ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Był kolegą z pracy, teraz został dyrektorem. Czy coś się zmieni?

7 miesięcy temu    21.11.2019
Anna Konieczna
komentarzy 5 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. SP Golina

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Golinie Urszula Kowalczyk, która odchodzi na emeryturę ma już swojego następcę. Do konkursu ogłoszonego przez jarociński magistrat zgłosił się tylko jeden kandydat.

 

R E K L A M Awspieram jarocinskie SRT1

 

Urszula Kowalczyk odchodzi na emeryturę z końcem tego roku. W związku z tym Urząd Miejski w Jarocinie ogłosił konkurs na obsadzenie tego stanowiska. Przesłuchanie jedynego kandydata, który się zgłosił, odbyło się w golińskiej podstawówce w środę - 20 listopada. Miało charakter otwarty, co dopuszczało udział publiczności.

 

 

Na sali zgromadzili się mieszkańcy Goliny, rodzice i nauczyciele. Zgodnie z prawem pytania kandydatowi mogli jednak zadawać tylko członkowie komisji konkursowej.

 

 

[szefowa wydziału kultury i oświaty w jarocińskim magistracie nagle straciła pracę - szczegóły TUTAJ]

 

 

O stanowisko szefa golińskiej podstawówki starał się Tomasz Jankowski, który do tej pory był nauczycielem w tej szkole.

 

 

[jarocińska oświata i kultura z nowym dyrektorem - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Po przedstawieniu przez niego obszernej koncepcji funkcjonowania placówki oraz odpowiedzi na wszystkie pytania, odbyło się głosowanie. Dziewięciu członków komisji było za tym, żeby Tomasz Jankowski został dyrektorem szkoły, dwóch było przeciwnych, a jeden się wstrzymał.

 

 

Tym samy komisja dokonała wyboru nowego szefa Szkoły Podstawowej w Golinie. Tomasz Jankowski obejmie funkcję 1 stycznia 2020 roku. Będzie to jego debiut na tym stanowisku.

 

 

Jak widzi swoją pracę w nowej roli?

 

 

- Zawsze wszystko robiliśmy zespołowo i ja nie zamierzam tego zmieniać. Mam nadzieję, że zespół zaakceptuje moje pomysły.

 

 

 

TOMASZ JANKOWSKI, nowy dyrektor Szkoly Podstawowej w Golinie

 

Fot. www.maciej-grz.pl

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rodzic
7 miesięcy temu ocena: 100%  7
Brawo Tomku, wytrwałości we współpracy z urzędnikami, bo pomysły masz świetne, byleby tylko skrzydeł nie podcinano, a jak wiemy - jest z tym ostatnio słabo. Choćby cytat z p. Gryski podczas konkursu - kto Panu da pieniądze... Pieniądze z subwencji się należą panie Grysja i to Państwo powinni się tłumaczyć, dlaczego je obcinacze.. Oby rodzice to zrozumieli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ula
7 miesięcy temu ocena: 63%  6
No wreszcie szansa na to, że w tej szkole coś się zmieni na lepsze, zwłaszcza podejście nauczycieli i dyrekcji do uczniów. To co prezentowała jeszcze obecna dyrektorka, to katastrofa, zero kultury i obiektywizmu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Raincoat
7 miesięcy temu ocena: 100%  5
Jak najbardziej zasługuje na to stanowisko :) Jako absolwent świetnie wspominam jego podejście i zaangażowanie do pracy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gol
7 miesięcy temu ocena: 50%  4
Nie będzie łatwo -jak to w oświacie, ale to facet co pokazał już swój " talent"od życia. Gratulacje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kat
7 miesięcy temu ocena: 67%  3
To gratuluje!! Aby tylko nie pozwolił gminie Jarocin na przekształcenie tej placówki na niepubliczną.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kat
7 miesięcy temu 2
No właśnie pracownikiem gminy jest? Czy pracownikiem Ministerstwa Edukacji Narodowej? Jest nauczycielem czy urzędnikiem w randze dyrektora?
~ lj
7 miesięcy temu ocena: 88%  1
:-) dyrektor szkoły publicznej jest pracownikiem , co ma do gadania co do przekształceń, od tego jest samorząd. Sugeruję rozsądniej wybierać samorząd.
R E K L A M A