ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Budowa gminnego PSZOK-u. Wiemy, kto go wybuduje w Nowym Mieście

10 dni temu    12.01.2021
Karina Muszalska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Budowa gminnego PSZOK-u. Wiemy, kto go wybuduje w Nowym MieścieBudowa gminnego PSZOK-u. Wiemy, kto go wybuduje w Nowym Mieście fot. zdjęcie poglądowe

Budowa gminnego PSZOK-u. Wiemy, kto go wybuduje w Nowym Mieście. Wójt rozstrzygnął przetarg na budowę punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w gminie Nowe Miasto. Wybuduje go jedna z jarocińskich firm.

 

 

Gmina Nowe Miasto nie mogła dotąd pochwalić się punktem selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, tak zwanym PSZOK-iem. Teraz przystąpiono do realizacji inwestycji, która jest wymogiem ustawowym.

 

 

Budowa gminnego PSZOK-u. Gdzie powstanie?

 

Teren pod budowę PSZOK-u wyznaczono na jednej z działek należących do gminy na terenie Aleksandrowa. To tam mieszkańcy gminy będą wywozić w ramach miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny, gruz, surowce wtórne oraz opony.

 

 

Budowa gminnego PSZOK-u. Ile pieniędzy przeznaczono?

 

Gmina zamierza zrealizować inwestycję w całości z pieniędzy otrzymanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowanie wyniosło 944.680 zł., Jednak na sfinansowanie zamówienia postanowiono przeznaczyć 778 tys. zł.

 

 

W ramach tej kwoty zostanie wybudowany kontenerowy budynek socjalno-biurowy. Wykonane również będzie oświetlenie zewnętrzne i zasilenie przepompowni, monitoring oraz instalacja alarmowa. Dodatkowo zostanie zainstalowane przyłącze wodociągowe oraz kanalizacja deszczowa i sanitarna. Teren zostanie przede wszystkim utwardzony, ogrodzony i zagospodarowany w zieleń.

 

 

Budowa gminnego PSZOK-u. Kto wygrał przetarg?

 

Nowomiejski urząd ogłosił przetarg na budowę PSZOK-u. Do postępowania stanęło aż 9 firm: z Leszna, Kalisza, Promińca i Międzychodu. Wśród nich znalazły się również firmy z naszego terenu: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Ewa Błaszczyk z Nowego Miasta, PUB „Brukpol” s.c. z Piasków, Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe „Marzyński” sp. z o.o. z Jarocina, ST-INVEST Agnieszka Trojańska z Wilkowyi, Związek Spółek Wodnych w Jarocinie.

 

 

Najniższa ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe „Marzyński” z Jarocina, które wyceniło swoją pracę na 550.822,15 zł. To ono wybuduje PSZOK dla gminy Nowe Miasto.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ miru$
10 dni temu ocena: 100%  1
I cyk rażąco niska cena
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji