ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M ADeka B1 06 2020
R E K L A M A

Burmistrz wydał oświadczenie w sprawie przetargu, który prześwietlało CBA

ponad rok temu    14.06.2019
Bartek Nawrocki
komentarzy 63 ocen 5 / 60%
A A A
Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina  fot. Anna Konieczna

Jarocin. Burmistrz Adam Pawlicki wydał oświadczenie dotyczące sprawy unieważnienia przetargu na sprzedaż gruntów w Cielczy. To reakcja szefa gminy na dzisiejsze doniesienia mediów i rzecznika Centralnego Biura Śledczego [ZOBACZ TUTAJ].

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Jak informuje CBA 23 maja 2019 roku, tj. w dniu, w którym miała odbyć się część jawna przetargu, funkcjonariusze udali się do Urzędu Miejskiego w Jarocinie i uczestniczyli w części jawnej przetargu.

„Wówczas zaobserwowali, że koperty zawierające oferty zostały już wcześniej otwarte przez pracowników Urzędu Miejskiego. Zachowanie takie było sprzeczne z obowiązującymi przepisami prawa, a ponadto wystąpienie takiej sytuacji stworzyło możliwość wglądu w treść oferty i okazję do wywierania wpływu na wynik przetargu poprzez manipulację przebiegiem postępowania. W szczególności mogło dojść do ujawnienia ceny zawartej w ofercie, co godzi w zasadę uczciwej konkurencji oraz zasadę niejawności ofert przed momentem ich otwarcia w części jawnej przetargu” – w oświadczeniu agencji.

24 maja 2019 roku, Delegatura CBA w Poznaniu wystąpiła do Burmistrza Jarocina z wnioskiem o unieważnienie ww. przetargu. 28 maja 2019 roku wydał on zarządzenie w sprawie jego unieważnienia.

 

Po południu Adam Pawlicki odniósł się do tych ustaleń i podawanych w sprawie informacji w mediach w specjalnym oświadczeniu. Portal jarocinska.pl wcześniej cytował pierwszego zastępcę burmistrza Bartosza Walczaka, który wypowiadał się w podobnym tonie [ZOBACZ TUTAJ].

 

 

PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA PONIŻEJ

W związku z przetargiem pisemnym ograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej w Jarocinie Obręb Bogusław – Kopernika na sprzedaż około 42 hektarów gruntów gminnej ziemi informuję, tak jak to wcześniej zrobiłem podczas sesji Rady Miejskiej w Jarocinie, że podjąłem decyzję o unieważnieniu ww. przetargu. Nieprawdziwe i mogące szkodzić gminie są przekazane do publicznej wiadomości informacje, że wartość tych gruntów opiewa na kwotę ponad 3,3 mld zł.

Nieprawdą jest, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zmusiło mnie do unieważnienia przetargu. Prawdą jest, że w toku czynności analityczno-informacyjnych CBA oraz radców prawnych jarocińskiego urzędu miejskiego, którzy analizowali przetarg, wykazano, że postępowanie może budzić wątpliwości pod względem prawnym. W związku z tym, aby uniknąć jakichkolwiek podejrzeń co do poprawności przeprowadzenia przetargu, podjąłem decyzję o unieważnieniu postępowania i jego ponownym ogłoszeniu. Natomiast sugestia - co do ograniczenia oferentów, mogących wziąć udział w postępowaniu, czyli do rolników z gminy Jarocin – pod adresem moim czy urzędu - są nieprawdziwe, ponieważ regulacje te zostały wprowadzone przez obecny rząd, celem ochrony gruntów rolnych, i nie podlegają decyzjom władz lokalnych.

Działanie CBA pozwoliło nam uniknąć jakichkolwiek podejrzeń co do poprawności i przejrzystości przeprowadzenia przetargu. Za współdziałanie delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Poznaniu w tej sprawie jestem bardzo wdzięczny, co znalazło odzwierciedlenie w oficjalnym podziękowaniu, które wystosowałem do władz CBA.

Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina

 


Szef gminy ujawnił też pismo przesłane do CBA 13 czerwca, w ktorym dziękuje agentom "za wskazanie wątpliwości prawnych". Cała teść dostępna w galerii  

Powiązane

+ 3 głosów: 5 (60%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (62)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ mieszkanka
  ponad rok temu ocena: 100%  62
  Brak słów na to wszystko.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Inwestor
  ponad rok temu ocena: 100%  61
  Adam jak stawka???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kiki
  ponad rok temu ocena: 100%  60
  "cała teść"? Cała Jarocińska. Całkowity brak profesjonalizmu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ponad wszystktko Adam
  ponad rok temu ocena: 57%  59
  Super zdjęcie ! Oddaje obraz sytuacji !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tak ma być
  ponad rok temu ocena: 20%  58
  Dobrze że CBA współpracuje z naszą władzą. Chodzi o to żeby nikt nie miał wątpliwości że wszystko jest przejrzyste na zicher. !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ poczucie wstydu
  ponad rok temu ocena: 75%  57
  Czy rodzicom osób pracujących w jarocińskich urzędach podległych adamowi.p i spółkach miejskich nie wstyd, ze ich dzieci tam pracują ? Co w ogóle miejscowi ludzie myślą o swoich dzieciach, gdy widzą takie informacje ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 1521
  ponad rok temu ocena: 93%  56
  Nie tylko dzieci, całe rodziny pracują..
  ~ Deutschland, Deutschland uber alles !
  ponad rok temu ocena: 25%  55
  Adam, Adam ponad wszystko !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Franek
  ponad rok temu ocena: 29%  54
  na mieście a nawet poza Jarocinem co raz głosniej o spodziewanej dymisji burmistrza Pawlickiego, jarocińskie piekiełko ożyje i znów pokażą się jarocińskie szumowiny i malowani "uczciwi"dzialacze i pseudo samorządowcy samorządowcy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 1130
  ponad rok temu ocena: 82%  53
  Franek pojadłeś wszystkie rozumy świata, a nie wiesz co się wokół Ciebie dzieje..
  ~ botoksowy Adaś
  ponad rok temu ocena: 84%  52
  Czekamy na książkę opalonego wuja jak się robi przetargi w Jarocinie, będzie bestseler zapewniam
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wsx
  ponad rok temu ocena: 83%  51
  Na FB powstało kilka różnych niby to stron informacyjnych o Jarocinie. I co tam jest? Brak rzetelnych wiadomości, tylko opalona propaganda. https://www.facebook.com/ejaro...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tu wszystko gra
  ponad rok temu ocena: 90%  50
  ale nic się przecież nie stało, co z tego ze CBA, że pracy nie ma, że wody nie ma, że basenów nie ma...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Adam do przodu
  ponad rok temu ocena: 11%  49
  Nie daj się Adam!! Opozycja bezradna i bez pomysłu na przyszłość tylko donosi i pisze donosy ! nic nie potrafi dla mieszkańców i dla JAROCINA zaproponować! Ich nienawiść zje ich samych !! do przodu , nie ma co się oglądać na cba i inne donosy ! gdyby coś było niezgodne z prawem dawno już byłoby w prokuraturze,a tak cały czas szukają i szukają i poszukać nic nie mogą ! A szczury do kanałów uciekać - tam wasze miejsce !!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 1611
  ponad rok temu ocena: 88%  48
  Ale Cię poniosło. My mieszkańcy cieszymy się, że teraz jest ta opozycja, bo pomału odkrywa karty samorządu jarocińskiego, a maszynki do głosowania już zaczynają mieć nie tęgie miny na sesjach..
  ~ ?
  ponad rok temu ocena: 86%  47
  domyślam się , że część społeczeństwa gminy jarocińskiej ma cechy osobowości podobne do ich wybrańca ? Inwestorzy już walą drzwiami i oknami?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qaz
  ponad rok temu ocena: 88%  46
  CBA powinno się zająć wcześniejszymi przetargami. Jeśli taka sytuacja miała miejsce jak w omawianej sprawie, to ktoś powinien za to odpowiedzieć. To jest niedopuszczalne, korupcjogenne.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nie zaprzańcom
  ponad rok temu ocena: 16%  45
  Możecie skoczyć Adamowi komuchy na dyszel ! Bardzo dobrze, że wy złodzieje tu nie rządzicie bo miasto byłoby już dawno rozszabrowane przez was i waszą klikę !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zyga
  ponad rok temu ocena: 89%  44
  Właśnie takich ludzi jak ty Adam potrzebuje .... bezrefleksyjnych oddanych tepych wyznawców którzy chętnie zajmą się jego jak to piszesz „dyszlem”....smacznego
  ~ DARIUSZ KYCIA
  ponad rok temu ocena: 81%  43
  I tak oto widzimy upadek demokracji.Niedojrzałe społeczeństwo w połączeniu ze słabym państwem i rezultaty mamy przed sobą.Kilka osób stworzyło system podporządkowany własnym interesom i szybkiemu dorobieniu się majątku bez pracy. A ponieważ siła,duma ,godność ,honor narodu to teraz nic nie znaczy mamy nijakość,obojętność,kumoterstwo,nie wychylanie się,kalkulowanie.Od roku 2007 próbuje przekazać instytucją i społeczeństwu co się tutaj dzieje.Sprawy nie zaszły by tak daleko gdyby reagowano wcześniej nie było by majątków w różnych miejscach kilku rozczarowanych żon itp.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gnojek
  ponad rok temu ocena: 33%  42
  Darek bo opowiemy jak TOBIE bliski człowiek posikał się w sądzie i jakim wtedy okazałeś się bohaterem. Raczej tchórzem bez honoru i empatii dla najbliższej osoby.
  ~ Anna
  ponad rok temu ocena: 91%  41
  Panie Kycia ma Pan racje Jarocinskie bagno
  ~ Zenek
  ponad rok temu ocena: 88%  40
  Podziękowania do CBA :) pokazują, że ktoś ma już pełne gacie i wije się jak piskorz.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ KORDIAN
  ponad rok temu ocena: 100%  39
  Niech przyduszą szeregowych pracowników, to dojdą do Głowy tej Hydry :)
  ~ Złodziej Jarocina
  ponad rok temu ocena: 79%  38
  Adam! Kelner powinien zrobić jeszcze Łaskę funkcjonariuszom CBA? Hahaha! Zrobił? Hahaha!
  ~ Guru
  ponad rok temu ocena: 90%  37
  Jak długo jeszcze Pawlicki będzie traktował ludzi jak bezmyślnych idiotów i wciskał im ciemnote!!!! Czy lud jarocinski naprawdę jest tak ciemny ze nie widzi tych szemranych kombinacji i interesów ??? CBA powstrzymuje z góry zaplanowany wał na grube złotówki a zadowolony z siebie burmistrz wydaje oświadczenie....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jula
  ponad rok temu ocena: 55%  36
  - Guru ,myślisz że Jarocinek to miasteczko ,,rond i lodów''
  ~ 959
  ponad rok temu ocena: 93%  35
  Guru, lud jarociński widzi, ale też tylko wierzy we wszystkie bajki mu nadawane. Ludowi jarocińskiemu wystarczą niepotrzebne łączniki, z rondami za grube miliony, parę wyciętych drzew, trochę świecidełek i jest w siódmym niebie. A co dalej to nie myśli. Nasze miasto upada. Brak przyszłości. Jeszcze trochę to młodzi wszyscy wyjadą. Już teraz widać, że pozostali tylko ci, co są wierni ZJ. Pozostaną tylko emeryci i renciści, a opłaty im tak wzrosną, że będą siadać naokoło tych przechwalonych rond i czekać na miskę zupy..
  ~ Marek
  ponad rok temu ocena: 93%  34
  Brawo opozycja za podniesienie tego tematu. Dużo nie brakowało a spora część gminnego majatku trafiłaby w szemranych okolicznosciach do skazanego za..... lub jakiegoś podstawionego słupka.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nn
  ponad rok temu ocena: 91%  33
  Przypadek, zbieg okoliczności? Aby w bezpośrednim sąsiedztwie działki (dawna baza drobudu) na siłę budować tzw łącznik 11 a 15 a tym samym uatrakcyjnić dla przyszłych lokatorów exkluzywnych mieszkań pod kątem komunikacyjnym. I jednocześnie nie dopuścić do powstania w sąsiedztwie do powstania obok strefy ekonomicznej jakże potrzebnej dla Jarocina, a powstanie której pokrzyzowaloby prywatny interes deweloperski?!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jeden grosz
  ponad rok temu ocena: 93%  32
  Teraz dopiero oczy otworzyłem i domyślam się dlaczego PCK przegrało przetarg o JEDEN GROSZ
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ no i co
  ponad rok temu ocena: 91%  31
  Mam nadzieje, że mieszkańcy gminy Jarocin wreszcie się ockną.Ta informacja pokazuje sposoby 'uczciwego' działania.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ocknięta
  ponad rok temu ocena: 93%  30
  Nikt się nie ocknie. Zapatrzeni w złodzieja jak w Boga. Przecież nic się nie stało. To opalony anulował przetarg.. nic się jarociniacy nie nauczyli po wcześniejszych wybrykach
  ~ maciek
  ponad rok temu ocena: 88%  29
  Ocknąć to było przed jesiennymi wyborami 2018
  ~ nn
  ponad rok temu ocena: 85%  28
  Tereny przeznaczone pod inwestycje, przy obwodnicy sprzedawać rolnikowi? A czy te tereny nie są położone opodal nieruchomości (dawnej bazy drobudu) na której ma powstać osiedle chronione, dlatego kasiastych?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ciekawe
  ponad rok temu ocena: 100%  27
  Ciekawe czy swoje prywatne grunty też by sprzedawał jako rolne?
  ~ RozwójNaKredyt
  ponad rok temu ocena: 88%  26
  Od 15:30 do 17:00 wszystkie komentarze zostały usunięte. Propaganda sukcesu?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dobra rada człowieka dobrze znającego Skazanego za ...
  ponad rok temu ocena: 90%  25
  Już od dawna GJ usuwa niewygodne komentarze dla Skazanego za .. i ZJ, albo szybko wrzuca kolejne niby "ważne" tematy byle by tylko nie krytykować ROZWOJU, wszystko to jedna wielka sitwa i układ, mam nadzieje, że służby cały czas będą miały na OKU Skazanego za ..., bo na radnych z ZJ nie ma co liczyć !!!
  ~ Dobra rada człowieka dobrze znającego Skazanego za ...
  ponad rok temu ocena: 86%  24
  Teraz ludzie uczciwi i myślący zadają sobie pytanie: ile było takich przetargów co powinny być unieważnione ?????? Kto myśli, że Skazany za ... się zmienił to jest w błędzie. CBA powinno z definicji sprawdzać każdy przetarg ogłaszany przez gminę podczas rządów Skazanego za ..., to zatrzyma jego ROZWÓJ !!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ DARIUSZ KYCIA
  ponad rok temu ocena: 79%  23
  Walka z korupcją to priorytet
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ DARIUSZ KYCIA
  ponad rok temu ocena: 81%  22
  Walka z korupcją.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jula
  ponad rok temu ocena: 56%  21
  Odp..... się od p. Pawlickiego - nikt kopert nie otwierał , po prostu zapomnieli je zalepić.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PJA tu wszystko gra
  ponad rok temu ocena: 71%  20
  Czy będą wyłamywać drzwi o 6 rano w przyszłym tygodniu ? Bo się boję.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ adam
  ponad rok temu ocena: 92%  19
  A miało być tak pięknie dla ciemnego ludu kolejne rondo a dla mnie różnica :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ abc
  ponad rok temu ocena: 92%  18
  Czy taka sytuacja miała miejsce podczas innych przetargów, że koperty były już otwarte?????
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zapraszamy częściej - lepiej późno niż wcale
  ponad rok temu ocena: 87%  17
  CBA raz przyjechało i raz były otwarte koperty - może różnie dedukować :)
  ~ abc
  ponad rok temu ocena: 87%  16
  Obywatel Pawlicki oświadcza, że "W związku z tym, aby uniknąć jakichkolwiek podejrzeń co do poprawności przeprowadzenia przetargu, podjąłem decyzję o unieważnieniu postępowania i jego ponownym ogłoszeniu."..............................Obywatelu Pawlicki forma oświadczenia jest niewłaściwa w czasie, bo na takie podejrzenie wskazuje CBA i to już się stało. Nie da się uniknąć czegoś co już się stało.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xxxx
  ponad rok temu ocena: 87%  15
  Ale bzdury. Koperty były wcześniej otwarte i tu jest wałek a on mówi o prawnych problemach hahahahah
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ola
  ponad rok temu ocena: 58%  14
  ktoś tutaj w komentarzach napisał: ziemi jarocińskiej nigdy nie uwierzę, zapomniał dodać: PISowi przede wszystkim, hej!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Art
  ponad rok temu ocena: 87%  13
  Otworzyli prze złożeniem! Tu powinien wejść prokurator!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pachura
  ponad rok temu ocena: 87%  12
  Co robili "słynni" radcy prawni urzędu przed ogłoszeniem przetargu? Nie analizowali? Jak może tak prawy i sprawiedliwy burmistrz takie knoty w świat wypuszczać? Aż to nieprawdopodobne....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ serial trwa
  ponad rok temu ocena: 87%  11
  Radnych podał do prokuratury. Teraz poda funkcjonariuszy CBA? O co tutaj chodzi?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kierowca_autobusu
  ponad rok temu ocena: 55%  10
  Klask, klask, klask, klask.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mrówa
  ponad rok temu ocena: 84%  9
  Bareja pełną gębą....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Alik
  ponad rok temu ocena: 83%  8
  Ciąg dalszy w prokuraturze
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Alik
  ponad rok temu ocena: 88%  7
  23 maja 2019 roku, tj. w dniu, w którym miała odbyć się część jawna przetargu, funkcjonariusze udali się do Urzędu Miejskiego w Jarocinie i uczestniczyli w części jawnej przetargu. Wówczas zaobserwowali, że koperty zawierające oferty zostały już wcześniej otwarte przez pracowników Urzędu Miejskiego. Zachowanie takie było sprzeczne z obowiązującymi przepisami prawa, a ponadto wystąpienie takiej sytuacji stworzyło możliwość wglądu w treść oferty i okazję do wywierania wpływu na wynik przetargu poprzez manipulację przebiegiem postępowania. W szczególności mogło dojść do ujawnienia ceny zawartej w ofercie, co godzi w zasadę uczciwej konkurencji oraz zasadę niejawności ofert przed momentem ich otwarcia w części jawnej przetargu. 24 maja 2019 roku, Delegatura CBA w Poznaniu wystąpiła do Burmistrza Jarocina z wnioskiem o unieważnienie ww. przetargu. 28 maja 2019 roku wydał on zarządzenie w sprawie jego unieważnienia. Wydział Komunikacji Społecznej CBA
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Alik
  ponad rok temu ocena: 73%  6
  Funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili czynności analityczno – informacyjne dotyczące sprzedaży nieruchomości o powierzchni blisko 42 ha położonej w Jarocinie. Sprzedaż miała się odbyć w drodze przetargu pisemnego ograniczonego. Ze studium zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Jarocin wynika, że nieruchomość te zakwalifikowana została jako "tereny z przewagą obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz usług" – z wyłączeniem aktywności związanych z produkcją rolniczą i obsługą rolnictwa. Wbrew treści studium, władze Miasta i Gminy Jarocin zdecydowały się na sprzedaż ww. nieruchomości na cele rolne, zawężając tym samym krąg potencjalnych nabywców do osób uprawnionych do nabywania nieruchomości rolnych. Cenę wywoławczą określono na 3.355.000,00 zł, tj. około 8 zł/m2. 23 maja 2019 roku, tj. w dniu, w którym miała odbyć się część jawna przetargu, funkcjonariusze udali się do Urzędu Miejskiego
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Alik
  ponad rok temu ocena: 85%  5
  https://www.cba.gov.pl/pl/kont...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PJA
  ponad rok temu ocena: 70%  4
  i komu wierzyć ? :-))))))))))))))
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 1353
  ponad rok temu ocena: 86%  3
  Ziemi Jarocińskiej nigdy nie uwierzę.
  ~ Zainteresowany
  ponad rok temu ocena: 86%  2
  Troszkę inaczej tutaj to wygląda https://www.cba.gov.pl/pl/kont...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jula
  ponad rok temu ocena: 58%  1
  - czepiasz się szczegółów a Pan Burmistrz podziękował agentom i to na piśmie że ,,wskazali wątpliwości prawne''
  R E K L A M A