ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

CAL zamiast JOK-u, mieszkańcy zamiast urzędników

› Kultura i Rozrywka› Aktualności ponad rok temu    29.01.2015
Lidia Sokowicz
komentarzy 76 ocen 32 / 0%
A A A
Spotkanie poświęcone przekształceniu Jarocińskiego Ośrodka Kultury w miejsce animacji lokalnejSpotkanie poświęcone przekształceniu Jarocińskiego Ośrodka Kultury w miejsce animacji lokalnej fot. Lidia Sokowicz

Organizatorzy spotkania poświęconego przekształceniu Jarocińskiego Ośrodka Kultury w miejsce animacji lokalnej, nie spodziewali się, że przyjdzie na nie kilkadziesiąt osób. Zainteresowani nie byli w stanie pomieścić się w małej salce na piętrze. Prezentacja dotycząca Centrum Aktywności Lokalnej wywołała jednak dyskusję na temat działalności JOK-u.

Zebranie rozpoczęło się z kilkuminutowym opóźnieniem. Wszyscy czekali na przybycie burmistrza Adama Pawlickiego. Zamiast w sali widowiskowej pierwsza część spotkania odbyła się w holu. To właśnie tam, stojąc na schodach włodarz „przekazał” JOK we władanie stowarzyszeniom. - Cieszę się, że tak dużo osób jest zainteresowanych tym, co z kulturą w Jarocinie będzie się działo. Jesteśmy w momencie przełomowym, ponieważ przechodzimy od kultury, która była wykonywana przez urzędników do kultury, którą będziecie tworzyć wy, mieszkańcy Jarocina – stwierdził burmistrz.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Po tych słowach rozległy się nieśmiałe brawa. Przedstawił też Justynę Zawieję, która przez najbliższe kilka miesięcy ma kierować domem kultury. Ona sama określiła siebie jako „animatora zmian”. Symbolem otwarcia JOK-u na wszelkie inicjatywy miało być przecięcie kłódki na kracie. Później wszyscy mieli okazję zwiedzić wszystkie pomieszczenia w ośrodku. Mieli też zapisywać na kartkach pomysły na to, jaką działalność można w nich prowadzić. Po dwudziestominutowym „spacerze” odbyła się prezentacja, którą przeprowadziła Magdalena Popławska-Kowalska z Poznania, reprezentująca Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej z Warszawy. Wyjaśniła zasady działania CAL-u. Podkreśliła, że przedsięwzięcie rozpocznie się od przeszkolenia 20 osób, a kurs ma potrwać około półtora roku. Na pierwszej z dziesięciu sesji uczestnicy mają pojechać do Warszawy, żeby zobaczyć działalność CAL-u w praktyce.

Władze chciały zakończyć spotkanie zaraz po zakończeniu oficjalnych wystąpień. Okazało się jednak, że niektórzy z uczestników chcieli wiedzieć np. co stanie się z pracownikami JOK-u, dlaczego nowego dyrektora wyłoniono bez konkursu oraz jakie będą konkretne koszty działania CAL-u. Zaczęto zastanawiać się nad przyczynami kryzysu placówki. - Czy ja mogę zadać jedno pytanie? Dzisiaj tyle osób się zebrało. I chciałam zapytać, czy wcześniej nie wiedzieliście o tym, że istnieje dom kultury? Czy były drzwi zamknięte? Kiedy ostatni raz do nas zawitaliście? I czy kiedykolwiek była odpowiedź negatywna, że wam nie pomożemy, czy że nie udostępnimy wam pomieszczenia? - pytała Dorota Ludwiczak, prowadząca zajęcia sekcji plastycznej.

+ 0 głosów: 32 (0%) 32 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (76)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wizjoner
ponad rok temu ocena: 100%  76
Trzeba było myśleć jak się szło do urn wyborczych,a nie jak "barany" głosować na Pawlickiego,literackiego grafomana.Teraz on wam pokażę kto tu Panem.Ci wszyscy co na niego głosowali, pierwsi powinni odczuć jego władzę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Poldek
ponad rok temu ocena: 75%  75
NO TO MAMY ROZWÓJ.... CHOREJ WYOBRAŹNI I BRAKU KOMPETENCJI.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hujonos
ponad rok temu ocena: 100%  74
Jak zamiast radnych mamy figurantów to wszelkie widzimisię tercetu egzotycznego będą spełniane....przed wrzuceniem głosu do urny trzeba jednak pomyśleć....zdecydowanie lepiej pomyśleć niż robić na złość bo jak się nie myśli to później się żałuje....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CAL
ponad rok temu ocena: 86%  73
averyn blog Twój nowy blog Piszę jak jest ,odcinek 1 13 Minutes Ago Jarociński Ośrodek Kultury w pewnym dniu przestanie istnieć ., jeszcze kilka lat temu gdyby ktoś mi to powiedział to wyśmiałbym go ale dziś ten absurdalny plan zniszczenia legendy powoli staje się faktem , Rozumiem że potrzebne są zmiany , nawet drastyczne ale niszczenie tej instytucji , ktorej początki sięgają lat 70-tych i klubu Olimp jest delikatnie mowiąc nieprzemyślane J.O.K to nie Gminny Ośrodek w Borzęciczkach ale dla wielu serce i dziadek muzyki rockowej a człowiek ktory był inicjatorem i ojcem Spichlerza Polskiego Rocka powienien doskonale o tym wiedzieć i jeszcze raz przemyśleć swoją decyzje . Stowarzyszenia ktore bedą prowadzić Centrum Aktywności Lokalnej mają sobie lepiej poradzić od dobrego menagera ?., skoro tak to proponuje przekazać pod władanie stowarzyszeń urzęd miasta albo fotel burmistrza bo szkoły już są przekazywane , najprościej jest pozbyć się odpowiedzialności !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ z warszwy ?
ponad rok temu ocena: 100%  72
Centrum Aktywności Lokalnej (z Warszawy) ma zmienić JOK - NASZ JOK w jakieś CAL ; do tego Akademia Dobrej Nauki (z Warszawy) jako nowa szkoła pani Maćkowiak - proponuję małego mistrza przenieść do warszawy - niech się tam wykazuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gospodarz z Turcji
ponad rok temu ocena: 85%  71
Proszę podać do wiadomości mieszkańców ile kosztował wyjazd do Turcji Burmistrza i Starosty, ta informacja należy się mieszkańcom Gminy Jarocin jak psu zupa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kkkk
ponad rok temu ocena: 100%  70
Nie mają odwagi żeby to opublikować a jakby mieli honor to podali by to nie jednemu włosy by się najeżyły
~ osobny
ponad rok temu ocena: 94%  69
A tak blisko mamy świetnie działające ośrodki kultury, choćby krotoszyński czy kościański. Jest misja, pasja, profesjonalizm, inspirowanie mieszkańców, twórczy ferment...I co niesłychanie istotne, dyrektorzy owych placówek, panowie Szuniewicz i Dodot mają to coś czyli charyzmę. Czy nie prostsze jest czerpanie z dobrych wzorców niż kombinowanie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lola
ponad rok temu ocena: 93%  68
Ludzie walczmy niech ci którzy moga odwołać Pawlickiego to niech to jak najszybciej zrobia zanim on z resztą swojej bandy pozamyka wszystko i zrobi nowe inwestycje które okażą sie kolejną klapą a robi to kosztem naszym naszych dzieci a tagze naszego miasta
~ niejarocinianka
ponad rok temu ocena: 86%  67
pan pawlicki to hrabia a JAROCIN to jego folwark; ludzie to jego służba-dziewki i parobki i tyle na temat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ syndyk
ponad rok temu ocena: 91%  66
Prezentacja i jej treść to "WIELKIE NIC" !!!! Same slogany . Ta Pani powiedziała, że nie ma gwarancji, że ta przemiana się uda - to po co to wszystko ? Eksperymenty nie są nam potrzebne ! Ciekawe , jaką wizję działania JOK ma nowa Pani dyrektor , że zachwyciła nią Kaźmierczaka . Zresztą ciekawe , czy w ogóle dyrektorka ma jakąś wizję, czy tylko daje gwarancję realizacji zaleceń ekipy rządzącej ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ osobny
ponad rok temu ocena: 100%  65
syndyk, trafiłeś w sedno.
~ Nie skazany za....
ponad rok temu ocena: 93%  64
Po to wszystko by pieniądze gminne (czytaj mieszkańców gminy) wyprowadzić z gminy zgodnie z prawem (tak jak w przypadku KANBUDU, później DROBUD S.A.) oczywiście dla rozwoju....
~ NIE DAJMY SIĘ
ponad rok temu ocena: 84%  63
2.LUTEGO O GODZ. 16.00 W JAROCIŃSKIM OŚRODKU KULTURY SPOTKANIE Z BURMISTRZEM W SPRAWIE LIKWIDACJI PLACÓWEK OŚWIATOWYCH. NIE WAŻNE CZY JESTEŚ RODZICEM Z JARZĘBINKI, MARCINKA, STOKROTKI, CZY WILKOWYI. NIE WAŻNE CZY MASZ DZIECI, CZY NIE. JEŚLI ICH DOBRO LEŻY CI NA SERCU, JEŚLI NIE GODZISZ SIĘ NA TO, CO PLANUJE OBECNA WŁADZA- PRZYJDŹ!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aldebaran
ponad rok temu ocena: 100%  62
Fajna godzina. Z pracy nie wrócę przed 17:30. Specjalnie ustalono spotkanie na 16:00, żeby mogli przyjść tylko urzędnicy? Przecież nawet ktoś, kto pracuje do 16:00, potrzebowałby te 30 minut żeby dotrzeć na miejsce.
~ jarocinianka
ponad rok temu ocena: 85%  61
nikt już ci adaś nie zaufa tu niema kuratora ani zawiasuf jarocin miał się zmienić a wy co robicie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ haler
ponad rok temu ocena: 79%  60
ODWOŁAĆ PAWLICKIEGO!!!! ODWOŁAĆ SZKODNIKÓW JAROCINA. CZY PSL SIE PZYŁACZY CZY NADAL BEDZIE ZWIEDNIETYM KWIATKIEM PRZMARYNARCE PAWLICKIEGO? ODWOŁAĆ ADAM PAWLICKIEGO! PROSZEO PLUSY POPIERAJACE TA INICJATYWE BO PAWLICKI UWAZAM JAKO WYBORCA, MAM DO TEGO PRAWO OSTATNIMI DCYZJAMI NISZCZY MIASTO I JAROCINIAKÓW. ODWOŁUJEMY EKIPĘ PAWLICKIEGO BO DZIAŁA NA SZKODE JAROCINA I JEGO MIESZKAŃCÓW. Szanowna Gazeto, jeżeli nie możesz z pewnych względów stanąć po stronie społeczeństwa to prosszę chociaż nie przeszkadzaj, nie kasuj , nie pomagaj Pawlickiemu. Jeżeli Gazeta pomaga Pawlickiemu w dotychczasowych działaniach, to znaczy że Gazeta jest przeciwko mieszkańcom. Gazeto bądż i działaj w interesie jarociniaków a nie w interesie wladzy!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ haler
ponad rok temu ocena: 92%  59
chore miasto, chorzy ludzie, chora władza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nowy
ponad rok temu ocena: 96%  58
jeszcze jedno czy nam są potrzebni poznaniacy u nas niema odpowiednich ludzi za darmo nie jeżdzi tu niedawno mopsik tam napierdalał a teraz ściąga ich tu co nam szarym to da i tak jakaś cześć pracuje w poznaniu nie płaćmy podatków w jarocinie tylko w poznaniu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pablo
ponad rok temu ocena: 84%  57
niech zlikwidują wszystko szkoły Przedszkola zakłady pracy w Jarocinie tylko zapomnieli ze to ich rodzice na to wszystko pracowali tyle lat a oni wszystko niszczą do jakich szkół i przeczkoli chodzili zapewne zapomnieli a nam dają jeden wybór płacić a ich rodzice płacili?????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nabrany
ponad rok temu ocena: 83%  56
paneie piotrowicz skonczcie z ta reklama !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 57%  55
Wasze "Ogrody Marzeń ": to gruba ściema
~ Odonkor
ponad rok temu ocena: 83%  54
Pani Justyna Zawieja pracuje obecnie również w Urzędzie Gminy w Kotlinie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pablo
ponad rok temu ocena: 86%  53
niszczą wszystko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Men
ponad rok temu ocena: 86%  52
ohydny babsztyl.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rekin
ponad rok temu ocena: 79%  51
Dyskutantów i mądrali nie brakuje jak to nie oni mają rządzić JOK-iem. Wystarczyłoby aby zarządzał jeden z nich i leżą i płaczą, bo mówić to jedno, a działać to drugie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 2sprawy
ponad rok temu ocena: 24%  50
sprawa 2: skoro chcecie angażować społeczność, to jak są realizowane projekty, dlaczego nikt nie zachęci do działania choćby poszukując chętnych do pomocy, wielu ludzi chciałoby pomóc w ich realizacji i nabyć doświadczenia a nie chce się narzucać i traci swoją szansę, wystarczyłoby ogłoszenie że chętni do udziału w projekcie mogą się zgłosić tu i tam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 2sprawy
ponad rok temu ocena: 14%  49
kluk nie było potrzeby dopisywać tego, było to ujęte w sprawie1
~ kluk
ponad rok temu ocena: 86%  48
... zapomniałeś(aś) dodać, że najlepiej... za darmo.
~ 2sprawy
ponad rok temu ocena: 83%  47
sprawa 1: chętnie zajmę się np. w weekendy działalnością za free, jeśli w tygodniu dacie mi etat, będę mieć za co żyć mogę się angażować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kluk
ponad rok temu ocena: 100%  46
Już lepiej: ETAT.
~ stowarzyszenie kasa
ponad rok temu ocena: 93%  45
Za free to jest tylko ser w pułapce na myszy
~ kat
ponad rok temu ocena: 95%  44
A ile panie Kaźmierczak dałeś tej kobiecie za tą prelekcje- wykład - nie wiem jak to nazwać. Nie jest to chyba tajemna - wydatki publiczne. Gazeto zaciągnij języka na ten temat. Niech wiemy jak to RK oszczędza Na ten kurs chce się zapisać. Gdzie mam zgłosić swój akces? Te 1,5 roku będą dla mnie bardzo myślę - przydatne. Oczywiście ma być za free - to ponoć hasło naszych nowych włodarzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ słuchacz
ponad rok temu ocena: 100%  43
Za 1,5 roku, to można 15 kursów zaliczyć, i być nadal niczym. 1,5 roku, to profesora zrobią z ciebie?
~ Dorota
ponad rok temu ocena: 100%  42
Kazimierczak dał babie zarobić za pieprzenie głupot, które nie znajdą zastosowania. jak dla wszystkich pomieszczenia? a jak w jednym będę chciał zrobić studio nagrań to mam je rozebrać po godzinach? większej głupoty nie słyszałem. Ona jest tak mądra jak Mops
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ j24
ponad rok temu ocena: 100%  41
Przysłuchajcie się temu co ta b... kobieta pierdzieli. Gada jak na otwarciu nowego ośrodka, a JOK jest już zasłużoną instytucją funkcjonującą w Jarocinie dziesiątki lat. Od 2002 roku mops okradał budżet tego ośrodka i doprowadził do takiego stanu jak widać. Dzisiaj doprowadził do takiego stanu i wyszydza wszystko i wszystkich. Kaźmierczaku nie tędy droga nie tędy... Program uspołecznienia "ośrodka kultury" można robić w JOK Jarocin!!!!!!!!!!! Hirek masz rację. Kaźmierczak zastanów się jak zorganizować kolejny jubileusz istnienia Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Na to nigdy nie było cię stać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ss20
ponad rok temu ocena: 96%  40
Kaźmierczak nienawidzi JOKu i za każdą cenę doprowadzi do jego upadku zniknięcie itp itd Jak jest przy władzy spełnia swoje kaprysy te droższe i te tańsze dla podatnika
~ qwert
ponad rok temu ocena: 97%  39
W dużym skrócie wygląda to tak: władza kultury mieszkańcom nie chce zapewnić bo sami sobie ją mają organizować...a jak już będziemy w czarnej d...e to wtedy mops powie, ze taką macie kulturę w Jarocinie jaką sobie zrobiliście....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janek
ponad rok temu ocena: 100%  38
Ile ten nędzny wykład tej Pani kosztował i kto za to zapłacił? Kaźmierczak proszę o odpowiedź!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chachł
ponad rok temu ocena: 93%  37
Jak widać II-kierownik magistratu milczy, a wiem, że śledzi z zapałem tu wszystko, co tutaj piszemy. Widać, że ma nas głęboko w dooopie. A ma ją dość pojemną.
~ stowarzyszenie kasa
ponad rok temu ocena: 94%  36
Dawno nie słyszałem takich bzdur jak to co mówiła ta pani Kowalska, skąd ją Kaźmierczak wykopał? Z noclegowni dla bezdomnych gdzie zamieniała wodę w wino? Skoro władza w ręce mieszkańców ( którzy wiedzą lepiej niż urzędnicy) jak mawia nasz uwielbiany przez twórców kultury w Poznaniu pan Robert, to blisko 500 wpisów na forum przeciw likwidacji przedszkoli, petycje na portalach społecznościowych czy zapowiedzi protestów rodziców spowodują że nasi włodarze ze skruchą przeproszą mieszkańców i wycofają się ze swoich pomysłów. Chyba że, chyba że chodzi o kasę...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cycuś
ponad rok temu ocena: 76%  35
Jak, oni społeczność przeproszą, to prędzej swoje uszy zobaczysz, jak mawiał WIELKI klasyk XX w. Josip Wisarionowicz Dżugaszwili Stalin. Jak prawił, ziemia jest PŁASKA-sic!! To tak musiało być. Niepokorni... do piachu, albo przez komin.
~ stowarzyszenie kasa
ponad rok temu ocena: 87%  34
Co najsmutniejsze to fakt że pan Kaźmierczak chce zlikwidować symbol festiwalu, miejsce gdzie wszystko się zaczęło, gdzie Walter Chełstowski robił przesłuchania uczestników rytmów, a zastąpić ma go spichlerz który nie ma nic wspólnego z festiwalem a uwiesił się na knajpie pana Łagodzińskiego żeby przetrwać, i tak przynosząc duże straty finansowe dla miasta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kat
ponad rok temu ocena: 95%  33
DO ROBERTA KAŹMIERCZAKA Działając zgodnie z tym hasłem "Mieszkańcy zamiast urzędników"to samo powinno się zrobić z Urzędem Gminy w Jarocinie. Niech stowarzyszenia kierują poszczególnymi działami. Po co aż 80 urzędasów w Ratuszu? A jakie oszczędności. No i zapisałby się pan złotymi zgłoskami w historii samorządności. DO DZIEŁA!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EL
ponad rok temu ocena: 85%  32
stwórzmy akcję "URZĄD DLA STOWARZYSZEŃ" !!!!
~ EL
ponad rok temu ocena: 100%  31
stwórzmy akcję "URZĄD DLA STOWARZYSZEŃ" !!!!
~ EL
ponad rok temu ocena: 100%  30
stwórzmy akcję "URZĄD DLA STOWARZYSZEŃ" !!!!
~ EL
ponad rok temu ocena: 70%  29
stwórzmy akcję "URZĄD DLA STOWARZYSZEŃ" !!!!
~ EL
ponad rok temu ocena: 100%  28
stwórzmy akcję "URZĄD DLA STOWARZYSZEŃ" !!!!
~ EL
ponad rok temu ocena: 100%  27
stwórzmy akcję "URZĄD DLA STOWARZYSZEŃ" !!!!
~ EL
ponad rok temu ocena: 88%  26
stwórzmy akcję "URZĄD DLA STOWARZYSZEŃ" !!!!
~ Dorota
ponad rok temu ocena: 87%  25
Rozmawiajcie w swoich rodzinach. Możemy to zmienić. Po upływie 10 miesięcy kadencji Burmistrza można odwołać poprzez referendum. Już dziś trzeba się łączyć żeby później było łatwiej, bo inaczej to żelazka w domu nam sprywatyzują i powiedzą, że to dla dobra a pomysł sam się narodził w Warszawie przez głupią blondynkę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marx
ponad rok temu ocena: 80%  24
Jak się tak dobrze jej przyjrzeć, to farbowana z niej LAMPUCERA jest. Nic więcej; za grosz merytoryczności. Za to "nawija makaron na uszy".
~ stowarzyszenie kasa
ponad rok temu ocena: 97%  23
Ta kobieta którą mops sprowadził mówi że CAL się narodził samorzutnie nie został narzucony - co za brednie, przecież to narzucił mops! kobieta nie ma pojęcia! Może kino Gosiaczka oddajmy mieszkańcom przecież oni wiedzą lepiej albo spichlerz!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kaowiec
ponad rok temu ocena: 62%  22
A ja mam zamiar kopnąć w dupę tych kretynów. Ostatecznie zdecyduję w ciągu pół roku, ale jak się zdecyduję to Mops przez kolejne pół roku na dupę nie usiądzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KO
ponad rok temu ocena: 92%  21
On ma żopę PANCERNĄ. Nic nie poczuje; to krawężnik odporny na... wszystko!
~ G.P.
ponad rok temu ocena: 96%  20
"wygaszanie" Jarocina nabierze rozpędu, kultura, szkolnictwo, przedszkola, następnie usługi sfery publicznej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zbyszek K
ponad rok temu ocena: 92%  19
Brawo Hirek jesteś wielki...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocin XXII
ponad rok temu ocena: 91%  18
BOŻE skąd tą kobietę wzięli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Iwona
ponad rok temu ocena: 92%  17
Ciekawe jakie wykształcenie ma ta Pani dyrektor?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wacek
ponad rok temu ocena: 67%  16
Politolog.
~ marianek
ponad rok temu ocena: 73%  15
Ogólne - rolnicze, lub po filologi z Tybetu. Tam wielu takich cwaniaków, jak Ona.
~ marianek
ponad rok temu ocena: 75%  14
Ogólne - rolnicze, lub po filologi z Tybetu.
~ JAK
ponad rok temu ocena: 15%  13
Z PEWNOŚCIĄ WYŻSZE NIŻ TY!!!
~ Japik
ponad rok temu ocena: 97%  12
Zresztą w mieście gdzie wybiera się ludzi na stanowiska bez konkursów, takich którzy spełniają kryterium jednej tylko wszystkowiedzącej osoby (JOK), którzy wpłacili pieniądze na kampanie wyborczą (PWiK), odrzuca się bez powodów tych których się nie lubi (Festiwal), instytucje kulturalne powierza się swoim, reklamuję się instytucje i jednostki gminne w gazetkach swojej rodziny. To na jakiej podstawie mamy wierzyć, że cała ta inicjatywa rzeczywiście ma być tworzona przez aktywność obywateli nie protegowanych wiceburmistrza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ku10
ponad rok temu ocena: 93%  11
Naiwny ma uwierzyć zawsze na slowo, nie Ci co mają uzasadnione wątpliwości :-). Jak będzie za dużo wątpliwości to na bigosik + wyłączenie myślenia :-) kto wie co po swojej pracy w Poznaniu zostawił ten będzie pewny swojego zdania.
~ Japik
ponad rok temu ocena: 93%  10
Po pierwsze jak się nie potrafi obronić swojego pomysłu to się nie powinno tego pomysłu wdrażać. Po drugie jak to ma tak wyglądać jak z wyborem dyrektora roku, czyli konkurs był, ale nikt nie spełniał kryterium, to wybrali tą panią bez konkursu, to tak samo będzie to tak samo będzie wyglądało z tą cała aktywnością obywateli i z rozdziałem pieniędzy - też jedna osoba spełni kryteria i oczekiwania Kaźmierczaka. Po trzecie ta cała prezentacja była społeczna, bo za chwilę się okaże, że JOK całą swoją okrojoną pulę przeznaczy na promocje swojej konkurencji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocinianin
ponad rok temu ocena: 96%  9
Do Doroty. hmm, czytam kopiowane gdzie sie da info dotyczące referendum w sprawie odwołania burmistrza .Jest w tym jeden szkopuł w tym tekście zawarte jest zdanie:cytuję ----"czego ma dotyczyć referendum oraz o przyczynach uzasadniających odwołanie wójta. " ----Rozumiem iz przytoczono zapis dotyczący odwołania wójta...a nie burmistrza.. Dalej ,mnie również nie podoba się reorganizacja JOK-u .Jarocin to nie Warszawa jak i Poznań który p.Kazimierczakowi uprzejmie podziękował.. Prywatyzacja przedszkoli ,oraz szkoły w Wilkowyji, pomimo wcześniejszych obietnic wspomnianego powyżej pana zapewne przysporzy włodarzom miasta w niedługim czasie sporo kłopotów...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~Zdzichu
ponad rok temu ocena: 80%  8
To się również tyczy burmistrza. A przyczyny oni sami podają.
~ stowarzyszenie kasa
ponad rok temu ocena: 92%  7
Czy JOK pójdzie w łapy żony wiceburmistrza jak kino?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dorota
ponad rok temu ocena: 76%  6
Z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Burmistrza na wniosek mieszkańców ma prawo wystąpić: • grupa 5 osób posiadających prawo wybierania rady danej gminy, • statutowa struktura terenowa partii politycznej działającej w gminie, • organizacja społeczna posiadająca osobowość prawną, której statutowym terenem działania jest co najmniej obszar danej gminy. O powstaniu takiej inicjatywy należy powiadomić Burmistrza oraz komisarza wyborczego. Inicjator referendum powinien też podać do wiadomości mieszkańców gminy, na swój koszt, w sposób zwyczajowo w niej przyjęty, informację na temat tego, czego ma dotyczyć referendum oraz o przyczynach uzasadniających odwołanie wójta. W ciągu 60 dni od powiadomienia Burmistrza należy zebrać podpisy mieszkańców popierających tą inicjatywę. Aby referendum mogło zostać zorganizowane, inicjatywę musi poprzeć co najmniej 10% osób uprawnionych do głosowania…. I to wszystko można zrobić po upływie 10 miesięcy kadencji. Jarociniany można????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Luluś
ponad rok temu ocena: 40%  5
Chcesz odwołać "Słońce Jarocina" ...? Chyba cie pogieło... ? A ty nie masz przypadkiem Marta na imie i szukasz zajęcia dla tatusia ? To nie wypali ... On sie nie nadaje ... Chorowity jest ...
~ lala
ponad rok temu ocena: 65%  4
Dorota, wreszcie jakaś rozsądna wypowiedź
~ twórca
ponad rok temu ocena: 84%  3
Ściema władzy, a tak naprawdę kolejny krok do prywatyzacji jarocińskiej kultury:(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zyx
ponad rok temu ocena: 97%  2
Po co szkolenie, które ma trwać półtora roku jak za pół roku nie będzie JOK-u?? I kto zapłaci za szkolenie?? Przecież nikt z miasta nie da na takie szkolenie pieniędzy w momencie gdy nie będzie to już problem miasta. Tak samo jak ze szkołami, które prowadzą stowarzyszenia. Najlepiej niech zrobią tak jak mówił Kononowicz "nie będzie niczego"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JA
ponad rok temu ocena: 17%  1
Zamiast pisać durne komentarze wystarczy zainteresować sie tematem!!! JOK bedzie tyle ze pod inna nazwą, bedzie miał szersze pole do działania niż do tej pory.
R E K L A M A