ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Biskup apelował o mądrość

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    9.01.2012
lsokowicz
komentarzy 37 ocen 0 / 0%
A A A
O szukanie wspólnej drogi oraz mądrość apelował do władz samorządowych w trakcie mszy św. i spotkania opłatkowego biskup kaliski Stanisław Napierała.

Niedzielne spotkanie odbywało się w uroczystość Chrztu Pańskiego, dlatego temu tematowi poświęcił kazanie ordynariusz diecezji kaliskiej. Na zakończenie życzył wszystkim zebranym pokoju serca oraz błogosławieństwa Bożego.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Apelował także o mądrość. - Co z tego, że jeden dołoży drugiemu? Co z tego, że będziecie dawać pożywkę takiemu czy innemu medium? Te siły, zdolności, talenty, wartości Bóg daje nam po to, abyśmy nimi budowali swoje człowieczeństwo, rodziny, wzajemne relacje. Żebyśmy budowali to piękne miasto Jarocin, bo ono na to zasługuje. Niech was oświeca to światło Boże, żebyście wiedzieli, jak postępować. Z pewnością nie powinniście występować jedni przeciwko drugim. Mając różne widzenia rzeczywistości, zawsze dążcie do tego, aby znaleźć wspólną drogę, ścieżkę i porozumieć się. Ten, kto jest w opozycji takiej czy innej, niech nie blokuje, gdyż szkodzi w ten sposób mieszkańcom, ludziom. A przecież wszyscy ci, którzy mają jakiś kawałek władzy, są po to, żeby służyć - podsumował biskup kaliski.

Po mszy św. odbyło się spotkanie opłatkowe w jarocińskim ratuszu. Na pamiątkę i w związku z obchodzonym właśnie „Rokiem księdza Ignacego Niedźwiedzińskiego” biskup kaliski został obdarowany portretem i krótką notką biograficzną kapłana.

W części artystycznej wystąpiły uczennice Gimnazjum nr 1 w Jarocinie. Na zakończenie części oficjalnej przyszedł czas na łamianie się opłatkiem. Do biskupa kaliskiego ustawiła się długa kolejka. Wśród osób składających życzenia był także poseł Krzysztof Kłosowski (na zdjęciu). Po strawie dla ducha przyszedł czas na poczęstunek, który odbył się w holu ratusza.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (37)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Naoczny swidek
ponad rok temu ocena: 50%  37
[quote name="fan władzy"][quote name="Naoczny świadek"]Szkoda, że pod tym sielankowym zdjęciem Pan redaktor nie przytoczył (a powinien !!!) OSTRYCH SŁÓW, którymi Ks. Biskup poczęstował moralnie rozdartego posła ![/quote]Kościół jak chce innych nauczać moralności to niech najpierw zrobi porządek w swoim ogródku i stanie się czysty jak kryształ. Bo trochę się tego nazbierało i zwykłe "przepraszam" nie wystarczy.Jednak najłatwiej jest pouczać innych niż wziąć się za siebie.[/quote]Co tu klepiesz? Naucz się czytania ze zrozumiebiem, a potem się wypowiadaj. Moralnie rozdarty-jak to się ma do moralnego pouczania ??? i gdzie to jest napisane w tym komentarzu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stare Miasto
ponad rok temu ocena: 67%  36
[quote name="Naoczny świadek"]Szkoda, że pod tym sielankowym zdjęciem Pan redaktor nie przytoczył (a powinien !!!) OSTRYCH SŁÓW, którymi Ks. Biskup poczęstował moralnie rozdartego posła ![/quote]Dawaj.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fan władzy
ponad rok temu ocena: 44%  35
[quote name="Naoczny świadek"]Szkoda, że pod tym sielankowym zdjęciem Pan redaktor nie przytoczył (a powinien !!!) OSTRYCH SŁÓW, którymi Ks. Biskup poczęstował moralnie rozdartego posła ![/quote]Kościół jak chce innych nauczać moralności to niech najpierw zrobi porządek w swoim ogródku i stanie się czysty jak kryształ. Bo trochę się tego nazbierało i zwykłe "przepraszam" nie wystarczy.Jednak najłatwiej jest pouczać innych niż wziąć się za siebie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naoczny świadek
