ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Brunatna woda w kranach. Skąd się bierze? [WIDEO]

› Aktualności 3 miesiące temu    24.06.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 12 ocen 0 / 0%
A A A

Mieszkańcy Jaraczewa, Goli i Łobza skarżą się na brunatną wodę w kranach.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

- Czy tylko my w Jaraczewie i okolicy skazani jesteśmy na „herbatę" w kranie ? Pranie do wyrzucenia.... Nikt nic nie robi w tej sprawie? - napisała do nas pani Dorota.

 

 

Dołączyła zdjęcie brunatnej wody w umywalce. Kolejna użytkownika portalu jarocinska.pl nagrała nawet film w czasie napełniania wanny wodą z gminnego wodociągu w Jaraczewie.

 

W wtorek w kranach mieszkańców Jaraczewa, Goli i Łobza woda była brunatna. Dlaczego tak się dzieje?

 

- Przyczyną takiej sytuacji jest przestarzała technologia uzdatniania wody, która pochodzi z przełomu lat 70 i 80-tych. Stacja jest przygotowana na uzdatnianie 100, 200 metrów sześciennych wody na dobę. Teraz pobór na dobę wynosi prawie 800 metrów sześciennych. Ta przestarzała technologia powoduje, że humus węgla brunatnego nie jest idealne oczyszczony przez filtry i dostaje się do sieci, a potem osadza się w rurach. W wyniku dużego poboru wody, tworzy się podciśnienie w sieci i ten osad, który gromadził się w rurach „zrywa się” i dostaje się do mieszkań  - wyjaśnia Zenon Marciniak.

 

 

Sytuację może poprawić tylko zmiana technologii uzdatnia wody. Samorząd ma już koncepcję innej technologii uzdatniania wody. Inwestycje pochłonie 3,5 mln zł. Władze Jaraczewa starają się zdobyć środki na realizacje zadania.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wisła
3 miesiące temu ocena: 25%  12
do Wisły trzaskowski znów spuścił scieki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stary obserwator
3 miesiące temu ocena: 75%  11
, Ale kretyn, nie Trzaskowski , tylko ty pisioru.
~ aes
3 miesiące temu ocena: 80%  10
To są kpiny, kolejny dzień z kranów leci kałuża, a tu bzdurne komentarze, a ani słowa o poprawie czy naprawie. to jest juz nie pierwszy raz....płacimy za wodę ,ścieki ,ale takiej jakości NIE !!! A co z naszym zdrowiem, gdzie niby ekologia....i to w XXI wieku rewelacja !!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zaradny
3 miesiące temu ocena: 67%  9
soltysi i radni powinni ten pomysl z wymiana filtrow zablokowac .szkoda pieniedzy powinny one isc na diety i premie dla nich samych i pryncypala
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
3 miesiące temu ocena: 100%  8
O co chodzi? Z kranu leci dżony wolkjer
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarociniak
3 miesiące temu ocena: 100%  7
wjarocinie cały czas taka leci płacimy za zródlana a za smieci nie pytaj 80 kilo na kzrzej tonie oszukują sprawdzone darmo z gm jarocin a obcy placa prezesi w cinkich portach chodza trza ca cos to kupic aw ZGO ZWIASKÓW NIE WOLNO ZAŁOZYC
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PL
3 miesiące temu ocena: 94%  6
Zamiast wyrzucać pieniądze na głupie targowisko, które stoi pozamykane i do niczego nie potrzebne trzeba było wydać pieniądze na studnię i wodociągi aby woda była czysta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XXX
3 miesiące temu ocena: 91%  5
Przecież nie dawno wiercili nowa studnie i remontowali stację, to zamiast zostawić budynek w dobrym stanie a inwestować w sprzęt zrobili mural, a Pan Zenon, niech przestanie odwiedzać sklepy w trakcie pracy bo te ćwia**** to mu szkodzą. Faktem jest rdza zalegająca, chyba, że gdzieś jest wyciek i zorientują się jak droga się zapadnie. To tak trochę jak z remontem ulicy ogrodowej, kostka piękna, ale czemu się zapada? Albo oszukiwali zagęszczając teren po pracach ziemny, może oszedzali na podbudowie, a może rury które montowali nie mają szczelności. Ale na ten temat powinien wypowiedzieć się wykonawca. Jesli jest teren dobrze zagęszczony, rury szczelne, przychodzi 20 cm dobrego betonu, 20 centymetrów kruszywa, i później dobra podsypka to nawet jak jest z drogi rzeka może być najwyżej kostka wypłukana z piasku który jest między nią, a nie leje jak po bombie. No ale rączka, rękę myje więc...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pegaz
3 miesiące temu 4
Do : konfa - masz rację, miało być zamiast słowa - zamiast -Przy muralu-odnowić trawę i płot. Powstańców Wielkopolskich szanuję i w dniu Ich święta byłem pod pomnikiem w 2018r Przepraszam . .PS.nie jestem czerwony.
~ konfa
3 miesiące temu 3
rownac na szali nowa trawe z pieknym upamietnieniem wielkopolskich bohaterów moze tylko taki ktos jak czerwony pegaz...
~ pegaz
3 miesiące temu ocena: 60%  2
Zamiast muralu lepiej było wymienić ogrodzenie i zasiać nową trawę.
~ pegaz
3 miesiące temu ocena: 75%  1
Co ma wspólnego studnia do jakości wody, ??Panie Dyrektorze pomyliły się Panu dekady. Przecież to za Pana kierownictwa była robiona modernizacja stacji uzdatniania wody. Po prostu trzeba czyścić filtry zgodnie z technologią, a przy dużym rozbiorze w porze najmniejszego poboru. Kiedy były czyszczone zbiorniki wyrównawcze. ???? Po za tym sieć powinna być przepłukiwana po każdej awarii sieci. PS. więcej nadzoru.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji