ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Burmistrz wydał nakaz usunięcia pojemników z toksycznymi substancjami. Właściciel się nie zastosował

› Aktualności› Wydarzenia 22 dni temu    9.09.2020
Karina Muszalska
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Karina Muszalska

W Miniszewie na terenie gospodarstwa położonego przy tamtejszym pałacu odnaleziono w zeszłym roku sześćdziesiąt cztery pojemniki z toksycznymi substancjami. Burmistrz Żerkowa wydał właścicielowi nakaz ich usunięcia.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

We wrześniu ubiegłego roku w jednym z gospodarstw w Miniszewie znaleziono 64 pojemniki ze szkodliwymi substancjami. Ze wstępnych badań wynikało, że zawartość beczek jest niebezpieczna.

 

 

Jako pierwsza o sprawie pisała Gazeta Jarocińska. Dość szybko ustalono, że znalezione substancje zagrażają zdrowiu i życiu zarówno zwierząt, jak i ludzi. Mieszkańcy Miniszewa początkowo nabrali wody w usta i nie chcieli rozmawiać na ten temat. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że samochody transportujące niebezpieczne substancje wjeżdżały do gospodarstwa pod osłoną nocy i to przy zgaszonych światłach.

 

 

Właściciel gospodarstwa również nie chciał z nami rozmawiać. Przed kamerami TVP3 Poznań tłumaczył, że kupił nawóz i nie wie, skąd wzięły się te niebezpieczne substancje. - Wszystko mam, faktury i nie mam żadnych obaw. Wszystko wie policja, nie kazali udzielać informacji - powiedział właściciel nieruchomości dziennikarzowi TVP3 Poznań.

 

 

Wyniki badań przeprowadzonych przez centralne laboratorium Wielkopolskiego Inspektoratu Ochrony Środowiska potwierdziły obecność niebezpiecznych substancji wymienianych po badaniach wstępnych. Zgodnie z przepisami substancje ma usunąć właściciel gospodarstwa, a dopilnować powinna go gmina Żerków. Jednocześnie sprawą zajęła się jarocińska prokuratura.

 

 

Burmistrz Żerkowa wydał decydministracyjną, zgodnie z którą właściciel gospodarstwa miał usunąć niebezpieczne substanzję acje do końca stycznia tego roku. Póki co nie wywiązał się z tego.

 

 

Osoba, do której należą pojemniki z niebezpiecznymi substancjami, nie wykonała naszej wcześniejszej decyzji, dlatego teraz prowadzimy postępowanie egzekucyjne. Wszystko idzie opieszale. Pojemniki są zabezpieczone. Właściciel na dzień obecny nie zamierza zająć się sprawą. Niestety my nie mamy pieniędzy w budżecie, żeby je usunąć - - tłumaczy burmistrz Michał Surma.

 

 

Równolegle prowadzone jest śledztwo w tej sprawie. - Postępowanie jest w toku. Oczekujemy na wpłynięcie dwóch opinii oraz przesłuchania dwóch świadków - relacjonuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, Maciej Meler.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wika
21 dni temu ocena: 100%  6
Kino za kantem.W kantowaniu wyborców to nasz gminny establishment mimo młodego wieku ma spore osiągniecia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kornik
21 dni temu ocena: 100%  5
Że też burmistrz nie wyda decyzji aby pani Karina błędu nie popychała błędem."wydał decydministracyjną, zgodnie z którą właściciel gospodarstwa miał usunąć niebezpieczne substanzję acje "
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Myśl
22 dni temu ocena: 88%  4
Nie masz pieniędzy w budżecie? Po co budujesz kina i remontujesz szkole? Dla kogo to? Przecież ludzie tego nie będą używać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 111
22 dni temu ocena: 88%  3
Już jeden problem jest z domem w Ludwinowie który spadł na gminę, a teraz mają jeszcze to usunąć na koszt Gminy? ktoś na tym zarobił to niech to usunie a nie głupa udaje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ miru$
22 dni temu ocena: 67%  2
Zlicytować majątek i pieniążki będą na usunięcie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ada
22 dni temu ocena: 100%  1
Jaki majątek jak.mu już komornik wszystko zabral