ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Biblioteka przy Rynku z podwórzem i ogrodem [ZDJĘCIA]

10 miesięcy temu    6.11.2019
Anna Konieczna
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. UM Jarocin

Przy jarocińskim Rynku powstaje nowa siedziba biblioteki. Ma to być niezwykłe miejsce, gdzie będzie można nie tylko wypożyczyć książkę, ale ją poczytać, posłuchać e-booka, odpocząć i się zrelaksować. Temu będzie służył między innymi tworzony właśnie ogród.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Filia Publicznej Biblioteki Miasta i Gminy Jarocin mieściła się w jarocińskim Ratuszu i była znana pod nazwą „Czytelnia pod Ratuszem”. Teraz zostanie stamtąd przeniesiona do kamienicy zakupionej przez gminę - przy Rynku 17 [na ten temat pisaliśmy TUTAJ].

 

 

Nowa siedziba będzie działała pod szyldem „Kamienicy Kultury”. Wielkie otwarcie ma nastąpić w środę - 20 listopada [szczegóły zobacz TUTAJ].

 

 

[burmistrz zwiedzał wnetrze kamienicy przy rynku - zobacz więcej TUTAJ]

 

 

Sześć dni wcześniej będzie można wziąć udział w akcji „Podaj książkę” i pomóc przenieść księgozbiór z „Czytelni Pod Ratuszem” do nowej siedziby biblioteki [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Póki co, wewnątrz i na zewnątrz budynku, trwają finalne prace wykończeniowe. A na podwórzu kamienicy tworzony jest piękny ogród. Z kolei w pracowni Piotra Heinze powstał już ogromny neon, który wkrótce zawiśnie na froncie nowej siedziby biblioteki [zobacz projekt TUTAJ].

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Kasia
  10 miesięcy temu 2
  Jakie rośliny będą posadzone w ogrodzie? Czy znajdą się tam również róże- https://www.rozeogrodowe.pl... ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Heh
  10 miesięcy temu 1
  A gdzie jest wejście dla niepełnosprawnych, Z tego co pamiętam, to przy wejściu od podwórza miała być winda, a na zdjęciach nic nie widać
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji