ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Były minister zdrowia trafił do jarocińskiego szpitala [GALERIA]

ponad rok temu    11.09.2019
Anna Konieczna
komentarzy 36 ocen 0 / 0%
A A A
Od prawej: starosta Lidia Czechak, senator Andrzej Wojtyła, prezes szpitala Henryk Szymczak i dyrektor medyczny szpitala Włodzimierz BudzyńskiOd prawej: starosta Lidia Czechak, senator Andrzej Wojtyła, prezes szpitala Henryk Szymczak i dyrektor medyczny szpitala Włodzimierz Budzyński fot. A. Konieczna

Do końca nie było wiadomo, czy przyjedzie. Dlatego prezes jarocińskiego szpitala nie chwalił się tym za bardzo. Kiedy jednak już do tego doszło, nie ukrywał zadowolenia, że były minister zdrowia i człowiek, który nie tylko zna się na służbie zdrowia, ale jest z nią praktycznie związany - trafił do jarocińskiej lecznicy.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Szpital w Jarocinie odwiedził minister zdrowia w latach 1992 - 1993 i główny inspektor sanitarny kraju od 2006 do 2010 roku, senator Prawa i Sprawiedliwości - dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła.

 

 

Zapytany skąd się wziął w Jarocinie, odpowiedział krótko: - Zaprosili mnie.

 

 

Głównym powodem tego zaproszenia jest fakt, że jarociński szpital zamierza nawiązać współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Kaliszu, której Wojtyła jest rektorem. Szkoła kształci przyszłe pielęgniarki i ratowników medycznych. W spotkaniu uczestniczyła także starosta Lidia Czechak.

 

 

- Wiemy, jak trudna jest sytuacją, jeśli chodzi o kadrę pielęgniarską. Dlatego, myśląc o przyszłości, chcemy kształcić kadry dla naszego szpitala - wyjaśnia Henryk Szymczak, prezes szpitala w Jarocinie.

 

 

Andrzej Wojtyła poinformował, że rozmowy są już dość zaawansowane.

 

 

- Szukamy miejsca w Jarocinie, gdzie moglibyśmy to kształcenie prowadzić. Są już pierwsze propozycje ze strony pana prezesa szpitala. Rozmawiamy także z burmistrzem Jarocina. Nie chciałbym jednak na razie mówić o szczegółach - zastrzegł senator PiS-u.

 

 

Poinformował tylko, że jeśli wszystko uda się pomyślnie pozałatwiać, to nabór do szkoły pielęgniarki i ratowników medycznych w Jarocinie powinien się odbyć jeszcze w tym roku. Ponieważ szkoła jest państwowa, za naukę nie potrzeba będzie płacić.

 

 

Przyznał, że o pomocy dla jarocińskiego szpitala rozmawiał z nim nie tylko szef lecznicy.

 

- Pani starosta też mi bez przerwy "suszyła głowę " - żartował.

 

 

Były minister zdrowia zapoznał się z sytuacją szpitala [szczegóły TUTAJ], a prezes Henryk Szymczak wręczył mu egzemplarz programu naprawczego oraz wniosek, który został złożony do kancelarii premiera o wsparcie finansowe zakupu wyposażenia nowej części szpitala [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].

 

 