ponad rok temu ocena: 82%  34
Szkoda, że pod tym sielankowym zdjęciem Pan redaktor nie przytoczył (a powinien !!!) OSTRYCH SŁÓW, którymi Ks. Biskup poczęstował moralnie rozdartego posła !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ optymistka
ponad rok temu ocena: 70%  33
[quote name="andzia"]/quote]Brawo!!! za odwagę społeczną. Ja czekam na przyszły tydzień na "strusia Pędziwiatra" zbierającego tylko koperty. ( mam na myśli proboszcza od Franków) Ulice 10 numerów załatwia w 10 minut. Wejście , coś zanucenie pod nosem , przżegnanie się , wszystko dobrze? - to ok. , zabranie koperty , wyjście. Zajmuje to mu 1 minutę lub 60 sekund. Kiedyś to kolęda trwała w jednym domu co najmniej 10 minut. Chwilka rozmowy , zainteresowania co się dzieje. To były kolędy.A teraz koperta , spojrzenie czy plazma na ścianie , jaki samochód przed domem i dalej do następnego.[/quote]Ręce opadają!!! Nie wiesz kto jest TWOIM proboszczem, a ślesz oszczerstwa. Przecież PROBOSZCZ OD "FRANKÓW"- NIE CHODZI PO KOLĘDZIE!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ beka
ponad rok temu ocena: 63%  32
[quote name="Aldebaran"][quote name="kupiec"][quote name="kulfon"]http://www.martuzalski.pl/Bardzo wymowne, napracował się, założył ręce i śmieje się wam prosto w twarz. :sigh:[/quote]Złamał tradycje, bo zawsze gospodarzem spotkania był przewodniczący Rady Miejskiej.Przez ostatni rok, wszędzie gdzie było to możliwe, łącznie ze spotkaniem z biskupem, reprezentantem był A. Pawlicki i to Was nie raziło.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lams
ponad rok temu ocena: 75%  31
Zobaczcie jaki czujny,juz minusuje.Niech zyje japik naczelny organ zjednoczonej ziemi j.niech zyje.I zycie niech żyje.Zrowie szwagra...i szwagier tu nie pomoze"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lam iro
ponad rok temu ocena: 55%  30
Tak,ja nie wiedziałem,ze pseudonim operacyjny dla dyżurnego z ziemi jarocinskiej brzmi-"kupiec"!!!!Zenua!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ andzia
ponad rok temu ocena: 78%  29
/quote]Brawo!!! za odwagę społeczną. Ja czekam na przyszły tydzień na "strusia Pędziwiatra" zbierającego tylko koperty. ( mam na myśli proboszcza od Franków) Ulice 10 numerów załatwia w 10 minut. Wejście , coś zanucenie pod nosem , przżegnanie się , wszystko dobrze? - to ok. , zabranie koperty , wyjście. Zajmuje to mu 1 minutę lub 60 sekund. Kiedyś to kolęda trwała w jednym domu co najmniej 10 minut. Chwilka rozmowy , zainteresowania co się dzieje. To były kolędy.A teraz koperta , spojrzenie czy plazma na ścianie , jaki samochód przed domem i dalej do następnego.[/quote]wasza sprawa... przecież przyjęcie Księdza to sprawa nieobowiązkowa, jak nie chcesz to nie przyjmuj kolędy, a nie pozniej zalisz sie na forum, taki z Ciebie bohater!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pan janek
ponad rok temu ocena: 82%  28
przed ostatnimi wyborami kostka bral slub koscielny teraz caluje biskupa w sygnet,jeden powie ze zaradny,potrafi sie znalezc w kazdej sytuacji,ja mowie farbowany lis dla ktorego sprzedanie swoich poglodow na potrzeby kampanii to chleb powszedni.niech sobie jeszcze zdiecie zrobi z cholodnym :lol:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ billy
ponad rok temu ocena: 36%  27
ależ oczywiście, bo biskupi prezentują wyższy poziom magii, no i mają silniejsze zaklęcia więc należało mu się godne przyjęcie i lepsze jedzenie :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol Górski
ponad rok temu ocena: 69%  26
[quote name="hehe"]żeby nie było politycznie nie zabrakło oczywiście Stanisława i Roberta hehe[/quote]Rzeczywiście - skupiłem się na Mikołaju Kostce i panu Krzysztofie Kłosowskim z racji ich poglądów politycznych. Pamiętam, że na pierwszej w tej kadencji sesji rady powiatu Mikołaj Kostka jako jedyny nie dodał do słów ślubowania "Tak mi dopomóż Bóg". Tym bardziej dziwna wydaje się obecność na spotkaniu z biskupem - zwłaszcza, że odbyło się ono w ratuszu.O panach Martuzalskim i Kaźmierczaku wspomniałem, żeby być uczciwym, ponieważ nigdy nie słyszałem, by popierali rozdział kościoła od państwa. A często było wręcz przeciwnie. Ich obecność nie była więc żadnym zaskoczeniem (zwłaszcza, że trwa kampania) :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ godnosc
ponad rok temu ocena: 68%  25
[/quote]A powitanie Biskupa czytał z kartki. Dzieci w przedszkolu nauczą się i nie czytają.[/quote]Ale cztytal plynnie a tresc wystapienia w pelni oddala szacunek naszego spoleczenstwa do Biskupa.Tak godnego wystapienia mozna tylko pogratulowac.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hehe
ponad rok temu ocena: 38%  24
żeby nie było politycznie nie zabrakło oczywiście Stanisława i Roberta hehe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol Górski
ponad rok temu ocena: 50%  23
hehe - dziękuję :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ godnosc
ponad rok temu ocena: 73%  22
Po raz pierwszy na tak waznym dla mieszkancow spotkaniu nie raczono uczestnikow informacjami o osiagnieciach wladz naszej gminy.Samo prowadzenie ioprawa byly godne tak zacnego goscia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hehe
ponad rok temu ocena: 77%  21
Karol i za to Cię szanuję!!!!!!!z blogu Karola:Co robią członkowie SLD i Ruchu Palikota, kiedy do miejskiego ratusza przybywa biskup? Nie! Nie bojkotują spotkania! Ależ skąd! W ramach walki o świeckie państwo, o neutralność światopoglądową, przychodzą uściskać się z księdzem. Całuski, buziaczki, uściski… Z biskupem obściskiwali się m.in. poseł Krzysztof Kłosowski (Ruch Palikota) i radny Mikołaj Kostka (SLD). A no tak! Przecież za miesiąc w Jarocinie wybory burmistrza Jarocina, które Kostka chce wygrać. To trzeba pokazać, że się bywa wśród takich osobistości jak biskup. Nawet, jeśli ten od dawna gada - co najmniej - bzdury. A właściwie stwierdzenie „pieprzy głupoty” jest tu bardziej adekwatne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aldebaran
ponad rok temu ocena: 74%  20
[quote name="kupiec"][quote name="kulfon"]http://www.martuzalski.pl/Bardzo wymowne, napracował się, założył ręce i śmieje się wam prosto w twarz. :sigh:[/quote]Marzy mu się ten ratusz.Nas kupców i przedsiębiorców zrobił w jajo.Kolegów z Ziemi Jarocińskiej wystrychnął na dudka. Złamał tradycje, bo zawsze gospodarzem spotkania był przewodniczący Rady Miejskiej,ale zbliżająca się kampania wyborcza każe się za wszelką cenę eksponować.Oczywiście organizacja spotkania szwankowała bo robiła to osoba po raz pierwszy - nowa asystentka.[/quote]A co dokładniej szwankowało? Bo za długość przemówienia biskupa asystentka raczej nie odpowiada, a tylko to było nie teges.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Eliza
ponad rok temu ocena: 41%  19
[quote name="godnosc"][quote name="polityk"]To był dwugodzinny spektakl jednej osoby - Stanisława Martuzalskiego.[/quote]Wreszcie jako przedstawiciel naszej wladzy pokazal jak mozna GODNIE nas reprezentowac.[/quote]A powitanie Biskupa czytał z kartki. Dzieci w przedszkolu nauczą się i nie czytają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pan janek
