ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Burmistrz: Zapytano mnie czy chcę startować do Europarlamentu z listy PiS-u

› Aktualności ponad rok temu    17.03.2019
Anna Konieczna
komentarzy 50 ocen 3 / 0%
A A A
Burmistrz Jarocina Adam PawlickiBurmistrz Jarocina Adam Pawlicki

Całkiem niedawno zastanawialiśmy się, czy burmistrz Jarocina będzie startował w majowych wyborach do Europarlamentu. Spytaliśmy wtedy Adama Pawlickiego, jakie ma plany? - A czemu nie? Czas pokaże. Wszystko jest możliwe. Zobaczymy, jakie będą propozycje - oświadczył. Teraz okazuje się, że burmistrz dostał już propozycję. Jaką i czy z niej skorzysta?
 

Ostatnie wybory do Europarlamentu odbyły się w 2014 roku. Wówczas do urn poszło 11.539 mieszkańców powiatu jarocińskiego - na 56.891 uprawnionych do głosowania. Frekwencja wyniosła zatem 20,28% - w województwie wielkopolskim była tylko nieco wyższa - 22,42%.
 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Wybranymi wówczas posłami do Europarlamentu z okręgu wyborczego nr 7 w Poznaniu, do którego należy powiat jarociński, są: z Platformy Obywatelskiej - Adam Szejnfeld (wybrany 69.852 głosami), Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (wybrana 66.419 głosami), z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy - Krystyna Łybacka (wybrana 42.441 głosami), z Polskiego Stronnictwa Ludowego - Andrzej Grzyb (wybrany 26.805 głosami) i z Prawa i Sprawiedliwości - Ryszard Czarnecki (wybrany 84.228 głosami).
 

Adam Pawlicki nigdy nie ukrywał, że znacznie bliżej mu do prawicy niż lewicy. Swoją polityczną karierę rozpoczął jako członek Stowarzyszenia Konserwatywno-Ludowego. Potem założył swoje stowarzyszenie - Ziemia Jarocińska i wyraźnie skupił się na budowaniu potencjału osobowego, a z drugiej - na korzystaniu z niego.
 

Podkreślał wręcz, że „tu na dole” liczą się ludzie, nazwiska, a nie to, gdzie, kto należy. - Dla mnie to nie jest żadna wartość dodana - twierdził w rozmowie z „Gazetą” w czerwcu ubiegłego roku. - Moim zdaniem samorząd powinien być odpolityczniony. Ale tak nie jest i często nie patrzy się na to, ile i co ktoś robi, tylko na to, z jakiej partii jest - zaznaczył.
 

[o wyborach rad sołeckich i zarządów osiedli - przeczytasz TUTAJ]

 

Może dlatego Pawlicki coraz częściej widziany był w towarzystwie Jarosława Gowina, który gościł też kilka razy w Jarocinie. Niedługo trzeba było czekać, żeby okazało się, że jest członkiem partii wicepremiera - Porozumienie.
 

Jak to się ma do wcześniejszych deklaracji Pawlickiego o apolityczności samorządu? - To jest ugrupowanie, które najbardziej mi odpowiada, jest najbliżej moich poglądów politycznych. (…) Myślę, że to, że jestem w Porozumieniu pomaga, otwiera nam drzwi. Gdyby było inaczej, to dla dobra gminy powinienem być bezpartyjny. Natomiast w tej sytuacji jest lepiej dla gminy również, że jestem w Zjednoczonej Prawicy - twierdził w wywiadzie dla „Gazety” burmistrz Jarocina.
 

Jakiś czas później okazało się, że Pawlicki został pełnomocnikiem tej partii w okręgu kalisko-leszczyńskim [szczegóły TUTAJ]. - Myślę, że dobry klimat do pozyskiwania dodatkowych środków dla Jarocina jest jak najbardziej potrzebny. Mam swój udział w Zjednoczonej Prawicy (koalicja rządząca w kraju - przyp. red.) i te relacje na szczeblu państwowym są jak najbardziej przyjazne - podkreślał włodarz gminy.
 

[o wicepremierze, który przyjechał an kawę do Jarocina - czytaj TUTAJ]

 

Wszystko to spowodowało, że coraz częściej mówi się o tym, że te działania nie są przypadkowe i że Adamowi Pawlickiemu nie wystarcza już dzierżenie sterów gminy Jarocin i chce zostać posłem. A, że mamy rok wyborczy - w maju odbędą się wybory do euro parlamentu, a jesienią do naszego sejmu i senatu, to zapytaliśmy burmistrza, czy zamierza ubiegać się o mandat posła lub senatora.
 

 

- Pierwsze są wybory do Parlamentu Europejskiego - zaznaczył Pawlicki. Czy to znaczy, że szef gminy chce zostać europarlamentarzystą? - A czemu nie? Czas pokaże. Wszystko jest możliwe. Zobaczymy, jakie będą propozycje - oświadczył Pawlicki.
 

 

Rzecznik prasowy partii Jarosława Gowina poinformował nas, że kandydaci Porozumienia do Parlamentu Europejskiego startują z list Prawa i Sprawiedliwości. - Zgodnie z naszymi ustaleniami do wiadomości publicznej podajemy tylko „jedynki” i „dwójki” na listach. O pozostałych miejscach nie informujemy - stwierdził Kamil Bortniczuk, odpowiedzialny za kontakty z mediami.
 

Kilka dni po tej wypowiedzi Adam Pawlicki poinformował nas, że dostał propozycję startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja.

 

- Dzwonił do mnie sekretarz generalny Porozumienia - Stanisław Derechajło z pytaniem czy chcę startować do Parlamentu Europejskiego z list PiS-u. Odmówiłem - zakomunikował burmistrz. I zaznaczył: - Informacja jest oficjalna i ostateczna.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

Czy Twoim zdaniem Adam Pawlicki byłby dobrym europarlamentarzystą?

ankieta dodana 18.03.2019, ilość wszystkich głosów: 520
Tak
26%
Nie
71%
Trudno powiedzieć
4%
R E K L A M ADzień chłopaka_2020

Powiązane

+ 0 głosów: 3 (0%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (50)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 7777
ponad rok temu 50
Lepsze to niż te mendy Lichocka i Czarnecki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kelner robi ci gębę
ponad rok temu ocena: 86%  49
Oj Adaś, Adaś... A po ci to? Zaraz poznasz BLIŻEJ z alfabetu nowe literki... Zaczynamy. A! Jaka będzie kolejna literka?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robson
ponad rok temu ocena: 96%  48
Ja się dostanie to ma podobno być europejskim komisarzem do spraw rond i łączników
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gimela
ponad rok temu ocena: 92%  47
Zbawienne? Na czym to zbawienie polega?
~ do Robson
ponad rok temu ocena: 17%  46
To się powinieneś cieszyć człowieku że mamy takiego mądrego Burmistrza , Te ronda i lączniki co zrobił w Jarocinie to dla nas mieszkańców zbawienne rozwiązanie . Ty chyba z nich korzystarz ale ......,,,,po co jesteś taki zgryżliwy.
~ grt
ponad rok temu ocena: 81%  45
Z fotografii na gorze widać, że Wielki mąż stanu to jest
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TAK
ponad rok temu ocena: 16%  44
Tylko się cieszyć że mamy takiego BURMISTRZA ,Nie jedni moga nam pozazdrościć. Panie Burmistrzu TAK TRZYMAĆ!!! GRATULACJE. !!!! Zazdrośnik zawsze będzie wypisywał bzdury na drugiego.
~ .
ponad rok temu ocena: 94%  43
o mało mi monitor nie pękł od mądrości płynącej ze zdjęcia, normalnie jak profesor :-)))))))
~ jajca
ponad rok temu ocena: 92%  42
Podobno zaproponowali mu tylko wywieszanie wespół z kelnerem plakatów wyborczych:)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-(
ponad rok temu ocena: 90%  41
żadna praca nie hańbi
~ lj
ponad rok temu ocena: 100%  40
następny z wielu chce sp.... z Jarocina, taki trend w Jarocinie od lat. * * * * Tylko żeby wyjechać z Jarocina i pracować poza nim w wielkim świecie trzeba być kimś, tak jak wielu wykształconych którzy wyjechali z Jarocina, żyją po zanim i dają sobie radę, i nie muszą wracać szukając "pracy" po latach w Jarocinie po znajomych bo se rady nie dali. Takie życie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ b
ponad rok temu ocena: 96%  39
Gdzie ta sierota chce iść bez wykształcenia, bez znajomości języka? I co tam by robił jak on - jak mówi klasyk - ani be ani me ani kuku ryku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uhu
ponad rok temu ocena: 100%  38
IMMUNITECIK
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 92%  37
Za wysokie progi jak na jego nogi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Parafianin
ponad rok temu ocena: 94%  36
Szerokiej drogi burmistrzu....wygraj wybory i zostań tam na 3-4 kadencje i zabierz ze sobą swych tzw współpracowników...w Jarocinie znów będzie normalnie. Tzw redaktorom tego portalu życzę odwagi....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój nick
ponad rok temu ocena: 97%  35
Nieraz gazeta też napisze prawdę - cytuję: " Potem założył swoje stowarzyszenie - Ziemia Jarocińska i wyraźnie skupił się na budowaniu potencjału osobowego, a z drugiej - na korzystaniu z niego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prawda zabolała
ponad rok temu ocena: 92%  34
a ja naiwny wyborca myślałem że chodzi o rozwój Jarocina ;-((((
~ maciek
ponad rok temu ocena: 93%  33
Facet z Porozumienia dzwoni żeby starował z Pis-u co za bzdury zapodajecie mieszkancom
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ geniu
ponad rok temu ocena: 88%  32
Podobno nawet przylecieli helikopterem z propozycją startu w wyborach
~ śmiechu warte
ponad rok temu ocena: 97%  31
Tak jest jak gazeta opiera się na tym co burmistrz napisze
~ :-)
ponad rok temu ocena: 95%  30
czasami można się uśmiać z tej jarocińskiej
~ jarock
ponad rok temu ocena: 16%  29
To pokazuje kim w PIS są Panowie Krawiec i Drzazga. Moim zdaniem Jarocin powinien mieć wreszcie posła w parlamencie krajowym i takie miejsce widzę dla Adama Pawlickiego... Jarocin ma potencjał , trzeba tylko zwyciężyć małostkowość( głosowanie na partie a nie kandydata z Jarocina , który ma największe szanse zostać posłem)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kim oni są?
ponad rok temu ocena: 82%  28
kim jest Drzezga i Krawiec?
~ no jaka jest prawda, bez owijania , bez propagandy ?
ponad rok temu ocena: 88%  27
"persona non grata" a reszta to bajki ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarociniak z krwi i kości
ponad rok temu ocena: 30%  26
Jarocin potrzebuje Pawlickiego jak Kania dżdżu . To wspaniały manager o prawicowych poglądach . Niech nam rządzi sprawiedliwie z korzyścią dla miasta i jarociniaków .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 25%  25
Słuszna prawda pan A. Pawlicki jest potrzebnay nam mieszkańcom Jarocinia .Nasz Burmistrz . My mieszkańcy go wybraliśmy i niech nam służy jak najdłużej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ propaganda
ponad rok temu ocena: 79%  24
Hahahaha! Kelner, kelner... :DDD
~ Referendysta
ponad rok temu ocena: 46%  23
Jestem rozczarowana :((
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ar
ponad rok temu ocena: 38%  22
Cobyście nie myśleli o nim to nasz burmistrz wybrany w wolnych wyborach. Jak się Wam nie podoba, to zagłosujcie następnym razem na kogoś innego albo zorganizujcie referendum odwołujące czy coś... A nie robienie syfu w komentarzach...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ekolog
ponad rok temu ocena: 54%  21
to prawda!
~ ar
ponad rok temu ocena: 50%  20
Zapraszam! : https://www.facebook.com/arkad...
~ kwiiiii
ponad rok temu ocena: 23%  19
refe-trzoda kwi kwi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)
ponad rok temu ocena: 77%  18
ale on jest rozwodnikiem, A PIS niby stoi na straży moralności i kościół jest dla nich najważniejszy. Nie człowiek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Człowiek
ponad rok temu ocena: 72%  17
Tylko, że on nie jest w PiSie, a w jego koalicjancie.
~ pisowcy sa
ponad rok temu ocena: 48%  16
bo są zakłamanymi hipokrytami
~ Betonowy Ukasz
ponad rok temu ocena: 26%  15
a Buraki znów komentują ,masakra
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ faza
ponad rok temu ocena: 81%  14
Nie biadol kelnerku.
~ :/
ponad rok temu ocena: 82%  13
burak
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zostań z nami
ponad rok temu ocena: 76%  12
Adaś 9 miejsce to sukces dla całej naszej małej Ojczyzny, małymi kroczkami a ta prezydentura Polski staje się coraz bardziej realna, nie przejmuj się tym że opozycja mówi ile naprawdę kosztowały mieszkania budowane w gminie, gazeta o tym nie napisze a Ty jesteś nam potrzebny tu by Rozwój nasz kontynuować, zresztą w tej Brukseli to tylko gender, LGBT i lewactwo, jeszcze byś się Wodzu zaraził.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pati
ponad rok temu ocena: 88%  11
A może zapropnowali mu powiesić listy na drzwiach, a myślał że proponują mu miejsce na liście. Haha.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
ponad rok temu ocena: 63%  10
gdyby przyjął i wystartował z listy PISu to musiałby uznać Krawca i Drzazgę za swoich kumpli, a kto to jest Krawiec i Drzazga?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zdzisława P.
ponad rok temu ocena: 82%  9
Projekt Immunitet.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do roboty w powiecie się weźcie lepiej, a nie tylko knujecie
ponad rok temu ocena: 30%  8
No i twoja teoria spiskowa legła w gruzach.
~ Przyszłość Jarocina
ponad rok temu ocena: 30%  7
Adaś Ty jestes potrzebny nam tutaj.Zaden rządzący przez dekady nie dokonał tak wielu pozytywnych zmian dla miasta i gminy Jarocin jak Ty.Dzieki swojej determinacj oraz zaangażowaniu miasto zyskuje wciaz wyższy standard codziennego życia,miasto pięknieje.Osiagnales juz wiele poprzez "Rozwój".Kontnuuj "Przyszłość " naszego miasta i nie sugeruj sie innymi , ktorzy nie znają zadnej wartości a potrafią tylko krytykować.Jarocin jest na dobrej drodze...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OK OK
ponad rok temu ocena: 0%  6
Tak A. Pawlicki jest potrzebny nam mieszkańcom Jarocina i okolicy , dobrze że są ludzie co widzą ile pracy i dobra dla rozwoju Jarocina dokonał. !! Nikt by tego nie zrobił. Dziękujemy BURMISTRZU i NAPRZÓD
~ Tylko Ziemia!
ponad rok temu ocena: 32%  5
Szkoda :(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
ponad rok temu ocena: 68%  4
A co na to liderzy pisu w Jarocinie? A no nic, bo nic nie mają do powiedzenia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fałsz
ponad rok temu ocena: 84%  3
Odmówił?! Zabawne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytelnik
ponad rok temu ocena: 48%  2
Wielka szkoda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji