ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Burmistrz Jarocina pyta mieszkańców. Sprawa dotyczy ponad 40 ha ziemi [SONDA]

miesiąc temu    9.08.2020
Anna Konieczna
komentarzy 28 ocen 0 / 0%
A A A
Ponad 40 ha gruntu, którego przeznaczenie poddane zostało konsultacjomPonad 40 ha gruntu, którego przeznaczenie poddane zostało konsultacjom fot. Archiwum jarocinska.pl

Burmistrz Jarocina zwrócił się do mieszkańców, żeby wyrazili swoja opinię na temat przeznaczenia ponad 40 hektarów gruntu między Jarocinem a Cielczą. Jak i do kiedy można się wypowiedzieć?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Najpierw - w 2008 r. burmistrz Adam Pawlicki w imieniu gminy kupił ponad 40 hektarów gruntu rolnego między Jarocinem a Cielczą. Po 11 latach stwierdził jednak, że nakłady na przygotowanie terenu pod inwestycje są na tyle duże, że byłoby to nieopłacalne i zaproponował sprzedaż terenu.

 

Ogłoszono przetarg. Pomysł wzbudził jednak wiele kontrowersji. Do urzędu weszli śledczy z CBA. Tematem zajmował się także sąd administracyjny.

 

[ścieżką rowerową nad zalew w Roszkowie - to jest możliwe - więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ]

 

W tej sytuacji sprawa przeznaczenia spornych hektarów trafiła do planu konsultacji społecznych przewidywanych na ten rok. Teraz mieszkańcy mogą się wypowiedzieć, jakie jest ich zdanie na ten temat.

 

Udział w konsultacjach mogą wziąć wszyscy pełnoletni mieszkańcy osiedli: Bogusław, 1000-lecia, 700-lecia, Mikołaja Kopernika oraz części osiedla Stare Miasto (powyżej al. Niepodległości), a także właściciele nieruchomości zlokalizowanych w ich obrębie.

 

[co wspólnego ma burmistrz Jarocina z amerykańskim zespłem punkowym - o tym przeczytasz TUTAJ]  

 

Do tych mieszkańców powinny zostać doręczone karty konsultacyjne razem z listem informacyjnym od burmistrza. Po wypełnieniu i podpisaniu karty należy złożyć ją w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie (budynek znajdujący się na parkingu przy urzędzie) lub odesłać na adres mailowy urzędu - office@jarocin.pl

 

Na wyrażenie swojej opinii na ten temat zainteresowani mają czas do końca sierpnia.

 

ZOBACZ, JAK ZAGŁOSOWAĆ

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

Na co Twoim zdaniem burmistrz powinien przeznaczyć ponad 40 ha gruntu?

Na co Twoim zdaniem burmistrz powinien przeznaczyć ponad 40 ha gruntu?

ankieta dodana 07.08.2020, ilość wszystkich głosów: 263
Pod inwestycje
90%
Na sprzedaż
9%
Nie mam zdania
0%
R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (30)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Izrael
miesiąc temu ocena: 71%  30
Taki to samorząfowy fachowiec, przez rok krzyczy do jakich nieprawidłowości doszło przy przetargu, wzywa CBA, po czym sąd orzeka że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Efekt, gmina straciła rok i ponad 300 tys zł na koszty procesu. Taki z ciebie fachowiec-samorządowiec Juryś
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ emeryt
miesiąc temu ocena: 33%  29
Ile są warte przyrzeczenia burmistrza widać na zapewnieniach utwardzenia ulic na Bogusławiu dane przed wyborami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cyrk
miesiąc temu ocena: 50%  28
Florek, dla kogo pracujesz, tzn jak zarabiasz normalnie a jak "po godzinach" ? :-)
~ Florek
miesiąc temu ocena: 50%  27
Kadencja trwa 5 lat, wszystkich obietnic nie można zrealizować w ciągu kwartału. Burmistrz Pawlicki niejednokrotnie dowiódł że realizuje swoje wyborcze obietnice z nawiązką
~ obiektywny
miesiąc temu ocena: 50%  26
Jedyne co może powstać to jakaś firma spedycyjno - magazynowa. Wszelkie produkcyjne lokalizuje się w parkach przemysłowych, blisko jedna obok drugiej. Co najwyżej jeszcze mogą wybudować jakiś inkubator z biurami co by byznesmeny ( celowo tak ) nie mieli adresu działalności na Bema, a w biuroffffcu... Jakie to prestiżowe. A tak na logikę i tak śmierdzi od oczyszczalni, więc doskonałym pomysłem będzie wybudowanie kurników.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Opos
miesiąc temu ocena: 50%  25
A skąd wiesz co ktoś by tam chciał pobudować? Jaką masz gwarancje że nie powstanie tam jakaś ferma zwierząt futerkowych, punkt utylizacji akumulatorów, albo hurtownia folii i opakowań - polecam odwiedzić taką pod Poznaniem smród ostrych chemikaliów czuć w promieniu 1,5km
~ prorok
miesiąc temu ocena: 60%  24
Mamy ZGO z którego smród toczy się na pół Jarocina, jesteśmy wysypiskiem dla połowy wielkopolski, a praca dla kobiety za więcej jak 2500 netto to w Jarocinie abstrakcja. Jeśli Pawlicki uważa, że Jarocin to kraina mlekiem i miodem płynąca niech pojedzie na dworzec PKP codziennie od 5:00 do 9:00 i zobaczy ile pracy (szczególnie płatnej wyżej jak minimalna) jest w Jarocinie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cyrk
miesiąc temu ocena: 43%  23
do proroka: Ludzie w Jarocinie mają tak jak wybierają, ich wybieranie ich problem, szkoda ze wybiera większość z ciepią wszyscy.
~ Kalafior
miesiąc temu ocena: 67%  22
W lidlu czy biedronce płacą więcej, czyli już tutaj się mijasz z prawdą że u nas tp tylko płaca minimalna. Mam sporo koleżanek które zarabiają znacznie więcej pracując w Jarocinie. Jak się nie ma wykształcenia albo skończyło jakiś kierunek żeby tylko mieć papierek to takie są efekty. W dużych miastach zawsze będzie więcej pracy i będzie ona lepiej płatna. Ale jednocześnie porównaj sobie ceny w Poznaniu z tymi w Jarocinie (nie mówie tu o sieciówkach które mają stałe ceny w całym kraju) w szczególności polecam sprawdzić ceny najmu lub metra mieszkania na rynku pierwotnym i wtórnym.
~ ?
miesiąc temu ocena: 38%  21
Ile nas, podatników kosztuje ten cyrk. Billboardy z katastroficznym zdjęciem, artykuł na tym portalu i rozsyłanie ankiet po domach. Opozycja i rządzący - naprawdę jesteście siebie warci, miernoty jedne. Panie Pawlicki, szkoda, że nie słuchał Pan społeczeństwa, które nie życzyło sobie wprowadzania na rynek ruchu samochodowego...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lakier
miesiąc temu ocena: 73%  20
Bilboardy, artykuł plus ankiety to i tak zapewne ułamek z blisko 400 tys jakie gmina poniosla na koszty procesowe w wyniku bezpodstawnego donosu kilkorga radnych. Gmina moim zdaniem powinna się domagać od tych osób zwrotu tych kosztów
~ ROZWÓJ Kanbudu
miesiąc temu ocena: 53%  19
Oj widzę że ziemianscy propagandzisci wrócili znad wody :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gzuz
miesiąc temu ocena: 50%  18
Za to ty, mam wrażenie, stale przesiadujesz mad tanią wódą
~ jarocinianka
miesiąc temu ocena: 0%  17
Nie jestem pseudo radnym jestem najzwyklejszym mieszkańcem Jarocina który obserwuje i denerwuje mnie to że właśnie takie postępowanie w samorządach powoduje, że nikt nie wykazuje chęci porozumienia tylko wieczna walka, a my zwykli mieszkańcy taplamy się w kurzu, smrodzie i błocie. Szkoda że Panowie tego nie rozumiecie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arab
miesiąc temu ocena: 100%  16
Podposujes się jako jarocinianka a piszesz w rodzaju męskim o sobie? Problemy z identyfikacją płciową?
~ Klrofas
miesiąc temu ocena: 79%  15
Nie dajciee sobie wmówić że grupka pseudo radnych nagle chciałaby zbudować w Jarocinie silne zaplecze przemysłowe. Ci sami ludzie wykpiwali strefe ekonomiczną w Golinie i uważali że jest bezcelowa bo nikt tam nawet metra kw nie kupi. Los pokazał ile racji mieli ci zwyczajni blagierzy. Te same osoby stały za niefortunnym referendum sprzed 5 lat. Wtedy twierdzili że doprowadzi to do zamknięcia szkół i zapaści szkolnictwa w naszej gminie. A życie pokazuje że przekształcone szkoły mają się lepiej niż kiedykolwiek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gonzo
miesiąc temu ocena: 86%  14
Prawda jest taka że kilku radnych którzy mają bardzo blade pojęcie o samorządzie i jego funkcjonowaniu. Chciałoby przekształcić te 40 h blisko centrum miasta i w sąsiedztwie kilku osiedli mieszkalnych na teren przemysłowy. Po takim przekształceniu gmina by miała bardzo ograniczony wpływ na charakter ewentualnych zakładów jakie by tam powstały. Ale tak to jest jak do takich spraw mieszają się dyletanci i niedojdy pokroju samozwańczego szeryfa z Ługów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarocinianka
miesiąc temu ocena: 23%  13
Kolejne zagranie władzy na emocjach mieszkańców tylko ilu z nich ma świadomość co tak naprawdę się dzieje w gminie.Kiedy buduje się przepompownie ścieków w środku osiedla nie pyta się o zdanie, powstają kolejne ronda łączniki prowadzące przez pola do lasu, a na osiedlach dzieci w błocie muszą iść do szkoły na spacer, bo inni" spijaliby śmietankę"słowa Pana Burmistrza.Czyli liczy się tylko interes (czyj tego jeszcze nie wiemy ale kiedyś zapewne się dowiemy) a nie potrzeby zwykłych mieszkańców . Słowa Pana Burmistrza w TV regionalnej zamieszkaj w Jarocinie skierowane są tylko dla tych którzy wybiorą TBS inni się nie liczą czyj to interes?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gu
miesiąc temu ocena: 29%  12
Wydzierżawić a może w przyszłości tam coś powstanie, choćby kolejne osiedle... Po co sprzedawać ziemię, żeby ktoś inny na tym zarobił???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
miesiąc temu ocena: 19%  11
Pomyślmy o tych firmach co były na terenie powiatu a znikły przez wesołe zarządzanie a które dały by wiele do rozbudowy bazy mieszkaniowej , przypatrzmy się firmom co kadra kierownicza zrobiła ,firmy które były budowanie przez Jarocinian i okolicznych pracujących w nich ,gdzie zatrudnienie dawały kilku tysiącom pracujących a są teraz na skraju nędzy lub w upadłości . Były znane w krajach bliskiego wschodu i ameryk . jak było wczesniej do poczytania https://docplayer.pl/docview/2... http://www.wbc.poznan.pl/Content/442815/PDF/Segregator15.pdf
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alex
miesiąc temu ocena: 40%  10
Albo ktoś już na tej ziemi zarobił, albo ten kto ma ją kupić - zarobi. Pawlicki nic nie robi bezinteresownie dla mieszkańców, zawsze stoją za tym prywatne interesy i zyski. Uprzedzając - jestem zwykłym mieszkańcem tej gminy, po prostu widzę co tu się dzieje. Jak budowano śmierdzące inwestycje w Golinie jakoś nie stawiał bilbordów w całym powiecie. Wszystko odbywało się pokątnie. Zasadnicze pytanie - kto am na tym zarobić???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Smród z jamy na Ługach
miesiąc temu ocena: 90%  9
Co tam sugerujesz mitomanie? Znów chcesz zarobić wyrok za pomówienia? Ile masz ich na koncie? Póki co to gmina straciła na działaniu tzw radnych opozycji. Sąd właśbie niedawno uznał że wszystko z przetargiem było ok, i nakazał wydanie tej ziemi osobie która złożyła najwyższą oferte. To działania kilku radnych sprawiły że gmina już poniosła kilkaset tysięcy niepotrzebnych kosztów sądowych a sama sprzedaż została wstrzymana
~ ROZWÓJ Kanbudu
miesiąc temu ocena: 32%  8
Ktoś ewidentnie pokrzyzowal panu Skazanemu plany rozwojowe przy sprzedaży tej ziemi i teraz próbuje zrzucić odpowiedzialność na opozycję. Dlaczego jest taki smród w Jarocinie ?
~ Jan Kowalski
miesiąc temu ocena: 20%  7
Od czasu do czasu idę przez park przy stawie i aż oczy się śmieją gdy obserwuję w jakim tempie jest wznoszony i rośnie w oczach nasz nowy amfiteatr, który zgodnie z wielokrotnymi zapowiedziami włodarzy miasta od 1 lipca powstaje przy ruinach kościoła. Kochani Rządzący - Wy chyba nie śpicie,żeby zadowolić nas, swoich fanów i uchylić nam nieba dotrzymując zarazem swoich obietnic.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ROZWÓJ Kanbudu
miesiąc temu ocena: 16%  6
Nie wiem czy ktoś obiecywał panu smród, ale strasznie śmierdzi, szczególnie w okolicach leszczyc. Ciekawe czy ktoś kupi działki pod budowę przy łączniku, przy takim poziomie smrodu ?
~ Mieszkaniec
miesiąc temu ocena: 34%  5
Przeznaczyć pod inwestycje żeby mieszkańcy mieli gdzie pracować a nie jeździć po Polsce za pracą! Byle nie powstał kolejny zaklad pod Ukraińców jak w golinie bo to my mieszkańcy chcemy mieć gdzie pracować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kokos
miesiąc temu ocena: 87%  4
Skończ kolportować te głupoty. Nie znam nikogo kto obecnie byłby bezrobotny a faktycznie chciał pracować a nie liczyć na zasiłki w stylu 500+. Pracy jest sporo i to na różnych poziomach wynagrodzenia, ale jak sie nie ma żadnego wykształcenia, chęci i doświadczebia to nie ma co liczyć na posade z pensją 10 tys na ręke. Nie jestem fanem napływu ukraińców, ale im się jakoś opłaca przyjechać 2 tys km do Jarocina i pracować tam gdzie jaśnie państwu z Jarocina na miejscu się nie chce. A później tylko ppzostaje płakać że 'pracy ni ma'
~ ROZWÓJ Kanbudu
miesiąc temu ocena: 41%  3
Ciekawe dlaczego jak "okazyjny" łącznik budował nie pytał mieszkańców o zdanie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mario G.
miesiąc temu ocena: 60%  2
Fliper vel Kelner - ładnie tak o sobie?
~ Fliper
miesiąc temu ocena: 73%  1
Ty to ewidentnie masz niedorozwój umysłowy