ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M ADeka B1 06 2020
R E K L A M A

Burmistrz podziwia pracę jarocińskich medyków. Gmina przekaże pieniądze dla szpitala

› Aktualności› Na sygnale 3 miesiące temu    3.04.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 111 ocen 8 / 100%
A A A
 fot. Materiały UMiG w Jaraczewie

W Polsce i na świecie trwa walka z niewidzialnym, ale śmiertelnie niebezpiecznym wrogiem. W naszym kraju zakażenie konorawirusem wykryto u ponad 3.149 osób. Niestety zmarło już 59 osób.

 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Walka z zagrożeniem jest szczególnie wyczerpująca dla pracowników systemu ochrony zdrowia. Szpitale borykają się z brakiem pieniędzy na zakup środków ochrony osobistej ludzi, którzy są na pierwszej linii ognia.

 

 

Jarociński szpital wspierają różne instytucje i firmy.

 

 

Teraz naszej lecznicy postanowiły pomóc władze Jaraczewa. Burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała zdecydował o przekazaniu 50 tys. zł dla jarocińskiego szpitala.Zarządzenie o przesunięciu środków w budżecie wydał w czwartek 2 kwietnia.

 

 

- W związku z ogłoszoną pandemią i pogarszająca się sytuacją finansową szpitali w całej Polsce. Uznałem, że należy pomóc naszemu szpitalowi, bo podobnie jak całe społeczeństwo podziwiam pracę personelu medycznego, ale też i obsługi administracyjnej szpitala. Postanowiłem skorzystać z przepisów nowej ustawy antykryzysowej i zdecydowałem o przesunięciu środków z rezerwy budżetowej. Choć prawo nie wymaga tego, to skonsultowałem tę decyzję z radnymi, którzy wykazali się zrozumieniem dla mojej propozycji - tłumaczy Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.

 

 

Samorząd przekazał 50 tys. zł dla jarocińskiego szpitala na zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. W czwartek władze Jaraczewa wysłały umowę do szpitala.

Burmistrz Dariusz Strugała zapowiedział, że w poniedziałek 6 kwietnia pieniądze trafią na konto lecznicy. Jaraczewo jest pierwszym gminnym samorządem, który zdecydował się wesprzeć szpital w Jarocinie.

 

Wcześniej powiat do lecznicy na walkę z pandemią przekazał 288 tys. zł.

 

Czytaj również: Jedno kłamstwo może kosztować życie kilku osób. Ratownicy apelują

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (111)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Troskliwa
3 miesiące temu ocena: 86%  111
Przed chwil a wyjęłam ze skrzynki ulotkę od burmistrza i szlag mnie trafił. Nie mniej ni więcej tylko kampania wyborcza na tragedii ludzkiej. Apel do mieszkańców, który się powtarza za telewizją, internetem, Radiem. Myślicie, że mieszkańcy są tępakami.Troska o pracowników szpitala, a kilka dni temu słyszałam, że ich zaraza nie dotyczy. Nie którzy nawet załapią się na paczuszki (chichot losu! ),oni są samowystarczalni bo pracują.Mówią, że dadzą pensjonariuszom DS. Co to za Fundacja, jaka jej jest transparentność. Szpital codziennie wykazuje wpłaty, a o nich nic nie wiemy.Chyba, że ich koszt to ta ulotka, no to, aż tak się nie wysilajcie.~A cha: 2 maseczki a moja rodzina liczy 6 osób.... i co !!! Nie szkoda tych pieniędzy. Zamiast się promować to przeznaczcie te pieniądze na szczytne, docelowe wpłaty jak mądrzy Burmistrzowi innych gmin. My mieszkańcy tego sobie życzymy, bo to są też nasze pieniądze z naszych podatków i nie może pan nimi szastać.(ulotki itd)Proszę kupić z naszych gminnych milionów respirator, bo lada chwila może nam być potrzebny.Szpitale zakaźne się zapełniają,Fala zachorowań nadchodzi a na respirator się czeka! Proszę nie uprawiać polityki, która nas być może przyszłych pacjentów nie dotyczy . Wolę mieć czym oddychać jak nadejdzie fala zachorowań, niż maseczki, które i tak nie używamy, bo siedzimy w domu. Mieszkam przy ruchliwej ulicy na której widziałam dziś do południa 2 osoby.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MR
7 dni temu 110
DO Głupota nie boli, nieprawdaż? Jaki prawem ty przydupasie Pawlickiego obrażasz mądrych ludzi. Widać jakich Pawlicki ma wyborców-słownych meneli i lemingów. Zapamiętaj to sobie że Pawlicki nigdy nic dobrego nie zrobił dla tego miasta chyba że dla swoich kolesi.
~ Głupota nie boli, nieprawdaż?
3 miesiące temu ocena: 25%  109
Ale jesteś imbecylem. To ty upolityczniasz tym wpisem, hieno cmentarna. Co by burmistrz nie zrobił to dla takiego platfusika albo pisuarka jak ty będzie źle. Wyciągasz zdania z kontekstu. I jakim prawem wypowiadasz się za innych. Do tego pomawiasz. Jednym słowem kretyna.
~ ETYKA
3 miesiące temu ocena: 20%  108
Dla kelnerów i jego pokroju , zakompleksionych hejterów , którzy myślą , że ich koronawirus nie dopadnie https://www.facebook.com/BlogR...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Srutukowski
3 miesiące temu ocena: 80%  107
Ile byłoby maseczek za 2 mld na TVP2 MLD?
~ To z pewnością oczywiste co piszę
3 miesiące temu ocena: 100%  106
Rozumiem że jak nie mają na sprzęt ochronny, bo innego powodu uruchomienia zbiórki publicznej nie widzę to zakładam że najpierw obniżyli wynagrodzenia zarządu spółki, rady nadzorczej oraz kadry zarządzającej w szpitalu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uwaga
3 miesiące temu ocena: 67%  105
Dodaję, że poniższy wpis " Kultura " dotyczy Burmistrza Jaraczewa p. Dariusza Strugały.
~ No limit
3 miesiące temu ocena: 100%  104
Kto tyra? Zarząd i rada nadzorcza? Nie bądź śmieszny
~ Kultura
3 miesiące temu ocena: 50%  103
Ty nie chcesz być darczyńcą, a żądasz tego od ludzi,którzy tyrają,narażając dla Ciebie swoje życie. Wstyd, brak c i H O N O R U !-(jeśli wiesz co to znaczy?) Bierz przykład od LUDZI Z KLASĄ . Poczytaj na FB : Henryk Szymczak Dziękujemy PANU BURMISTRZOWI za odpowiedzialną postawę i docenienie pracy wszystkich pracowników szpitala. Budowanie zaufania, solidarności zawsze pomaga w pokonaniu przeciwności. Dzisiaj mamy groźnego wroga, który atakuje z ukrycia. Spokój, rozwago w tak trudnych dniach może uratować nie jedno życie. Szpital na dzisiaj ma pełne wyposażenie w sprzęt zapewniający bezpieczną pracę personelu medycznego. Organizacyjnie zapewniamy izolacje chorych podejrzanych o koronawirus.
~ Opamiętajcie się! To nie czas na propagandę!
3 miesiące temu ocena: 100%  102
0,00125 rocznego budżetu szpitala oraz 0,0004 (4 dziesięciotysięczne) rocznego budżetu szpitala i powiatu. Jesteście śmieszni. Nie mam na myśli Darczyńców. Bardzo im dziękujemy. Tylko starosta i prezes wprowadzają niepokój w społeczeństwie, że 10 zł przez nich wpłacone uratuje ich życie. Starosto Czechak natychmiast z budżetu powiatu przekazać 2,5 mln na niepopłacone faktury w terminie np. w hurtowniach farmaceutycznych tak aby szpital odzyskał wiarygodność u kontrahentów. A wy działacie na emocjach ludzi, wprowadzacie niepokój w społeczeństwie, że brakuje pieniędzy a jednocześnie budujecie ścieżkę rowerową za miliony.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ku przestrodze
3 miesiące temu ocena: 100%  101
Może to Was zmotywuje? Jeżeli pracodawca nie wyposażył pracowników w sprzęt zabezpieczający ich przed wirusem, to zgodnie z art. 160 par. 1 kodeksu karnego możemy postawić tezę o narażeniu go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W takim wypadku pracodawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolnośc
~ Apeluje do Was. Jeszcze nie jest za późno.
3 miesiące temu ocena: 100%  100
Starosta Czechak ma wiedzę jako właściciel spółki że zaległości w płaceniu w hurtowniach na koniec marca 2020 sięgają września 2019 czyli 7 miesięcy!!!! W mojej opinii to jest niedopuszczalne, bo szpital z takimi zaległościami całkowicie traci wiarygodność u dostawców. Jak zacznie brakować leków w hurtowniach, to do takich właśnie szpitali w pierwszej kolejności nie będą wysyłane leki. To chyba dla prezesa szpitala i starosty chyba oczywiste? Choć nie wiem, jeśli taki stan rzeczy trwa prawie od początku kadencji prezesa i starosty.
~ Chochoł
3 miesiące temu ocena: 100%  99
Lida a ile ześ wpłaciła na szpital? Prezesz Szymczak też by mógł coś dorzucić. Zarabiacie po ponad 10 tys miesięcznie, to wy odpowiadacie za to w jakiej sytuacji jest szpital i oczekujecie że ludzie co zarabiają minimalną, oprócz podatków i składek jeszcze będą dawać na jakąś zbiórke? Szczyt beszczelności jak dla mnie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dar
3 miesiące temu ocena: 0%  98
Ja nie patrzę na takich jak ty jątrzycieli- frustratów i jestem szczęśliwym darczyńcą. Jestem emerytem i ofiarowałem 100 zł z moimi miesięcznymi wydatkami na lekarstwa 500 zł to trochę jest. Uważam,że w tym tragicznym dla nas czasie tak trzeba. Za tydzień Święta, liczę, że jeśli przeżyjecie je jak nigdy dotąd, to zrozumiecie , że te mściwe wpisy nie ulżą wam na sali szpitalnej pod respiratorem. Tego wam nie życzę, ale chwilę zadumy hejterom- potrzeba !
~ Kolejna świnia lokalnych pisowców?
3 miesiące temu ocena: 100%  97
Ale odjeb... Z tą zrzutą. Bardziej pisowców nie mogliście ośmieszyć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jesteście żałośni milionerzy.
3 miesiące temu ocena: 100%  96
W szpitalu 5 milionów strat za 14 miesięcy, a co niektórzy zarabiają jakby mieli miliony zysku. Strach w oczy zajrzał że wypłaty może nie być i uruchomili zrzutę na zrzuta. pl
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sukces powiatowy
3 miesiące temu ocena: 100%  95
Może gest burmistrza Strugały miły ale jego darowizna to dokładnie 0,125% rocznego budżetu - 1/8 procenta! Naprawde w budżecie szpitala aż tak brakuje środków że ta zbiórka jest konieczna?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ho,HOOOOO
3 miesiące temu ocena: 100%  94
Widzisz, to tak mało wg ciebie, a Burmistrz, (jak widać jesteś jego przydupasem), ma nas wyborców -ho, ho,hoooooo, tylko lans jak z tymi ulotkami i maseczkami !!!
~ tak
3 miesiące temu ocena: 0%  93
W dobie epidemii na całym świecie wszyscy potrzebują każdego grosza. Boże, już umiesz pisać i o tym nie wiesz? Wiesz to jest potrzeba serca p. Burmistrza i ewidentna troska o swoich mieszkańców.
~ Stanisław
3 miesiące temu ocena: 36%  92
Moja firma odbiera wasze śmieci,dba o dostarczanie wam wody i odprowadzanie ścieków,buduje wam drogi,dba o porządek i czystośc w mieście.Wam zabraknie pieniędzy ale mnie nigdy nie .Dlatego jesteście naiwni.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koko
3 miesiące temu ocena: 75%  91
Malina i Lida do więzienia? Biedna ta nasza żona drukarza, coraz więcej paragrafów na nią się pojawia
~ Zajmij się lepiej tym za co odpowiadasz. Ku przestrodze....
3 miesiące temu ocena: 83%  90
Jeżeli pracodawca nie wyposażył pracowników w sprzęt zabezpieczający ich przed wirusem, to zgodnie z art. 160 par. 1 kodeksu karnego możemy postawić tezę o narażeniu go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W takim wypadku pracodawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolnośc
~ Naiwniaczek
3 miesiące temu ocena: 100%  89
gała wystrugany na dwa kontakty na miesiąc. Żal mi ciebie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TVP2 MLD
3 miesiące temu ocena: 100%  88
A kontaktów dobra setka. Ludzka naiwność nie zna granic. Nieudacznikom potrzebne miliony, a tymi wpłatami to można, ale sobie zrobić pijar. Nic poza tym. Oni potrzebują 2,5 miliona żeby spłacić zaległe faktury.
~ Żal
3 miesiące temu ocena: 100%  87
Starczy na 2 miesiące na jeden kontrakt.
~ ETYKA
3 miesiące temu ocena: 9%  86
Jak się czyta te wypociny poniżej, to przyszłość dla tych osób będzie sprowadzała się, do spędzenie reszty życia na kwarantannie w szpitalu w Krotoszynie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kompleks Boga?
3 miesiące temu ocena: 90%  85
Nie strasz. Nie macie monopolu na leczenie.
~ Byście się nie ośmieszali z tą zrzutą na szpital bogacze w suvach audi ach, bmach, mercedesach
3 miesiące temu ocena: 100%  84
Niech podadzą ile zarabia kadra menadżerska w tym szpitalu że nie stać ich na maseczki i trzeba żebrać po emerytach?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Serce
3 miesiące temu ocena: 67%  83
Pani starosta o nas dba jak nikt dotąd , DAJE SERCE I POŚWIĘCA ZDROWIE. Zazdrościsz jej Lexusa- ONA w odpowiednim czasie dżwigała teczkę ......!
~ Lida
3 miesiące temu ocena: 100%  82
Lexusach zapomniałeś dodać
~ 50.000 dał. Śmiech na sali. Jak szpital ma 40 mln na rok z nfz
3 miesiące temu ocena: 100%  81
Super. Akurat starczy na dwa kontrakty na miesiąc.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Amber Gold
3 miesiące temu ocena: 100%  80
Naiwność zawsze kroczy przed wyj... bką.
~ Szymczak podaj wynagrodzenia kadry, a potem sępcie o kasę
3 miesiące temu ocena: 100%  79
Biedota niech się zrzuca po 5 zł. Bo jest kilku takich co zarabiają kilkanaście albo kilkadziesiąt tysięcy i strach w oczy zajrzał, że zabraknie na wypłaty, bo trzeba kupić maseczki?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sęp
3 miesiące temu ocena: 0%  78
ONI sępią dla ciebie na przyszłość !
~ Krops
3 miesiące temu ocena: 21%  77
Czym sie rozni Strugala od Pawlickoego? Pierwszy wydaje co kilka dni komunikaty, wprowadza zabezpieczenia, wspomaga szpital. Drugi lansuje się na fejsie, relacje live, konferencje, wywiady dla telewizji, zdjęcia, a zwykły mieszkaniec nic z tego nie ma. Pieniądze się zgadzają to i na marketingowcow stać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Umowa o dzieło
3 miesiące temu ocena: 94%  76
Ale ładną wazelinke smarujesz Mopsiu Lidzi w komentarzach. Ryczałt czy od sztuki? Widać że starasz się zapracować na uznanie w oczach nowych mocodawców, ale nie łudź się, kopną cię szybciej niż jesteś w stanje to sobie wyobrazić, i wtedy zostaniesz tylko smutnym bezpańskim zawistnikiem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szewczyk dratewka
3 miesiące temu ocena: 100%  75
Jak on to dzwonił do krawca rozgoryczony ze wyrzucony sam słyszałem. Teraz pewnie i sam krawiec zadzwonił i go żałował, Mógł mu tez zaprpoponować współprace w ich mniemaniu = donoszenie.
~ Maria
3 miesiące temu ocena: 100%  74
Mopsiu pisowcem? Nie wierzę.
~ TW RICHARIE
3 miesiące temu ocena: 100%  73
jaki ojciec taki syn ..
~ Srudukowski
3 miesiące temu ocena: 94%  72
TVP2 MLD poszło.... a byłoby na maseczki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zrzuta.pl
3 miesiące temu ocena: 90%  71
Każdy z nas zrzuca się na szpital opłacając składkę zdrowotną, płacąc VAT, podatek dochodowy. Osoba z najniższym wynagrodzeniem 1800 musi poprzez pracodawcę zapłacić haracz do państwa w wysokości 1400. Te 1800 wydając na paliwo i inne wydatki płaci VAT najczęściej w wysokości 23%. Czyli kolejne 400 zł. O akcyzie nie wspominając. A teraz jeszcze grając na emocjach pisuarki powiatowe proszą o zrzutę po 5, 10 zł. Bo inaczej nie będzie na środki ochronne dla personelu? Wywieźć na taczkach taką władzę. PS. Podziękowania dla darczyńców i personelu dla szpitala za narażanie własnego życia. Możecie spać spokojnie. Prezes szpitala Szymczak i starosta Czechak czuwają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adaś
3 miesiące temu ocena: 32%  70
Burmistrz Jaraczewa zna sytuacje w służbie zdrowia i wie że większość szpitali generuje stratę . Pacjenci z gminy Jaraczewa leczą się w szpitalu w Jarocinie , dlatego wie że trzeba szpitalowi pomóc. Inny burmistrz pod namową Kelnera filozofuje i dlatego uruchomił swoją składkę na walkę z Korona wirusem.Ciekawi mnie czy pieniądze zbierane przez fundacje będą transparentne. Jakoś długo idzie ta budowa lodowiska i nikt nie potrafi rozliczyć tej budowy. Co z tą dokumentacją na budowę? Gmina ma nadwyżkę budżetową , bo cały ciężar finansowy jest utopiony w spółkach , a radni tego nie potrafią sprawdzić. Najwyższa Izba Kontroli to powinna skontrolować. Chłopcy z Poznania nieźle mieszają w Jarocinie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ku przestrodze.....
3 miesiące temu ocena: 100%  69
Jeżeli pracodawca nie wyposażył pracowników w sprzęt zabezpieczający ich przed wirusem, to zgodnie z art. 160 par. 1 kodeksu karnego możemy postawić tezę o narażeniu go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W takim wypadku pracodawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolnośc
~ Jesteście zalosni
3 miesiące temu ocena: 100%  68
Nasz na pewno. Partyjniaki mają wytłumaczenie i generują po 4, 5 milionów strat rocznie. A płacicie jakbyście miliony zysku mieli. A biedni ludzie z najniższych krajowych się zrzucają na składkę zdrowotną. Jeszcze im mało. Dorzućcie się na zrzuta. Pl
~ Pozamykają ale was pisuarscy przebierańcy
3 miesiące temu ocena: 100%  67
Nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz szmato powiatowa. Lepiej zróbcie zrzutę na adwokata przebierańców pisowskich Mirosława D, rzecznika, żonę drukarza.
~ Tomuś
3 miesiące temu ocena: 100%  66
Nic się nie bój :) zajmij się swoimi kumplami z powiatu :)
~ skontrolować to powinni szpital, który finansuje zabezpieczenie medyczne pracowników ze zrzuty na zrzuta.pl
3 miesiące temu ocena: 100%  65
to wina gminy, że spółka powiatu szpital ma prawie 12 mln strat przez 3 lata rządów prezesów partyjnych z PO i PiS. Że mają niepopłacone faktury z terminem przedawnienia do pół roku w hurtowaniach farmaceutycznych. Że bez przelewów z góry nikt im nic nie sprzeda co nie obejmuje przetarg. Że za dwa miesiące tego roku mają 1.100.000 straty, a za ostatnie 14 miesięcy 5 milionów strat. I że to nie ma wpływu na poziom przygotowania szpitala do walki z epidemią. Ktoś odpowiadał za ten szpital przez ostatnie 3 lata. Ktoś zarabia 15.000 na miesiąc i ktoś doprowadził do sytuacji szpitala, że na koniec lutego 2.400.000 zł było w przeterminowanych fakturach najczęściej dotyczących zakupów w hurtowniach farmaceutycznych. Gdzie zarząd powiatu, gdzie zarząd szpitala? Ktoś za to beknie. Jeszcze nie teraz. Za chwilę. Tak nie można zarządzać spółką która walczy o życie i zdrowie mieszkańców.
~ Lidka pisz lepiej podanie o odwołanie zamiast donosów. Sytuacja was przerosła
3 miesiące temu ocena: 100%  64
Martw się lepiej żeby mieli za co Cię leczyć. Niech sobie przypomną wołanie rozpaczy Pani Księgowej Szpitala na sesji powiatowej sprzed bodajże roku. Co zrobił zarząd powiatu na czele z Czechakową z tą wiedzą jeśli na koniec lutego 2020 jest prawie 2,5 miliona zł zaległych faktur? I mam wierzyć że nie ma to wpływu na zabezpieczenie medyczne pracowników szpitala a zbiórka publiczna jest dla jaj, a nie dla kasy, bo fajnie to wygląda na fejsie starosty pani Czechak?
~ Mirosław D
3 miesiące temu ocena: 100%  63
ale jesteś kretynem. Zajmij się lepiej zabezpieczeniem pracowników szpitala, bo to trochę słabe, żeby prezes szpitala pozyskiwał kasę na maseczki ze zbiórki publicznej.
~ Brygada hejterska imienia Mopsa
3 miesiące temu ocena: 96%  62
Burmistrz Strugała rozumie problemy służby zdrowia szkoda tylko że starościna Czechakowa i prezes Szymczak którzy za szpital na codzień odpowiadają tak średnio widzą te problemy, i uciekają się do zbiórek publicznych żeby szpital mógł działać prawidłowo
~ PARAGRAF
3 miesiące temu ocena: 100%  61
Spółka powiatu - szpital ma prawie 12 mln strat przez 3 lata rządów prezesów partyjnych z PO i PiS. mają niepopłacone faktury z terminem przedawnienia do pół roku w hurtowaniach farmaceutycznych. bez przelewów z góry nikt im nic nie sprzeda co nie obejmuje przetarg. za dwa miesiące tego roku mają 1.100.000 straty, a za ostatnie 14 miesięcy 5 milionów strat. W takiej sytuacji finansowej idą na wojnę z koronawirusem. Kto odpowiada za ten szpital przez ostatnie 3 lata. Kto zarabia kilkanaście tysięcy na miesiąc i ktoś doprowadził do sytuacji szpitala, że na koniec lutego 2.400.000 zł było w przeterminowanych fakturach najczęściej dotyczących zakupów w hurtowniach farmaceutycznych. Gdzie zarząd powiatu, gdzie zarząd szpitala? Ktoś za to beknie. Jeszcze nie teraz. Za chwilę. Tak nie można zarządzać spółką która walczy o życie i zdrowie mieszkańców.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A biedota niech się zrzuca po 10zł.
3 miesiące temu ocena: 100%  60
Jak to na co? Na pensje znajomych króliczka. Po kilkadziesiąt tysięcy. Jan Szczerbań wam to wytłumaczy.
~ Kontrola
3 miesiące temu ocena: 100%  59
W szpitalu by się przydała jakaś zewnętrzna kontrola. Na co są wydatkowane pieniądze z budżetu szpitala skoro brakuje środków na zabezpieczenie podstawowych środków aby zabezpieczyć bezpiececzeństwo pracujących tam pielęgniarek i lekarzy. To są pytania nad którymi warto się pochylić?
~ Abecadło
3 miesiące temu ocena: 83%  58
Gdzie są służby żeby to skontrolować co się tu wyrabia?
~ Maseczka Srudukowski
3 miesiące temu ocena: 89%  57
Wpłacajcie gminy, bo 2 mld poszły na TVP2mld-REŻIM i zabrakło na maski, rękawiczki, środki dezynfekcyjne. a obiecane 7mld na szpitale z tarczy antykryzysowj to zwykła kiełbasa wyborcza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do "niedochodzącego do rynku"
3 miesiące temu ocena: 93%  56
Srudukowski przeliczyłeś już ile by było maseczek za te 2 mld dla Waszej telewizji propagandowej, żeby cię pokazali jak wspierasz jako przedstawiciel JAROCINA reformę wymiaru sprawiedliwości?
~ Czechak, Szymczak prosimy o prawdę.
3 miesiące temu ocena: 100%  55
Zarządzie szpital, zarządzie powiatu. Oczekujemy prawdy. Proszę wyjść przed kamery powiedzieć brak nam pieniędzy na zabezpieczenie pracowników. Powiat, szpital nie ma pieniędzy. Potrzebujemy np. 200, 400 tysięcy albo milion złotych. prosimy o wsparcie gmin w dowolnej wysokości. Wtedy, wierzcie mi, każda gmina dołoży.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do wpis
3 miesiące temu ocena: 100%  54
No bo nie wytrzymie ze śmiechu. Powiat i szpital mają razem około 120 mln budżetu rocznie. Oczywiście powiat odpowiada za szkoły ponadpodstawowe DPS, PCPR, czasem jakieś inwestycje prowadzi chociaz w sumie nie za wiele. I chcesz mi powiedziec że z takimi środkami oni sobie 'oczekują na wpłaty' ale bez przymusu. To gdzie są te pieniądze do jasnej k...? Na co idą te podatki płacone przez mieszkańców powiatu? I jeszcze oglądanie się na gmine Jarocin, a gmina to już nie ma żadnych zobowiązań?
~ wpis
3 miesiące temu ocena: 0%  53
Poczytaj niżej wpisy tam ktoś wyjaśniał tę sytuację. Im chodzi o darowiznę, przecież oni nie wymuszają wpłat.Kto chce i może wpłacić jego wola Oni będą wdzięczni w imieniu nas wszystkich.Widać, że władzy szpitala zależy na pacjentach.
~ Szmal
3 miesiące temu ocena: 11%  52
Jak mi Ciebie żal-"Dość politykowania....." Naprawdę masz taki braki, że nie wiesz, jakimi finansami dysponują Powiaty. Wiesz co to jest budżet i jakie ma taka jednostka zobowiązania. Powiem ci, że drukarni " piniędzy ni ma i nie bedzie miał". Zachęcam do lektury.
~ poznamy odpowiedzi na te pytania?
3 miesiące temu ocena: 100%  51
Starosto Czechak gminy mają się domyślać ile wam brakuje na zabezpieczenie medyczne pracowników? Czy tak fajnie niczego nam nie brakuje, ale jak się nie domyślacie ile nam brakuje to jesteście wszystkiemu winni. Prosimy o jasny przekaz czemu właściciel spółki czyli powiat nie zapewni w wystarczającej wartości wsparcia finansowego spółki tak aby niepotrzebne były zrzutki przez darczyńców. Na co ciułacie tę kasę w powiecie? Kolejne zwolnienia niezgodnie z prawem się szykują?
~ Dośc politykowania. prosimy o prawdę
3 miesiące temu ocena: 100%  50
a wasz prekaz jest taki. Starosta Czechak na sesji: wszystko jest zabezpieczone, pieniędzy na nic nie brakuje etc. Szpital ustami dr Budzyńskiego apeluje o pieniądze do darczyńców. o co tu qwa chodzi? to mają pieniadze czy ich nie mają? k0mu wierzyć? dr Budzyńskiemu? czy staroście Czechak? Czy rolą dr Budzyńskiego jest prosić o pieniądze? Czy przekaz powinien iść od osób odpowiedzialnych za szpital i posiadających możliwości finansowe czyli właściciela spółki Powiat Jarociński zarządzany przez Zarząd Powiatu na czele z Czec.hak
~ Działania antykryzysowe
3 miesiące temu ocena: 94%  49
Srugała, a żonę krawca też kazali ci radni przyjąć? dałeś już cały etat czy pół ? Podobno nawet malina pośredniczył w tym etacie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ?
3 miesiące temu ocena: 94%  48
ty stru gała lidzia ci kazała ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ taczka dla maliny
3 miesiące temu ocena: 93%  47
temu malinie to pownien ktos z koronowirusem napluć w tważ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Społeczność
3 miesiące temu ocena: 13%  46
Co on jest ci winien, że stać cię na takie chamstwo i jak zwykle karygodne życzenia tak wspaniałemu Człowiekowi. Dobrze widać że tylko ciebie na to stać. Pan Bóg nierychliwy....
~ chodzace koszty - malina
3 miesiące temu ocena: 93%  45
Winnym sytuacji szptiala jest prezes, wczesniej wielkorotny członek rady nadzorczej. Już wówczas kazał prezesowi Mazurkowi ograniczać przyjęcia do szpitala.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ my
3 miesiące temu ocena: 0%  44
Za te kłamliwe oszczerstwa w obecnej sytuacji- epidemii powinieneś beknąć człowieku. W każdym wpisie klepiesz o RN, a nie masz najmniejszego pojęcia o RN. Poczytaj trochę nie będziesz taki tępy i nie będziesz wypisywał takich bredni. Wstydzę się za takie miernoty w dobie internetu!
~ UPR
3 miesiące temu ocena: 100%  43
Zlikwidujmy powiat, nfz, ministerstwo Zdrowia. Pieniądze na szpital bez tej nienażartej nigdy biurokracji niech zbiera pan Owsiak albo dr Budzyński. Będzie taniej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Surdukowski specjalista ds masek na które zabrakło pieniędzy, bo TVP2 MLD potrzebowało na propagandę
3 miesiące temu ocena: 100%  42
A czemu ma wam pisiorki pomagać jak go opluwacie? Wy macie 7 miliardów na szpitale od Morawieckiego z tarczy antykryzysowej. Kolejna ściema że żebracie od emerytów 5 zł? Jeszcze do tego honor wam nie pozwala zrobić to osobiście i wystawiliście dr W. Budzyńskiego żeby prosił o kasę na szpital? Ale do sweetfoci z darczyńcami to jesteście pierwsi?
~ MASKI
3 miesiące temu ocena: 22%  41
OJ, ale Owsiak pomaga może mi powiesz komu i gdzie, bo o tym nie słyszałem. Naszemu szpitalowi? Co maski FP2, FP3 a może respirator lub inną niezbędną pomoc dostarczył.
~ Żerków
3 miesiące temu ocena: 95%  40
Pozwolę sobie przpomnieć jeszcze jedną chwalebną rzecz Pana Burmistrza Jarocina. Gdy to Pan Burmistrz Jarocina zalatwial z posłem Panem Piotrem Kaletą karetkę do szpitla w Jarocinie a wiec konkretą rzecz służacą mieszkańcom a nie tylko pieniadze na pisowska klike wówczas jarocińskie pisdzielce na zebraniu poprzez sekretarza pisma 14 czczionką staroscine Lidzie bez ładu i składu pisały donos do centrali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do brr
3 miesiące temu ocena: 100%  39
Dupy sobie nie wycieraj światem. Za co bierzecie kasę żeby zebrać po emerytach 5 zł?
~ BRR,
3 miesiące temu ocena: 0%  38
Kiedy to było człowieku, jak to się ma do dzisiejszej sytuacji. Dziś społeczeństwo prawie całego świata jest w tragicznym marazmie. Do tej pory ani Starosta ani Prezes nie zwracali się z prośbą o pomoc dla szpitala Teraz sytuacja jest wyjątkowa, ale co ja piszę, zacietrzewiona istota i tak nie zrozumie
~ TVP2 MLD
3 miesiące temu ocena: 100%  37
Niech sobie przypomną wołanie rozpaczy Pani Księgowej Szpitala na sesji powiatowej sprzed bodajże roku. Co zrobił zarząd powiatu na czele z Czechakową z tą wiedzą jeśli na koniec lutego 2020 jest prawie 2,5 miliona zł zaległych faktur? I mam wierzyć że nie ma to wpływu na zabezpieczenie medyczne pracowników szpitala a zbiórka publiczna jest dla jaj, a nie dla kasy, bo fajnie to wygląda na fejsie starosty pani Czechak?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do lepiej
3 miesiące temu ocena: 100%  36
Głupi czy o droge pytasz? Szpital na skraju bankructwa z roku na rok sytuacja coraz gorsza i twierdzisz że powiat dba dobrze szpital? Powiem ci tyle, ćpej mniej.
~ Lepiej.
3 miesiące temu ocena: 0%  35
To zrobił, co robią wszystkie Zarządy w całej Polsce tylko trochę lepiej .
~ Żerków
3 miesiące temu ocena: 81%  34
Wielkie uznanie dla Pana Burmistrza Jarocina, który nie uległ demagogi i nie wpłacił na tę haniebną rzecz jaką jest szpital powiatowy pod rzaądami pisdzielców a w zasadzie administrowniu stolkami. Za to słuszna skierowana pomoc dla mieszkańców w postaci wyposażenia w maski. To godne podziwu i nażladowania Panie Burmistrzu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ HA
3 miesiące temu ocena: 0%  33
Obyś nie wylądował w tej Haniebnej (jak piszesz ) placówce, tylko z maseczką na nosku, ale Tobie chyba wystarczy przy tej afirmacji życia. Ha, ha.
~ TVP2 MLD
3 miesiące temu ocena: 95%  32
Każdy z nas zrzuca się na szpital opłacając składkę zdrowotną, płacąc VAT, podatek dochodowy. Osoba z najniższym wynagrodzeniem 1800 musi poprzez pracodawcę zapłacić haracz do państwa w wysokośćci 1400. Te 1800 wydając na paliwo i inne wydatki płaci VAT najczęściej w wysokości 23%. Czyli kolejne 400 zł. O akcyzie nie wspominając. A teraz jeszcze grając na emocjach pisuarki powiatowe proszą o zrzutę po 5, 10 zł. Bo inaczej nie będzie na środki ochronne dla personelu? Wywieźć na taczkach taką władzę. PS. Podziękowania dla darczyńców i personelu dla szpitala za narażanie własnego życia. Możecie spać spokojnie. Prezes szpitala Szymczak i starosta Czechak czuwają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 2,4 mln zobowiązań wymagalnych na koniec lutego. Po co prezes starosta. To grozi utratą życia. Nieodpowiedzialność
3 miesiące temu ocena: 100%  31
Dla darczyńców i pracowników szpitala szacunek. Jesteście wielcy. Ale ci co doprowadzili do sytuacji że trzeba zebrać i skomleć o pieniądze żeby pracowników zabezpieczyć to bym na taczkach wywiózł.
~ ABC
3 miesiące temu ocena: 0%  30
Nie chcesz nie dawaj, nikt Cię nie zmusza. Żyj w letargu i nienawiści, abyś nie potrzebował ich i naszej darczyńców pomocy.
~ Dziś pytanie dziś odpowiedź
3 miesiące temu ocena: 100%  29
Pani Czechak szybka piłka. Na sesji pani twierdzi że szpital jest w pełni zabezpieczony, środki finansowe są, na profilu szpitala piszecie że materiałów ochronnych też nie brakuje i jest duży zapas. To po co ta zbiórka, po co dodatkowe środki finansowe? Po co namawiacie ludzi żeby przkeazywali swoje skromne środki zabezpieczające na szpital i odbierali im ochronęw tych ciężkich czasach? Gdzie przekaz medualny rozmija się z prawdą?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TAK TRZEBA
3 miesiące temu ocena: 0%  28
Sytuacja jest taka, że nikt nie wie jak długo będzie trwała epidemia i na jak długo wystarczą zapasy. Sytuacja finansowa polskich szpitali nie pozwala udzwignąć ciężaru jakim jest gromadzenie rezerw. Powiat ciągle wspomaga szpital - proszę : na ostatniej sesja przeznaczono 288000 zł. Dlatego my jako mieszkańcy, zakłady pracy,różne jednostki czujemy się zobowiązani do pomocy (nawet od dzieci dostają wsparcie na laurkach). Nie muszą być specjalne prośby, bo my i tak wiemy, że: TAK TRZEBA. Są jednostki, którym obojętne są przekazy, bo dziś mają się dobrze, ale nie wiedzą co będzie jutro ?
~ Albo albo
3 miesiące temu ocena: 100%  27
Grają na emocjach biednych ludzi. Na fejsie fajnie się promować z darczyńcami. Albo kłamie że kasy jest dość
~ Spin doktor Kasztanek
3 miesiące temu ocena: 100%  26
No chyba coś nie do końca przemyślana ta strategia komunikacyjna, chyba nowy nabytek stracił sporo na timeingu;)
~ Ddddd
3 miesiące temu ocena: 100%  25
Kto sprzeda szpitalowi cokolwiek bez przedpłaty, jeśli oni na koniec lutego 2020 mieli niepopłaconych faktur pewnie w większości w hurtowniach farmaceutycznych na kwotę 2,4 mln zł? Zaległości były półroczne i sięgały września 2019. Czy zarząd powiatu na czele z Lidią Czechak i prezesem szpitala Szymczakiem który o tym wiedział nie ponosi odpowiedzialności za ten stan rzeczy? Czy dlatego jest uruchamiana zbiórka publiczna? Czy ten katastrofalny stan finansów spółki ma wpływ na zabezpieczenie pracowników szpitala? Czy bez zbiórki by się zarazili? Chciałbym poznać odpowiedzi na te pytania.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rozumek
3 miesiące temu ocena: 0%  24
Co ty wypisujesz człowieku, Dobrze mówią, że JAKI ROZUM TAKI WPIS Który szpital w tym stanie zagrożenia epidemią jest samo wystarczalny.Jak wyglądają szpitale finansowo w Polsce. Wiesz ? Chyba nie czytasz przekazów, bo takich oszczerstw byś nie wypisywał i ciągle je powtarzał. Pracownicy dobrze wiedzą, że są super zabezpieczeni. Troska o nich nie schodzi z serca ich przełożonych. A ty w tak ciężkich dla nich czasach, daj im spokojnie żyć i nie siej czarnej propagandy. Zajmij się rodziną, ciesz się chwilą............
~ Nie rozumiem...
3 miesiące temu ocena: 100%  23
Za sam styczeń i luty 2020 mają 1.100.000 straty. Kto cokolwiek poza przetargiem sprzeda bańczącemu szpitalowi cokolwiek? Gdyby nie dr nauk medycznych W. Budzyński i jego prośba o wpłaty i wielkie serce darczyńców zdrowie personelu byłoby zagrożone? Tak wnioskuję, bo przecież jakby NFZ i właściciel spółki Powiat Jarocinski wsparł w wystarczającej wysokości szpital to chyba niepotrzebna byłaby zbiórka publiczna? Jeśli Czechak na sesji mówi że wszystko jest zabezpieczone to po co zbiórka? Kto kłamie?
~ Heniu
3 miesiące temu ocena: 100%  22
Gmina nie raz pomagała szpitalowi, każda karetka jest właściwie kupowana z dofinansowaniem gminy (pozostalych wchodzacych w sklad powiatu tez). Ale naprawdę jak widze teraz tę akcję ze zbiórka na szpital a wiemy wszyscy w jakie długi popdł szpital za czasów prezesów reprezentujących obecną władze' to naprawdę czuje niesmak
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Te długi
3 miesiące temu ocena: 0%  21
A kto z poparcia gminy zarządzał szpitalem parę lat temu? Ja, Ja, Ja...s (Ach nie ważne, zapomniałem, ale społeczeństwo Jarocina pamięta- nie ?). . Wie Pan, że ten dług generuje niesmak u pacjentów szpitala do dziś. Najgorzej, że przechodzi na następnych prezesów z odsetkami.
~ Wujek dobra rada
3 miesiące temu ocena: 96%  20
Panie Strugała może pan tak odkupi szpital od powiatu bo widać, że se tam rady dać nie mogą, może Jasiu jakoś pomoże?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OCHOTA (tylko)
3 miesiące temu ocena: 0%  19
Chyba ty chcesz bardzo w tym zarządzaniu pomóc, ale z tego co wypisujesz wnioskuję, że jesteś bardzo, bardzo słabiutki. Chęci tu nie wystarczą.
~ Szkoda mi Was
3 miesiące temu ocena: 88%  18
Czemu kłamiecie o gminie Jarocin. Fundacja FASE przygotowuje wsparcie rzeczowe dla pracowników szpitala, które w przyszłym tygodniu zostanie przekazane pracownikom szpitala. Oni naprawdę mają teraz najtrudniej. A ta wasza paplanina polityczna powoduje że chcecie zbić kapitał polityczny na tragedii.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Tak jest
3 miesiące temu ocena: 100%  17
Pewnie rzaden szpital w Polsce nie był gotowy może poza specjalistycznymi i tymi które podlegają MSWiA, inna sprawa, że koronawirus nie pojawił się trzy tygodnie temu, o epidemi w Chinach mówiło się od początku stycznia. Ale czy ty to rozumiesz? Nasza światła starościna mogła już wtedy zacząć działać' ale pewnie była wsłuchana w ministra zdrowia jej partyjnego rządu który w RMFie na koniec stycznia twierdził że ta epidemia to zjawisko lokalne. Ale czy ty to rozumiesz? No i tak sobie jeszcze zprawdziłem na szybko, w Krotoszynie, Pleszewie czy Środzie starostowie nie urządzają publicznych zbiórek na podratowanie szpitala ani środków ochronnych? Ale tego też nie rozumiesz bo jesteś jeszcze głupszy niż ci którym zarzucasz bycie ćwierćinteligentami
~ Woj
3 miesiące temu ocena: 0%  16
DO ~" Pomyśl zanim napiszesz" Wiesz stale czytam wpisy pod artykułami , ale twój wpis już jest mi tak znany, że aż mi się nie dobrze robi. Słaby jesteś, bo tylko kopiuj/wklej. Robisz popisy , chociaż wypisujesz brednie. Twoje przekazy są fałszywe, przeciek jest słaby - do zwolnienia go Panie Prezesie. Prokuratura bądź Policja bądź inne organy ścigania Ci pomogą . Jak długo można kogoś oczerniać kierując się zawiścią i zazdrością o stanowisko i zarobki. Tu nie ma ludzi anonimowych !
~ Tak jest
3 miesiące temu ocena: 0%  15
"Do politykiera Powiatowego" Czy jesteś tak złośliwy czy tak tępy ,że stać cię na wypisywanie takich bredni. Który szpital był przygotowany na stan zagrożenia epidemią ? Znasz ćwierć inteligencie sytuację w polskich szpitalach. Każdy szpital boryka się z olbrzymimi długami. Nasz jeszcze z ZALEGŁYMI DŁUGAMI poprzednich rządzących. Szpital jak podają źródła miał wystarczające zabezpieczenie w środki medyczne, ale epidemia zaskoczyła cały świat, nikt nie był na to przygotowany. Świadczy o tym bilans tej tragedii. Nikt nie chce przerzucać odpowiedzialności na nikogo. Bo kto jak kto, ale ten zarząd jest bardzo odpowiedzialny. Tylko w takich przypadkach oczekuje się ludzkiej życzliwości, pomocy i modlitwy a nie pajacowania. Ale czy ty to zrozumiesz?
~ Nie wierze politykom
3 miesiące temu ocena: 100%  14
Do Odpowiedź: nie wiem czy kłamie czy nie. Ale taka dobra rada na przyszlość, lepiej zachowywać dystans do wypowiedzi polityków a już szczególnie reprezntujących jakąkolwiek partie. W sumie co miała powiedzieć? Mało który polityk przyzna się do błedu lub zanjedbania. Tylko ja mam taki dysonans' skoro szpital jest zabezpieczony i nie brak mu środków to po co ta cała zbiórka? Za chwiele te firmy i ludzie których się prosi o wpłaty sami mogą potrzebować pomocy w związku z recesją. Wtedy będzie kolejna powiatowa zbiórka?
~ Pomyśl zanim napiszesz
3 miesiące temu ocena: 95%  13
"A mi ciebie " jeszcze napisz że to wina gminy, że spółka powiatu szpital ma prawie 12 mln strat przez 3 lata rządów prezesów partyjnych z PO i PiS. Że mają niepopłacone faktury z terminem przedawnienia do pół roku w hurtowaniach farmaceutycznych. Że bez przelewów z góry nikt im nic nie sprzeda co nie obejmuje przetarg. Że za dwa miesiące tego roku mają 1.100.000 straty, a za ostatnie 14 miesięcy 5 milionów strat. I że to nie ma wpływu na poziom przygotowania szpitala do walki z epidemią. Ktoś odpowiadał za ten szpital przez ostatnie 3 lata. Ktoś zarabia 15.000 na miesiąc i ktoś doprowadził do sytuacji szpitala, że na koniec lutego 2.400.000 zł było w przeterminowanych fakturach najczęściej dotyczących zakupów w hurtowniach farmaceutycznych. Gdzie zarząd powiatu, gdzie zarząd szpitala? Ktoś za to beknie. Jeszcze nie teraz. Za chwilę. Tak nie można zarządzać spółką która walczy o życie i zdrowie mieszkańców.
~ Politykier powiatowy
3 miesiące temu ocena: 96%  12
Właścicielem szpitala jest powiat, i to on odpowiada za jego funkcjonowanie. Starościna Czechak i jej partyjny kolega Szymczak który jest prezesem szpitala są odpowiedzialni za życie i zdrowie jego pracowników oraz zapewnienie warunków odpowiednich do wykonywania pracy, teraz powiat próbuje scedować część własnej odpowiedzialności na gminę Jarocin. Jak się nie umie rządzić to może warto przemyśleć swoją dymisje panie Szymczak i pani Czechak.
~ Odpowiedź
3 miesiące temu ocena: 24%  11
Czemu mieszasz do tego pracowników? Po co upolityczniasz? Jak będzie w domu to już będziesz miał go w du.... Słuchałem wyraźnie na sesji Lidii Czechak. Szpital jest dobrze zabezpieczony. Na chwilę obecną ma wszystko. Chcesz powiedzieć że kłamie i bez zrzutek ludzie w szpitalu się pozarażają? Czyli Czechak kłamie?
~ A mi ciebie
3 miesiące temu ocena: 12%  10
W przyszłym tygodniu to my możemy mieć już zamknięty szpital bo nie będzie miał w nim kto pracować... Liczy się czas i szybka interwencja... A politykę to uprawiają nasze władze, a nie pracownicy szpitala czy mieszkańcy...
~ Pacjentka
3 miesiące temu ocena: 26%  9
Postawa godna naśladowania... Pan burmistrz jednak pismo jarocińskie go szpitala przeczytał ze zrozumieniem... Nie tak jak burmistrz Jarocina... Śmiechu warte stwierdzenie p. Pawlickiego że nasz szpital nie jest wyznaczony do walki z korona wirusem... Bez odpowiedniego zabezpieczenia i sprzętu możemy nim być szybciej niż myśli... Wstyd... Panie Adamie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gdzie jest Surdukowski?
3 miesiące temu ocena: 94%  8
Szkoda że pisowcu nie apelujesz do rządu polskiego który chwali się w tarczy antykryzysowej 7 miliardami dla szpitali. Zapytaj Surdukowskiego, Czechak, Szymczaka ile milionów dostali z tych 7 miliardów? Swoi im nic nie dali że muszą uruchamiać zbiórkę publiczną?
~ szacun
3 miesiące temu ocena: 20%  7
gratulacje dla gminy za taki gest szacun dla burmistrza tylko szkoda że dla mieszkańców nie jest inny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Solidarny
3 miesiące temu ocena: 100%  6
Tu nie chodzi o majętność gminy, tylko o zwykłą solidarność w sytuacji kryzysowej.Pan Burmistrz troszczy się między innymi o Ciebie, Nawet nie wiesz jak szybko możesz być wdzięczny, ty lub ktoś z twoich najbliższych Panu Burmistrzowie za pomoc. Podejrzewam, że wówczas nie będziesz myślał o pracy. Raczej zechcesz żyć. A pracę szukaj sobie sam , bo na całym świecie nikt za nikogo tego nie robi, Natomiast wy uważacie, że wam się wszystko należy. Najlepiej bez wysiłku. Niech poszukają pracy, spłacą kredyt, a wy tylko poniżać kogoś umiecie, bo z nudów się tylko tego uczycie !!!!
~ Jak Jaraczewo jest bogate niech ratuje powiat którego zdolność kredytowa jest na około 30-40 milionów
3 miesiące temu ocena: 94%  5
Ciekawe czy pomoże też mieszkańcom gminy Jaraczewo którzy stracili lub za chwilę stracą pracę? Bogata gmina zakładam, to starczy i na mieszkańców i na szpital którego właścicielem jest powiat jarocinski.
~ XXC
3 miesiące temu ocena: 33%  4
Brawo dla Pana burmistrza odpowiedni facet na odpowiednim miejscu wie w jaki sposób pomóc ludziom. Szkoda że nie mama takiego burmistrza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Każdy powinien być przygotowany na potężny kryzys
3 miesiące temu ocena: 88%  3
Pomaga finansom powiatu jarocińskiego który jako właściciel spółki powinien natychmiast przekazać minimum 2 miliony, a nie 288.000. Ma możliwości żeby wesprzeć wyższą kwotą. Ale po co? Niech gminy się zrzucą. Panie Darku jak wpływy z podatku od nieruchomości? Ma Pan rezerwę na wsparcie mieszkańców gminy którzy za chwilę stracą pracę? Wyręczanie ministerstwa, nfz, powiatu tak. Ale tylko w bajecznej sytuacji finansów gminy Jaraczewo. Jeśli taka jest, to ok.
~ sympatyk
3 miesiące temu ocena: 46%  2
Brawo dla burmistrza Strugały!! serce rośnie w przeciwieństwie do oderwanych od rzeczywistości tych kolesi z Jarocina, którzy żyją w innej rzeczywistości
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A