Beniaminek pokonał Spartę (ZDJĘCIA)

Beniaminek pokonał Spartę (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Sparta Jarocin przegrała pierwszy mecz w sezonie 2019/2020. Na wyjeździe lepsi od zawodników Bartosza Włodarka okazali się zawodnicy Rugby Białystok.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Jarociniaków, którzy w 10. minucie objęli prowadzenie. Szybko rozegrany karny zakończył się przyłożeniem Kacpra Włodarka. Przez kolejne blisko pół godziny walka była wyrównana. Obie drużyny popełniały sporo błędów, więc często zmieniało się posiadanie piłki. Jednak końcowe 5 minut należało do gospodarzy, którzy zdobyli dwa przyłożenia z podwyższeniem i wyszli na prowadzenie do przerwy 14:7.

Druga połowa znów dobrze rozpoczęła się dla Sparty. Drugie przyłożenie po szybkim karnym i przegrupowaniu ponownie wywalczył Kacper Włodarek. Na kolejne punkty trzeba było poczekać blisko kwadrans. Niestety, zdobywali je gospodarze. Rugby Białystok wywalczyło trzy karne i trzy przyłożenia zdobywane na zmianę. Gospodarze wyszli na prowadzenie 42:14. Jednak w samej końcówce spotkania trzecie przyłożenie – tym razem bez podwyższenia – wywalczyła Sparta, a konkretnie Michał Soliński akcją lewym skrzydłem. Ostatecznie beniaminek z Białegostoku wygrał 42:19.

Kolejny mecz Sparta rozegra w Lubinie w drugi weekend listopada. Rywalem będzie inny beniaminek – Miedziowi.