ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY
R E K L A M AMoto tech B1_09_2020

Byłeś ofiarą lub świadkiem przestępstwa? Możesz skorzystać z pomocy

› Aktualności› Wydarzenia miesiąc temu    20.09.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. pixabay.com

W Jarocinie działa lokalny punkt Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Kaliszu, z którego mogą korzystać nie tylko osoby pokrzywdzone przestępstwem, ale także świadkowie oraz ich rodziny. Jest to pomoc: prawna, psychologiczna, lekarzy specjalistów, tłumaczy migowych, ale również materialna.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

- W ramach pomocy materialnej oferujemy bony żywnościowe i przemysłowe, finansujemy sprzęt rehabilitacyjny, zakup leków, zabiegów i turnusów rehabilitacyjnych. Pokrywamy opłaty czynszowe, zakup opału oraz remont mieszkań. Wyposażamy mieszkania w różnego rodzaju sprzęt i urządzenia m.in. meble, sprzęt RTV czy AGD. Ponosimy opłaty za żłobki, przedszkola, edukację szkolną. Pokrywamy w całości koszty kursów, szkoleń, studiów podyplomowych młodzieży i dorosłych. Dodatkowo, w Kaliszu prowadzimy mieszkanie interwencyjne - wymienia Magdalena Kowalska, dyrektor Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Kaliszu, który posiada 7 punktów lokalnych. Jeden z nich działa w Jarocinie.

 

Pomoc specjalistów, jak i materialna, dotyczą szkód zarówno będących wynikiem doznanego przestępstwa, jak i bycia świadkiem takiego zdarzenia. Wsparcie obejmuje szkody poniesione nie dawniej niż 5 lat wstecz, licząc od momentu zgłoszenia się do ośrodka i złożenia wniosku o pomoc, ewentualnie do 5 lat wystąpienia skutków przestępstwa przeciwko mieniu, zdrowiu, życiu, lichwy, alimentacyjnego, komunikacyjnego, przestępstwa bankowego, na tle seksualnym, popełnionych przez pracodawcę i innych. Dotyczy zarówno szkód wyrządzonych przez osoby, jak i instytucje oraz inne podmioty. W kategorii przestępstwa mieszczą się również akty przemocy, niealimentacja (nie ma znaczenia, czy wypłacany jest zasiłek alimentacyjny), oszustwa na „wnuczka” oraz „policjanta”.

 

W celu otrzymania pomocy należy zgłosić się osobiście do Okręgowego Ośrodka w Kaliszu lub jednego 7 punktów lokalnych (w Ostrowie Wlkp., Pleszewie, Jarocinie, Kępnie, Krotoszynie, Koźminku, Grabowie nad Prosną) i wypełnić wniosek o udzielenie pomocy. Należy przy tym okazać się dowodem osobistym oraz dokumentami potwierdzającymi wystąpienie przestępstwa (np. z policji, prokuratury, sądów, Centrów Interwencji Kryzysowych, lekarskimi, zaświadczeniem od komornika o bezskuteczności egzekucji alimentów). W szczególnych wypadkach pomoc udzielana jest na oświadczenie.

 

Punkt OPPP w Jarocinie działa w Jarocińskim Ośrodku Kultury i czynny jest w środy w godz. 15.30-19.30. Ze względu na pandemię wniosek można też złożyć przez telefon dzwoniąc na numer (62) 723-20-06 od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-20.00, w piątek w godz. 8.00-16.00 lub sobotę w godz. 8.00-12.00. Można też pobrać formularz wniosku ze strony www.pokrzywdzeni-kalisz.orione.pl i wraz ze zeskanowanymi dokumentami potwierdzającymi wystąpienie przestępstwa wysłać na adres mailowy: pokrzywdzeni.kalisz@gmail.com. Na spotkanie w Jarocinie można się również umówić pod nr. tel.: 608/233-396.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jarocin brudny i zepsuty
miesiąc temu ocena: 100%  1
świadek przestępstwa dostarcza dowody żeby pomóc, a sprawa odwraca się przeciwko niemu, bo "ważni" nikczemni ludzie bez honoru i przyzwoitości ale z partyjną legitymają stoją poza prawem chociaż gęby mają pełne nauki o moralności i prawa i sprawiedliwości
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji