ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Burmistrz Żerkowa z wotum zaufania i absolutorium [SONDA, GALERIA]

› Aktualności› Samorząd 13 dni temu    25.06.2020
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Karina Muszalska

Oklaski, wzajemne obdarowywanie się kwiatami oraz podziękowania towarzyszyły sesji absolutoryjnej Rady Miasta i Gminy Żerków.

 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Jedna z najważniejszych sesji ze względu na zagrożenie epidemiologiczne została przeprowadzona w budynku należącym Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego. Obowiązywało na niej zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego, a porządek obrad był bardzo rozbudowany o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Od ubiegłego roku procedurę udzielenia absolutorium poprzedza rozpatrzenie raportu o stanie gminy oraz głosowanie w sprawie wotum zaufania dla burmistrza.

 

Najpierw więc rani zostali zapoznani z raportem o stanie gminy. Obejmował on podsumowanie działalności burmistrza za roku 2019, a w szczególności realizację programów, strategii oraz uchwał rady gminy. Po przeprowadzonej w kolejnym punkcie debacie nad sporządzonym przez włodarza raporcie, rada miejska Żerkowa jednogłośnie udzieliła wotum zaufania Michałowi Surmie.

 

Zmiany w parafiach. Zmieni się czterech proboszczów.

 

W dalszej części obrad radni zapoznali się ze sprawozdaniem finansowym wraz z realizacją budżetu za rok poprzedni oraz opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej i stanowiskiem komisji rewizyjnej. Przed podjęciem uchwały głos zabrał przewodniczący rady Wojciech Gałązka, który powiedział:

 

Budżet został zrealizowany bardzo dobrze. Zmodernizowano drogi, Otwarte Strefy Aktywności powstały w pięciu miejscowościach, wybudowano platformę widokową w Brzóstkowie, zakupiono samochody dla gminnych OSP. Wydatków było naprawdę sporo. Mam nadzieję, że kolejny budżet zostanie zrealizowany podobnie i że uzyskamy kolejne dofinansowania.

 

Kobieta zakażona koronawirusem na naszym terenie.

 

Rada zadecydowała jednogłośnie o udzieleniu włodarzowi gminy absolutorium z tytułu wykonywania ubiegłorocznego budżetu.

 

Udało nam się zrealizować bardzo wiele. Rok 2019 obfitował wieloma zmianami w naszym urzędzie, choćby na stanowisku gminnego skarbnika. Jednak wszystko udało nam się zrealizować. Uważam, że ubiegły rok był owocny. Zrealizowaliśmy kilkanaście inwestycji. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie wzorowa współpraca z radnymi i podjęte decyzje, które często były bardzo trudne. Dziękuję więc radnym, sekretarzowi gminy, skarbnikowi, sołtysom, kierownikom jednostek organizacyjnych i ich pracownikom, urzędnikom za współpracę. Rok 2019 uważam za rok sukcesu - powiedział burmistrz Żerkowa, Michał Surma. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Jak oceniasz burmistrza Żerkowa?

ankieta dodana 25.06.2020, ilość wszystkich głosów: 85
Dobrze
56%
Źle
31%
Nie mam zdania
13%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A