ponad rok temu ocena: 72%  28
Na jakim procencie poszedł przetarg?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fanatyk ZJ
ponad rok temu ocena: 80%  27
0.5 %
~ jarock
ponad rok temu ocena: 60%  26
Pytanie dla hejterów ! To mają zmieniać centrum Jarocina czy zostawić tak jak jest ? Czy warto skorzystać ze 128 milionowej dotacji czy zrezygnować ? Pisać każdy może ... trochę lepiej lub trochę gorzej...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ---
ponad rok temu ocena: 56%  25
jedno wiem - nigdy nie warto wyrzucać naszej kasy w błoto
~ kurde
ponad rok temu ocena: 30%  24
a ja bym chciał aby jeden no dwa miliony zł
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OK
ponad rok temu ocena: 100%  23
jak zapracujesz , to będziesz miał
~ !
ponad rok temu ocena: 65%  22
Po gębach widać kto będzie to robił i dlaczego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 68%  21
a ja mam marzenie może najpierw lepiej byłoby poczekać trochę z tym luksusem w centrum a pomóc wiecej tzn. dofinansowac wymiane piecy równiez na wsiach bo tam jest powietrze bardziej śmierdzace niż na gołębiej a niestety dofinansowania z programu czyswte powietrze sa bardzo rygorystyczne co do dochodu na 1 osobę w małych rodzinach lub emeryckich
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ taka prawda
ponad rok temu ocena: 67%  20
Takie są wymogi unijne droga pani drogi panie, lepsze tyle niż nic. zawsze ciesz sie z tego co masz a jak mało to po godzinach do roboty ludzie , Za darmo nic nie ma , tylko byście chcieli dostawać anic w zamian nie dawać . Rączki zdrowe to do roboty.
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 57%  19
Czytaj ze zrozumieniem, jeżeli jest dotacja na rozbudowe sieci to nie mozna sobie robić co się zywnie podoba zz tymi pieniędzmi
~ rtomones
ponad rok temu ocena: 50%  18
Michu włóż głębiej palec.
~ Michu
ponad rok temu ocena: 42%  17
Remont domu też?
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 47%  16
No to można żegnać burmistrza i trupę. Jak prace będą przebiegać z takimi opóźnieniami i przerwami w dostawie wody, jak na Kopernika, to wściekli sklepikarze i mieszkańcy wywiozą odpowiedzialnych za to na taczkach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Romek
ponad rok temu ocena: 100%  15
Jak roboty prowadzi słynna firma wszystko będzie ok .Jak wymieniali sieć wodociągowa zawalili rury syfem i zapchali mi wodomierz to pan z pogotowia wodaciagowego odebrał telefon i stwierdził że przyjadą rano,cuda na kiju.Rano wyjeżdżam do pracy wieczorem dziura we wjeździe luzik takie żeczy tylko unas spróbuj w Poznaniu rozkopać chodnik i nie zorganizuj przejscia.Unas nawet chodnik i ścieżki rowerowe są dwu poziomowe czerwonego asfaltu zabraklo komedia przepraszam tragikomedia.
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 100%  14
@TIK Nie muszą. I nie tylko mnie. Kilkaset osób codziennie wywozi się sama, bo w krainie szczęśliwości największe zapotrzebowanie jest na windykatorów i agentów ubezpieczeniowych.
~ ZOK
ponad rok temu ocena: 100%  13
tych sklepików na rynku jest kilka więc spoko , a tak naprawde to same lumpeksy
~ TIK
ponad rok temu ocena: 100%  12
Poczejak jak Ciebie wywiozą !
~ 357
ponad rok temu ocena: 84%  11
Co przeciętnego mieszkańca obchodzą sklepikarze na rynku?? Nic.
~ fanatyk ZJ
ponad rok temu ocena: 64%  10
150 mln zł,5 % = 750 tys. zł, tak to się można ROZWIJAĆ !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do fanatyk
ponad rok temu ocena: 43%  9
żal -zaraz wać dostaniesz zawał i po tobie
~ fanatyk ZJ
ponad rok temu ocena: 78%  8
zero zjadłem miało być 0,5%, tak sie podnieciłem tą kwota
~ Zygi
ponad rok temu ocena: 77%  7
5% ze 150 mln to 7,5 mln jak można być tak niedouczonym.