ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AEnergia Jarocin A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Była ruina, będzie rehabilitacja. Zmiany w szpitalnym krajobrazie

› Aktualności ponad rok temu    22.01.2019
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Jeden z mieszkańców ulicy Wodnej w Jarocinie zwrócił się do nas z prośba o interwencję. Problem dotyczył pustostanu, który stoi naprzeciwko jego domu.

 

R E K L A M Awspieram jarocinskie SRT1

- To jest rupieciarnia. Kiedy był festiwal w tym roku i dużo ludzi przechodziło w tym miejscu od Mc Dolnalds’a do rynku, oglądali się na tę ruderę i pewnie zastanawiali, jak w centrum miasta może stać coś takiego - relacjonował Henryk Rzepka.

 

- Budynek jest ośrupany, okna powybijane, zabite dyktą. Obok rośnie piękna, duża lipa i tam jest publiczna ubikacja. Wszyscy się załatwiają, mężczyźni i kilka pań też tam widziałem. Już nie mówię o zwierzętach - twierdził oburzony mężczyzna. I dodał: - Mieszkam naprzeciwko i obserwuję tę sytuację od lat. A mówię o tym w imieniu nie tylko swoim, ale i sąsiadów.

 

Okazało się, że budynek należy do jarocińskiego szpitala i od lat rzeczywiście stoi pusty. Prezes lecznicy zapewnił nas, że zostanie wkrotce rozebrany.

 

[o sprzęcie od Wiekiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla jarocinskiego szpitala - przeczytasz TUTAJ]

 

- Musimy się pospieszyć, bo mamy pozwolenie na tę rozbiórkę i nie chciałbym przegapić terminu - zapewniał prezes szpitala Leszek Mazurek.

 

 

I rzeczywiście dotrzymał słowa - po ruderze nie ma już ani śladu. Jednego dnia została wyburzona, a miejsce, gdzie stała posprzątane i ogrodzone.

 

Miejsce po pustostanie ma już swoje przeznaczenie. Prezes planuje tam rozbudować dział rehabilitacji. - Powstanie taka „elka”. Dodatkowe skrzydło chcemy właśnie postawić na miejscu tego budynku, który zostanie rozebrany - wyjaśnia szef szpitala. - Jeśli wszystko dobrze pójdzie, rozbudowę chcemy zrobić jeszcze w tym roku - zapowiada.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Maładiec prezes
ponad rok temu ocena: 75%  2
Zuch z tego Mazurka . No kto by pomyšlał ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alfa omega
ponad rok temu ocena: 100%  1
Dobrze że Jesteście- tyle ważnych życiowych spraw możecie załatwić.........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A