- W sobotę będę się widział z premierem Mateuszem Morawieckim i porozmawiam z nim na ten temat - obiecał senator PiS-u.
 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (40)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ FAŁSZ I OBŁUDA
  ponad rok temu ocena: 100%  40
  Jaki plan naprawczy? Przecież Martuzalski twierdził że "Szpital wychodzi na prostą" i że można tak zarządzać, żeby nie generować kosztów finansowych. Rozumiem, że chodziło mu o Mazurka prezesa szefa lokalnej Platformy Obywatelskiej i jego członka PO i członka zarządu powiatu nadzorującego Mazurka jako fachowców najwyższej klasy. A za parę miesięcy czytam że SZPITAL NA GRANICY UPADŁOŚCI. A teraz czytam o jakimś planie naprawczym. Czyli zostaliśmy przed wyborami okłamani? Ciekawe ile głosów zebrał Pan Martuzalski na tej propagandzie sukcesu fachowców z Platformy Obywatelskiej rządzącej i nafzorującej szpital.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Partia Oszustów
  ponad rok temu ocena: 100%  39
  Skompromitowany szpitalem gość. Pis ma rację. Zero wiarygodności. Traktują ludzi jak matołów. Nakłamać jak najwięcej byle ich wybrali.
  ~ "Będą robione biznesy na służbie zdrowia"
  ponad rok temu ocena: 100%  38
  Posłanka Sawicka z PO pomagała?
  ~ Taki macie plan?
  ponad rok temu ocena: 100%  37
  Plan naprawczy dla szpitala. Punkt 1. Zagłosujcie radni za 3.000.000 milionami z powiatu dla szpitala. Punkt 2. Zagłosujcie za poręczeniem kredytu z BGK którym spłacimy: a. 2,5 miliona zobowiązań wymagalnych wynikające z niepopłaconych faktur od początku roku b. 1,6 miliona z kredytu odnawialnego z PKO który został wykorzystany w 2018 roku przez Mazurka aby sfinansować stratę 2018 roku, c. 3 miliony kredytu na rozbudowę. Do tego niech BGK dorzuci 3 miliony, żebyśmy kolejny rok nic nie musieli robić, jednocześnie przyzwoicie zarabiając.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kredyt dadzą. Ale powiatowi.
  ponad rok temu ocena: 100%  36
  Naprawdę oni chyba wierzą w garbate aniołki. Kto da takiemu bankrutowi kredyt. Bank nie rozdaje darowizn.
  ~ "Bogaty wujek"
  ponad rok temu ocena: 100%  35
  Jedyny plan na jaki ich stać to kasa z powiatu i kredyt z banku. A reszta to będzie jedna wielka ściema uzasadniająca radnym aby podnieśli rączkę.
  ~ ewa
  ponad rok temu ocena: 100%  34
  prezesie po co 2 uczelnie dla pielegniarek w jarocinie.Co zapomysl.
  ~ PO fachowcy od VAT u
  ponad rok temu ocena: 95%  33
  Czy PIS już podziękował Mazurkowi i Martuzalskiemu za dwa lata i dwa miesiące zarządzania i nadzorowania szpitalem? Jak to było Janku Szczerbaniu? "Mazurek to dobry gospodarz" No fakt! Jeszcze chwila i poszlibyście z torbami.
  ~ PO fachowcy od VAT u
  ponad rok temu ocena: 94%  32
  Koalicjanci PSLu i PiSu czyli Platfiormiarze - sukces roku 2018 4.600.000 złotych straty. Brawo prezesie Mazurek. Szefie lokalnej Platformy Obywatelskiej. Brawo Stanisław Martuzalski członku zarządu powiatu odpowiedzialnym za szpital, no i oczywiście członku Platformy Obywatelskiej. Brawo Platforma Obywatelska. 7 miesięcy roku 2019 3.000.000 złotych straty. Mazurek zarządzający szpitalem do końca marca wykręcił ponad 1,5 miliona straty. I zostawił szpital z tak rewelacyjnymi kontraktami, że w kolejnych 4 miesiącach szpital dobił kolejne 1,5 miliona złotych straty.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ja pogadam z Trampem
  ponad rok temu ocena: 67%  31
  jutr omam spotkanie z Donaldem Trampem, pogadam z nim o tym...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nike
  ponad rok temu ocena: 100%  30
  Jak już to z Trumpem. No chyba, że chodziło Ci o trampka.
  ~ SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ
  ponad rok temu ocena: 93%  29
  Panie Martuzalski, to prawda, że na najbliższe wybory parlamentarne powtórzy Pan swoje hasło wyborcze z ostatnich wyborów samorządowych?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pinokio
  ponad rok temu ocena: 100%  28
  Tak wyszedł na prostą że zakończył 2018 rok prawie 5-milionową stratą, a w maju zarząd powiatu musiał podjąć decyzję o dalszym istnieniu spółki inaczej prezes zarządu spółki musiałby rozpocząć procedurę likwidacji spółki. Jak można być tak zakłamanym?
  ~ Plan naprawczy? Podajcie się do dymisji. Jedyna szansa dla szpitala
  ponad rok temu ocena: 100%  27
  10 milionów złotych strat w szpitalu przez 2,5 roku od objęcia władzy w 2017 roku przez 3 partie PO PIS PSL. Są genialni.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Członkowie partyjni z PO podbiją własne rekordy
  ponad rok temu ocena: 100%  26
  Pobili nawet rekord roku 2010 kiedy do XI. 2010 Martuzalski był starostą i szpital skończył rok stratą 3,5 miliona złotych.
  ~ medyk
  ponad rok temu ocena: 100%  25
  przeciez w jarocinie juz sa studia pielegniarstwa i ratownictwa medycznego/wroclawska po bylym jarkonie/.chcecie generowac dodatkowe koszty.zatroszczcie sie odobre funkcjonowanie szpitala.
  ~ POnton
  ponad rok temu ocena: 100%  24
  Wyobraź sobie 10 milionów w gotówce na stole.
  ~ PO fachowcy od VAT u
  ponad rok temu ocena: 97%  23
  Średnia 4 miliony złotych straty na rok. Tak się kończy jak zatrudnia się menadżerów partyjnych do tego z odbytym 3-dniowym szkoleniem i uzyskanym tytułem menadżer oświaty.
  ~ Errata
  ponad rok temu ocena: 97%  22
  A czytałem w październiku przed wyborami że wg Martuzalskiego SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ. Zapomniał dodać na PROSTĄ DROGĘ DO BANKRUCTWA I UPADŁOŚCI? Cały Stasio.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Errata
  ponad rok temu ocena: 97%  21
  A czytałem w październiku przed wyborami że wg Martuzalskiego SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ. Zapomniał dodać na PROSTĄ DROGĘ DO BANKRUCTWA I UPADŁOŚCI? Cały Stasio.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ A teraz strach przed zleceniem audytu obleciał koalicjantów z PiS i PSL. Koalicjantów PO
  ponad rok temu ocena: 97%  20
  Wyszedł na prostą i przypierd.... w TIRa. No ale nie ma co się dziwić z takim kierowcą jak POnton, a co gorsze z takim pilotem jak Gonada to chyba było do przewidzenia? Prawda partyjni koalicjanci? Widzieliście jak to się skończy? Była to za cena za podniesieniem ręki przez radnego Mazurka? Nieprawdaż? Duży rachunek wam wystawił. Hehe. Ile w tym roku planujecie przelać z budżetu powiatu do szpitala? 5 milionów starczy?
  ~ Errata
  ponad rok temu ocena: 95%  19
  A czytałem w październiku przed wyborami że wg Martuzalskiego SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ. Zapomniał dodać na PROSTĄ DROGĘ DO BANKRUCTWA I UPADŁOŚCI? Cały Stasio.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Szew na jajach
  ponad rok temu ocena: 100%  18
  Jajcarz, znawca gonad.
  ~ 123
  ponad rok temu ocena: 100%  17
  Lepiej jakby kandydował do Rolnik szuka żony. Tam potrzeba kabareciarzy ku uciesze widzów. Tam nikt się nie spostrzeże jak będzie prawił te swoje farmazony.
  ~ 123
  ponad rok temu ocena: 100%  16
  Lepiej jakby kandydował do Rolnik szuka żony. Tam potrzeba kabareciarzy ku uciesze widzów. Tam nikt się nie spostrzeże jak będzie prawił te swoje farmazony.
  ~ PO fachowcy od VAT u
  ponad rok temu ocena: 97%  15
  Plan naprawczy? Można wiedzieć kto coś zepsuł?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Strażok popalacz
  ponad rok temu ocena: 100%  14
  Będą naprawiać to co wcześniej zepsuli.
  ~ Gonada i POnton
  ponad rok temu ocena: 97%  13
  No i ważniejsze kto?
  ~ foto
  ponad rok temu ocena: 100%  12
  co za dziwna galeria zdjęć 10 zdjęć tych samych
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rachunek za Wasze kłamstwa rozpowszechniane przez dwa lata został wystawiony. Dużo to was będzie kosztować
  ponad rok temu ocena: 100%  11
  Chodzili i zwiedzali mury pobudowane za Mazurka z Platformy Obywatelskiej za 10 milionów z kredytu które stoją puste od pół roku i straszą i od których trzeba płacić 350.000 odsetek rocznie. Teraz cała nadzieja w Senatorze z PiS Andrzeju Wojtyle. Trzymamy kciuki. Gdyby Mazurek nie doprowadził do sytuacji że teraz szpitalowi w tym roku brakuje 300.000 miesięcznie do zbilansowana bieżącej działalności, rocznie 3.600.000 i powiat musi tę dziurę zasypac z budżetu powiatu to mieliby na wyposażenie bez proszenia się kogokolwiek. A tak to muszą skomleć. Ale sami koalicjanci PO czyli PIS i PSL wybraliście na prezesa szpitala działacza partyjnego z Platformy Obywatelskiej, menadżera oświaty to teraz płaćcie i płaczcie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dfyh
  ponad rok temu ocena: 97%  10
  Szkoda, że radnym nie chcieli dać programu naprawczego. Pewnie jak z audytem tajny.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Takie info
  ponad rok temu ocena: 100%  9
  Jest tak genialny, że boją się że konkurencja mógłaby ich uprzedzić we wdrażaniu oszczędności i zwiększaniu przychodów. PS a jak tam bank BGK nie ma obiekcji do opinii biegłego dotyczącego sprawozdania finansowego za 2018 rok Mazurka.? Doczytaliście że opinia jest wydana z zastrzeżeniem? Czyli biegły stwierdził nieprawidłowości, błędy ale Mazurek miał to w du.... Taka opinia z zastrzeżeniem jest dyskwalifikująca dla instytucji typu bank. Wynik 4.600.000.ale wg biegłego powinna być większa strata tylko prezio nie utworzył rezerw na przyszłe przegrane procesy z pacjentami
  ~ Marek
  ponad rok temu ocena: 83%  8
  I po co ten hejt? Facet chce pomóc więc trzeba się z tego cieszyć. I pochwalić panią Lidkę oraz pana Henia za obraną dobrą drogę naprawy szpitala.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ gminnik
  ponad rok temu ocena: 8%  7
  Pomóc? W czym i w jaki sposób? Gość załatwia miejsce praktyk dla swoich klientów i tyle.
  ~ Byly senator
  ponad rok temu ocena: 24%  6
  Czy oplacil wycieczke dzieci do Brukseli dla dzieci, ktore wygraly konkurs piosenki w Koninie? Wstydzic sie powinien.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kat
  ponad rok temu ocena: 36%  5
  A tacy to maja takie uczucie jak wstyd? Wygląda na to, że dla nich oszukiwanie to norma
  ~ Czy to on, czy nie on?
  ponad rok temu ocena: 6%  4
  https://www.wprost.pl/kraj/102...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji