ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Burmistrz dziękuje mieszkańcom. Prosi o spokój i rozwagę

› Aktualności› Samorząd 6 miesięcy temu    20.03.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały UMiG Jaraczewo

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Kolejny dzień epidemii koronawirusa przynosi w Polsce bilans 367 przypadków zakażenia i 5 ofiar śmiertelnych. Z zagrożeniem mierzą się służby medyczne i sanitarne. Walkę wspierają policjanci, którzy kontrolują codziennie osoby poddane kwarantannie oraz samorządowcy.

 

 

Burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała wystosował kolejny komunikat do mieszkańców w sprawie koronowirusa.

 - Pragnę podziękować Państwu za obywatelską i odpowiedzialną postawę w sytuacji obowiązującego stanu zagrożenia epidemicznego i wprowadzonych w związku z tym istotnych ograniczeń. Mają one na celu zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 zarówno na terenie całego kraju, jak i naszej małej ojczyzny – napisał włodarz Jaraczewa. 

 

 

Zapewnił, że  Zespół Kryzysowy, któremu przewodniczący cały czas monitoruje sytuację.

 

 - Podkreślam, że na terenie gminy Jaraczewo nie ma przypadku osoby zarażonej koronawirusem. Nie ma też osób odbywających kwarantannę domową, natomiast 2 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym - informuje Dariusz Strugała.  

 


Zapewnił, że jednostki ochotniczej straży pożarnej z Jaraczewa i Noskowa, działające w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, doposażone są w specjalistyczny sprzęt ochronny; jednostki te przygotowane są do pomocy osobom skierowanym na kwarantannę domową np. w zrobieniu zakupów, wykupieniu leków.

 

Przypomniał, że Urząd Miasta i Gminy oraz pozostałe jednostki organizacyjne są  zamknięte dla interesantów, ale pracownicy tych instytucji na bieżąco udzielają informacji oraz realizują sprawy telefonicznie lub za pośrednictwem internetu.  

 

- Na dzień komunikatu nie ma żadnych opóźnień, zwłaszcza w wypłacie wszelkich świadczeń; zgodnie z zaleceniami MPiPS, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaraczewie dokonał wypłaty świadczeń: 500+, rodzinnych z Funduszu Alimentacyjnego oraz zasiłków stałych – wyjaśnia Dariusz Strugała.


 - Pamiętajmy - to od każdego z nas, zależy, czy koronawirus będzie się dalej rozprzestrzeniał. Zachowajmy spokój i rozwagę – apeluje burmistrz Jaraczewa.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ sert
6 miesięcy temu ocena: 89%  3
No widząc to można zastanowić sie nad redukcją pracowników w Urzędzie skoro wszystko zdalnie i telefonicznie można robić!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kito
6 miesięcy temu ocena: 86%  2
Burmistrzu a może by tak do Brukseli pojechać i o pomoc prosić nie tylko finansową- wykorzystać w końcu swe stanowisko dla dobra ludzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
6 miesięcy temu 1
'Vaccines won't work': US virologist breaks down COVID-19, how to curb spread [VIDEO] https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji