ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Burmistrz ponownie niepokonany

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    5.05.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 10 ocen 2 / 50%
A A A
 Burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała Burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała  fot. www.jarocinska.pl

Najpierw ubiegłoroczne wybory samorządowe pokazały, że pozycja Dariusza Strugały jest niezagrożona.Teraz wygrał batalię o władzę w Związku Gmin Wiejskich.W październiku ubiegłego roku o najważniejsze stanowisko w gminie Jaraczewo ubiegało się trzech kandydatów: Dariusz Strugała, obecny włodarz, Tomasz Ochliński z listy SLD Lewica Razem i Roman Dworzyński. Ten ostatni został wystawiony przez PSL.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Mieszkańcy gminy zdecydowali, że przez kolejne pięć lat będzie rządził Dariusz Strugała. Za jego kandydaturą opowiedziało się ponad 56 procent głosujących [ZOBACZ TUTAJ].

 

Teraz znów wygrał wybory. Tym razem o władzę w Związku Gmin Wiejskich. Delegaci z gmin członkowskich spotkali się na Zgromadzeniu Ogólnym Związku Gmin Wiejskich RP. Był to pierwszy zjazd po ubiegłorocznych wyborach samorządowych.

Wybrano nowe władze związku. Zmienił się przewodniczący związku, bo poprzedni - Marek Lubicz w listopadzie ubiegłego roku został starostą toruńskim.

Walka toczyła się o stanowiska członków zarządu. O 10 miejsc ubiegało się 18 osób.

Jedną z nich był burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała.

 

- Była to bitwa. Wystartowało 18 kandydatów. Nigdy nie było tylu chętnych - mówi Dariusz Strugała.

 

Włodarz Jaraczewa został członkiem zarządu ZGW.

Dariusz Strugała jest również przedstawicielem gminy Jaraczewo w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Wielkopolski oraz członkiem rady Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych, [ZOBACZ TUTAJ].Prócz wymienionych funkcji burmistrz Jaraczewa jest członkiem Komitetu Regionów oraz wiceprzewodniczącym Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego [ZOBACZ TUTAJ]
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Powiązane

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pegaz
ponad rok temu ocena: 100%  10
Do, TOM -nie ma takiej prawnej możliwości, może jedynie zrobić DYREKTOR SZKOŁY- ale w inny sposób, np. nagrody lub coś innego wymyśleć . Burmistrz może nie zmniejszać dotacji na szkołę. PS.Panie Burmistrzu , co z obwodnicą Jaraczewa, ????tłumaczenie w ostatnim wydaniu GJ jest niedokładne. Przecież wydał Pan jako WÓJT decyzję w tej sprawie , z dnia 25 sierpnia 2006 r, na wniosek GDDKiA z dnia 28 kwietnia 2006 r ( krótki ????termin). Budowa miała się rozpocząć w 2012-2013 r. po EURO 2012r. Co to się stało. ????teraz Pan prosi o pomoc posłów. ?????Z rolnikami i mieszkańcami zostały przeprowadzone konsultacje. Pamiętamy o tym. Pozdrawiam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TOM
ponad rok temu ocena: 100%  9
Chodzi o to czy nie zmniejszy.
~ na bogato
ponad rok temu ocena: 100%  8
takiemu bieda g.... zrobi napcha sakiewe kasą a mieszkańców gminy ma w d....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TOM
ponad rok temu ocena: 83%  7
Ciekawe czy nauczycielom za strajk zapłaci bo też Go wybierali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ as
ponad rok temu ocena: 100%  6
Zona nauczycielka przecież .
~ Jaraczewiak
ponad rok temu ocena: 20%  5
Jestem dumny, że taki człowiek reprezentuje naszą gminę w całej Polsce!!! Brawo panie Darku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pegaz
ponad rok temu ocena: 100%  4
Zależy jak reprezentuje, na zdjęciu ze zjazdu coś mina nie tęga. Ciekawe czy będzie nadal skarbnikiem tego związku. ????Poprzedni zarząd tego związku był przeciwny przyjęcia przez gminy bezpośredniego nadzoru nad melioracjami szczegółowymi , i spółkami wodnymi ,.Można poszukać w internecie.
~ rft
ponad rok temu ocena: 93%  3
A czy to jest płatna funkcja czy za free? Z drugiej strony jest mi przykro, że nie ma kadencyjności takich stanowisk. I pytanie ostatnie. Co umie robić burmistrz oprócz piastowania tego stanowiska?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uciemiężony
ponad rok temu ocena: 88%  2
Taki nasz lokalny Łukaszenka!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Red
ponad rok temu ocena: 89%  1
Do czasu
R E K L A M A