ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M ADeka B1 06 2020
R E K L A M A

Burmistrz: „Rewolucja śmieciowa”. Czterokrotny wzrost opłat

› Aktualności› Samorząd 9 miesięcy temu    22.09.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Burmistrz Dariusz Strugała na kongresie ZGW (z prawej)Burmistrz Dariusz Strugała na kongresie ZGW (z prawej) fot. Fanpage ZGW

Ponad 750 przedstawicieli gmin, rządu i różnych instytucji rządowych uczestniczyło w XIX Kongresie Związku Gmin Wiejskich w Ossie, w województwie łódzkim.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

W dwudniowych obradach uczestniczył również Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa, członek zarządu ZGW i wiceprzewodniczący zarządu [ZOBACZ TUTAJ].

 

 

Rząd na kongresie reprezentowali m.in.: Henryk Kowalczyk, minister środowiska, Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Ochrona środowiska była głównym tematem pierwszego dnia kongresu. Minister środowiska Henryk Kowalczyk powiedział, że ochrona środowiska jest obecnie tematem numer jeden i wynika z wyzwań oraz problemów, przed którymi stają samorządowcy.

 

Minister wskazał m.in. na potrzebę rozwiązania kłopotów gmin w temacie gospodarki odpadami, zlikwidowania monopolu na tym rynku i dawania samorządom odpowiednich narzędzi oraz wsparcia finansowego.

Na kongresie długo dyskutowano o nowelizacji ustawy o odpadach. 

 

- Podpisana przez prezydenta ustawa jest drugą rewolucją śmieciową. Pierwsza miała miejsce w 2013 roku, kiedy wprowadzono obowiązujący aktualnie system gospodarowania odpadami. Znowelizowana ustawa wprowadza możliwość nawet do czterokrotnego wzrostu cen za odbiór niesegregowanych odpadów oraz szereg innych obowiązków dla samorządów – wyjaśnia Dariusz Strugała.

 

Zapowiada, że debata o nowych zasadach zagospodarowania śmieci na terenie gminy Jaraczewo odbędzie się na sesji w najbliższy piątek.

 

W drugim dniu kongresu dyskutowano o finansach gmin.

 

- Byłem jednym z panelistów. Podobnie jak na poprzednich kongresach prowadziłem forum skarbników gmin wiejskich – mówi burmistrz Jaraczewo.

 

Z Jaraczewa na kongres udali się również skarbnik gminy Patrycja Wieruszewska - Dziergaczow, jej zastępca Przemysław Jezierski i kierownik referatu programów unijnych, zamówień publicznych i współpracy Katarzyna Borowczyk.

 

Czytaj również: Szatnia do końca września, a sale do października [ZOBACZ TUTAJ] 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kat
9 miesięcy temu ocena: 100%  5
Burmistrz rewolucjonista? A w jakiej roli wystąpi? Lenina czy Dzierżyńskiego? A śmieci gdzie i za ile wyrzucać będziemy? Na Muldowej może?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jaraczewianka
9 miesięcy temu ocena: 100%  4
Sortowanie śmieci miało się opłacać ale nam, ludziom, jeśli podniosą ceny czterokrotnie to proszę mi powiedzieć jak mam zrezygnować z tej usługi. Nie mam zamiaru płacić haraczu, bo nasz pseudo burmistrz, który niby miał być dla ludzi, robi dobrze, ale nie mieszkańcom, a tym, od których czerpie zyski.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
9 miesięcy temu ocena: 100%  3
Pan Burmistrz, dba o swoje nie o cudze.Chodzi naburmuszony , ręki nie swoim nie podaje, za to dzieciom w kościele miejsce w ławkach zajmuje. Tak "wybraliśta" tak "mota" . A, obwodnicy dalej brak, jak to się stało ''panie burmistrzu kochany"
~ Sss
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
Dlaczego w naszym mieście ci co mają kompostowniki i nie oddają odpadów bio ani trawy płacą tyle samo jak ci co te odpady oddają jak można pobierać opłatę za nie wykonana usluge
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój nick
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
bo to tylko kasa, nic innego się nie liczy, pseudo ekologia
R E K L A M A