ponad rok temu ocena: 79%  18
taki z ciebie przedsiebiorca jak z klosowskiego katolik a z kazmierczaka chłop.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kupiec
ponad rok temu ocena: 33%  17
[quote name="kulfon"]http://www.martuzalski.pl/Bardzo wymowne, napracował się, założył ręce i śmieje się wam prosto w twarz. :sigh:[/quote]Marzy mu się ten ratusz.Nas kupców i przedsiębiorców zrobił w jajo.Kolegów z Ziemi Jarocińskiej wystrychnął na dudka. Złamał tradycje, bo zawsze gospodarzem spotkania był przewodniczący Rady Miejskiej,ale zbliżająca się kampania wyborcza każe się za wszelką cenę eksponować.Oczywiście organizacja spotkania szwankowała bo robiła to osoba po raz pierwszy - nowa asystentka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kulfon
ponad rok temu ocena: 39%  16
http://www.martuzalski.pl/Bardzo wymowne, napracował się, założył ręce i śmieje się wam prosto w twarz. :sigh:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ godnosc
ponad rok temu ocena: 70%  15
[quote name="polityk"]To był dwugodzinny spektakl jednej osoby - Stanisława Martuzalskiego.[/quote]Wreszcie jako przedstawiciel naszej wladzy pokazal jak mozna GODNIE nas reprezentowac.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ polityk
ponad rok temu ocena: 46%  14
To był dwugodzinny spektakl jednej osoby - Stanisława Martuzalskiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oleander
ponad rok temu ocena: 48%  13
na orkiestrę ludzie zbierali w deszczu a w tym samym czasie gdy trwała orkiestra, w ratuszu trzeba było wydać kupę forsy na przywitanie biskupa!!!!!! zaprosili "elitę" no bo wiadomo najbiedniejsi musieli się za darmo najeść!!! nie szło tych pieniędzy dać na orkiestrę?!!!A tak swoją drogą to jakim cudem nienawidząc się ugrupowania spotykają się na opłatku? Obłuda i fałszywy rzekomy katolicyzm!!! :oops:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XHE 666
ponad rok temu ocena: 46%  12
A MÓWIŁEM KSIĘŻA NA KSIĘŻYC...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lalek
ponad rok temu ocena: 95%  11
Poseł od Palikota z opłątkiem w towarzystwie biskupa=bo pęknę ze śmiechu. TA polityka to jeden fałsz i obłuda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rojber
ponad rok temu ocena: 65%  10
[quote name="peło"]lepiej włączcie sobie tvn24 jak się chłopaki boją prokuratury wojskowej, tak bardzo że aż chcieli moim zdaniem ją rozgonić. Korupcja, przetargi setki milionów, wysocy urzędnicy państwowi.[/quote]dokładnie Pan tory sobie strzelił w głowie POdpadł włądzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ peło
ponad rok temu ocena: 72%  9
lepiej włączcie sobie tvn24 jak się chłopaki boją prokuratury wojskowej, tak bardzo że aż chcieli moim zdaniem ją rozgonić. Korupcja, przetargi setki milionów, wysocy urzędnicy państwowi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ADOLF
ponad rok temu ocena: 60%  8
[quote name="IPJ"][quote name="szczery"]ostatnio był u mnie ksiądz na kolędzie i kolejny raz wziął pełną kopertę, a zostawił kolejną pustą z nadrukiem "dobrowolna danina diecezjalna" i tu mam pytanie, czy jeśli zrobi tak następnym razem to mogę mu przy******lić? jak to wygląda od strony prawnej?[/quote]Brawo!!! za odwagę społeczną. Ja czekam na przyszły tydzień na "strusia Pędziwiatra" zbierającego tylko koperty. ( mam na myśli proboszcza od Franków) Ulice 10 numerów załatwia w 10 minut. Wejście , coś zanucenie pod nosem , przżegnanie się , wszystko dobrze? - to ok. , zabranie koperty , wyjście. Zajmuje to mu 1 minutę lub 60 sekund. [/quote]Niestety cos złego dzieje się z tym proboszczem na mszy św. tez zachowuje się nie za bardzo jak przystoi proboszczowi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ saba
ponad rok temu ocena: 75%  7
I poziom czytelników GJ oraz forumowiczów tego portalu wyszedł właśnie czarno na białym... Ciekawe ilu z was było wczoraj w kościele? I po co?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sędzia
ponad rok temu ocena: 57%  6
[quote name="szczery"]ostatnio był u mnie ksiądz na kolędzie i kolejny raz wziął pełną kopertę, a zostawił kolejną pustą z nadrukiem "dobrowolna danina diecezjalna" i tu mam pytanie, czy jeśli zrobi tak następnym razem to mogę mu przy******lić? jak to wygląda od strony prawnej?[/quote]w tej sytuacji sąd odstępuje od wymierzenia kary uznając że działasz w imię wyższych pobudek...jeśli poborca kopert znajdzie się w szpitalu na okres powyżej 7 dni to wtedy musisz wpłacić równowartość 4 kolędowych kopert
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ IgoR
ponad rok temu ocena: 68%  5
[quote name="szczery"]ostatnio był u mnie ksiądz na kolędzie i kolejny raz wziął pełną kopertę, a zostawił kolejną pustą z nadrukiem "dobrowolna danina diecezjalna" i tu mam pytanie, czy jeśli zrobi tak następnym razem to mogę mu przy******lić? jak to wygląda od strony prawnej?[/quote]Widzę ,ze z Ciebie jest mega chojrak, dajesz "pełna kopertę" a później na forum użalasz sie nad samym sobą ! Nie chcesz to nie dawaj a nie opisujesz jaki to biedny jesteś ! Cytuje twoje słowa: (" przy******lić") to tobie by trzeba za tak głupkowate zachowanie !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ IPJ
ponad rok temu ocena: 62%  4
[quote name="szczery"]ostatnio był u mnie ksiądz na kolędzie i kolejny raz wziął pełną kopertę, a zostawił kolejną pustą z nadrukiem "dobrowolna danina diecezjalna" i tu mam pytanie, czy jeśli zrobi tak następnym razem to mogę mu przy******lić? jak to wygląda od strony prawnej?[/quote]Brawo!!! za odwagę społeczną. Ja czekam na przyszły tydzień na "strusia Pędziwiatra" zbierającego tylko koperty. ( mam na myśli proboszcza od Franków) Ulice 10 numerów załatwia w 10 minut. Wejście , coś zanucenie pod nosem , przżegnanie się , wszystko dobrze? - to ok. , zabranie koperty , wyjście. Zajmuje to mu 1 minutę lub 60 sekund. Kiedyś to kolęda trwała w jednym domu co najmniej 10 minut. Chwilka rozmowy , zainteresowania co się dzieje. To były kolędy.A teraz koperta , spojrzenie czy plazma na ścianie , jaki samochód przed domem i dalej do następnego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dyzma
ponad rok temu ocena: 56%  3
wal hama prosto w ryj :lol:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ idol
ponad rok temu ocena: 60%  2
[quote name="szczery"]ostatnio był u mnie ksiądz na kolędzie i kolejny raz wziął pełną kopertę, a zostawił kolejną pustą z nadrukiem "dobrowolna danina diecezjalna" i tu mam pytanie, czy jeśli zrobi tak następnym razem to mogę mu przy******lić? jak to wygląda od strony prawnej?[/quote]Nie pytaj tylko wal:D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szczery
ponad rok temu ocena: 66%  1
ostatnio był u mnie ksiądz na kolędzie i kolejny raz wziął pełną kopertę, a zostawił kolejną pustą z nadrukiem "dobrowolna danina diecezjalna" i tu mam pytanie, czy jeśli zrobi tak następnym razem to mogę mu przy******lić? jak to wygląda od strony prawnej?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji