Całe rodziny odkrywały ciekawostki Cielczy. Nie zabrakło legendarnych ciot

Opublikowano:
Autor:

Całe rodziny odkrywały ciekawostki Cielczy. Nie zabrakło legendarnych ciot - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Blisko 180 prac wpłynęło do konkursu „Moja Cielcza - moje korzenie”. Co prawda był on skierowany do przedszkolaków i uczniów podstawówki, ale tak naprawdę całe rodziny pomagały najmłodszym w odkrywaniu ciekawostek swojej miejscowości. Najlepsi zostali nagrodzeni.

 

To już drugie przedsięwzięcie, które w ostatnim czasie zaproponowało mieszkańcom Stowarzyszenie na Rzecz Wsi Cielcza. Organizatorzy chcą w ten sposób przybliżyć tradycje i historię jednego z największych sołectw w gminie Jarocin.

 

Niespełna miesiąc temu podobny cel miał zorganizowany wokół wioski rajd rowerowy, na trasie którego, poza ważnymi miejscami historycznymi, znalazły się także ciekawostki przyrodnicze i te związane z tradycją.

 

[tegoroczny festiwal w innej formie - o tym więcej przeczytasz TUTAJ]

 

- Nie każdy bowiem widział wcześniej na przykład cztery dęby, które wyrastają z jednego korzenia. A taki właśnie dąb rośnie w pobliżu Cielczy. Każdy na pewno słyszał o cieleckiej ciocie, ale mało kto wiedział, gdzie jest górka, na której urządzały swoje sabaty - podkreśla sołtys Mariusz Cypryan.

 

 

Tym razem organizatorzy postawili na konkurs artystyczno-plastyczny na temat ciekawostek miejscowości. Ich odkrywanie odbywało się dzięki rozmowom najmłodszych mieszkańców ze starszymi członkami rodzin.

 

- Te pogawędki znalazły odzwierciedlenie w pracach plastycznych, które mogły zostać wykonane w dowolnej technice - wyjaśnia Karolina Osiałkowska, ze Stowarzyszenia na Rzecz Wsi Cielcza.

 

Niektóre prace zawierały kserokopie starych fotografii, inne zostały wykonane w formie rysunków a jeszcze inne wyklejane różnymi materiałami.

 

- Wiele przedstawiało kościół św. Małgorzaty. Nie zabrakło także akcentu Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej, czy LZS-u. Wyobraźnia autorów sięgała także do tradycyjnych Popielarzy, czy cieleckiej cioty - informują organizatorzy konkursu.

 

 

Ze względu na sytuację epidemiologiczną nagrody dla najlepszych uczestników konkursu zostaną wręczone w późniejszym terminie. Wówczas też planowana jest wystawa prac konkursowych.

 

[ostatni etap projektu - zgłoś się do quizu - więcej informacji na ten temat TUTAJ]

 

Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone dzięki wsparciu Stowarzyszenia Lider Zielonej Wielkopolski i Stowarzyszenia Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, które realizują program „Działaj Lokalnie”, finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

 

Wyniki konkursu

 

Kategoria przedszkole:

I. Agata Krupa

II. Franciszek Genderka

III. Aleksander Krupa

Wyróżnienia: Oliwia Wielińska, Zuzanna Konieczna, Antoni Skup

Kategoria klas I-III

I. Martyna Bugaj

II. Piotr Lewandowski

III. Maja Szymendera

Wyróżnienia: Tomaszewski Marcel, Flis Lena, Richter Stanisław

Kategoria klas IV-VI

I. Filip Glapiak

II. Nikola Jarecka

III. Franciszek Adamczak

Wyróżnienia: Szymon Kaźmierczak, Antoni Richter, Maja Molus

Kategoria klas VII-VIII

I. Szymon Regulski

II. Nikola Klimpel

III. Piotr Kaczorowski

Wyróżnienia: Aleksandra Roguszczak, Oliwia Dropińska, Michał Ratajczak

Nagroda spółki PWiK Jarocin: Wojciech Hoffman

Nagroda OSP Cielcza: Łukasz Kowalski

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE