ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Burmistrz znów będzie pracował w Brukseli

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    24.01.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 13 ocen 6 / 17%
A A A
Dariusz Strugała jest członkiem Europejskiego Komitetu Regionów, Dariusz Strugała jest członkiem Europejskiego Komitetu Regionów,  fot. Elżbieta Rzepczyk

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1


Zakończyła się 5-letnia kadencja członków Europejskiego Komitetu Regionów, w którym zasiadał Dariusz Strugała burmistrz Jaraczewa. Konieczne było odnowienie składu polskiej delegacji.

 

 

Czy włodarz Jaraczewa ma szanse na kolejną kadencję?

 

We wtorek Rada Unii Europejskiej mianowała szefa jaraczewskiej gminy do pracy w organie doradczym UE złożonym z wybranych na szczeblu lokalnym i regionalnym przedstawicieli ze wszystkich państw członkowskich.

 

- Jest to zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność, że mam możliwość reprezentować samorządy w najwyższym europejskim gremium, jakim jest Komitet Regionów. Jest to zespół, który opiniuje wszystkie podejmowane działania przez Parlament Europejski i Komisję Europejską w stosunku do samorządów w Europie - mówi Dariusz Strugała.

 

- Dzięki pracy w tym zespole mam szybką informację o planowanych środkach unijnych na inwestycje w samorządach - dodaje burmistrz.

 

 

 

Zaznacza, że jego działalność w komitecie służy promocji gminy Jaraczewo w Brukseli.

 

Polska delegacja liczy 21 osób. Prócz Dariusza Strugały z Wielkopolski nasz kraj w Brukseli będzie reprezentował Marek Woźniak, marszałek naszego województwa, który był do tej pory szefem delegacji polskiej.Posiedzenie inauguracyjne kadencji 2020-2025 odbędzie się w dniach 11-13 lutego. Burmistrz zasiada w Komitecie Regionów od 2015 roku.

 


Dariusz Strugała zasiada w wielu organizacjach, stowarzyszeniach i korporacjach samorządowych. Jest członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich [ZOBACZ TUTAJ].Jest przedstawicielem gminy Jaraczewo w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Wielkopolski. Zasiada również w radzie Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych [ZOBACZ TUTAJ].

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. 

 

 

 

+ 1 głosów: 6 (17%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bobas
8 miesięcy temu ocena: 100%  13
Taki doradca, że żłobek jest jeszcze nieczynny!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sergiusz42
8 miesięcy temu ocena: 80%  12
Przeciez on nie gramotny , języka nie umie i po co tam jedzie ? Jeszcze wstydu narobi ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sere
8 miesięcy temu ocena: 75%  11
A buz inkę ma nie wjściową - na zasadzie jaka gmina taka twarz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
8 miesięcy temu ocena: 100%  10
Czy Redakcja może podać ile podatnika kosztuje utrzymanie tak intratnego stanowiska - przynoszącego promocję Jaraczewa w Brukseli i szybkie informacje o planowanych środkach ??? Przecież to nasze pieniądze !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
8 miesięcy temu ocena: 100%  9
Czy burmistrz Jaraczewa pracując w Brukseli bierze urlop w Jaraczewie ? Czy ma płacone podwójnie ? Ważne pytania...
~ ser
8 miesięcy temu ocena: 100%  8
No właśnie - stąd wniosek by może zrobić referendum w sprawie odwoiłania tego burmistrza
~ kat
8 miesięcy temu ocena: 100%  7
A jaka wiedzę fachowa ma ten burmistrz? Czy zna choćby język angielski? No i ile środków z UE "pozyskał dla gminy" Aha czy za to ma płacone? Czy będac tam sam za sie płaci?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xD
8 miesięcy temu ocena: 100%  6
Na dofinansowanie lini autobusowych kursujących po gminie nie ma :) ale na loty do Brukseli z których nic nie wynika pieniądze już są. Żałosne... Szkoda, że ten Pan utzymuje juz swoją pozycję tyle lat...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jurek22
8 miesięcy temu ocena: 100%  5
Prawda. ! Niech już zostawi gminę w spokoju!.
~ Czereśnia
8 miesięcy temu ocena: 100%  4
Jeszcze go brakuje w radzie parafialnej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
Szybkie informacje dot. środków na programy... Mhhh w Jaraczewie chyba, bo reszta gminy to już chyba jest poza inwestycjami. Przypomnijmy te super inwestycje... Targowisko stoi puste a w Jaraczewie marketów mnóstwo... Utrzymywanie zbyt dużej sieci szkół... Gola przez tyle lat... A W Górze cały czas brak sali... Tak wybuduj tam balon... Dojazdy dzieci do szkół... Nie no Gj nie napisze... O losie rodziców którzy z nowym rokiem nie mieli nawet info... Oooo i tu jest hit... Rewitalizacja rynku... Super pomysł naprawdę tylko najpierw wypadało by postarać się o obwodnicę... No ale pójdzie się na zebranko KGW zrobi kolacje, toast za sołtysa i karawana pójdzie dalej... A Jaraczewo... Kogo obchodzi Jaraczewo... Znowu wygra burmistrz stulecia... Żal ale w sumie do ludzi należy mieć pretensje że tak wybierają choć ostatnio wybór był ciężki... Jaraczew to stan umysłu... Brak tu energii młodych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ser
8 miesięcy temu ocena: 100%  2
A może referendum zrobimy w sprawie odwolania tego burmistrza?
~ Zr
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
Jeszcze go w radzie parafialnej brakuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji