ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Andrzej Frąckowiak 1946-2020. Przez ćwierćwiecze zarządzał stowarzyszeniem absolwentów jarocińskiego ogólniaka

15 dni temu    18.11.2020
Bartek Nawrocki
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Andrzej Frąckowiak 1946-2020Andrzej Frąckowiak 1946-2020 fot. Andrzej Frąckowiak 1946-2020

Andrzej Frąckowiak nie żyje. Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jarocinie zmarł w poniedziałek 9 listopada w wieku 74 lat. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 19 listopada.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Smutne informacje napłynęły do naszej redakcji w poniedziałek wieczorem. Andrzej Frąckowiak był absolwentem jarocińskiego ogólniaka. Maturę zdał w 1963 roku. Wydział Elektryczny Politechniki Poznańskiej ukończył w 1969 roku. 

 

Frąckowiak urodził się w Dolsku w 1946 roku, ale całe życie zawodowe związany był z Jarocinem. Jak czytamy w monografii wydanej z okazji 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie od 1979 roku kierował pracami kolejnych komitetów organizacyjnych zjazdów absolwentów liceum z okazji rocznic powołania szkoły. 

 

Przez ostatnie 25 lat był pierwszym i jedynym prezesem Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. To on, jak podkreślają członkowie organizacji, był pomysłodawcą wielu inicjatyw podejmowanych na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza przez stowarzyszenie.

Działał również w Fundacji 750-lecia Jarocina. 

W latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia zmarły był zastępcą naczelnika Miasta i Gminy Jarocin, którego naczelnikiem był Czesław Robakowski. Z racji pełnionej funkcji jego nazwisko można odnaleźć między innymi w komitecie organizacyjnym ówczesnych festiwali rockowych.   

Frąckowiak pracował też w zespole wydawanych przez magistrat Zapisków Jarocińskich. 

 

Zawodowo Andrzej Frąckowiak był związany również z jarocińską gospodarką komunalną. Na początku ubiegłej dekady kierował powołaną wówczas spółką Jarocińskie Linie Autobusowe, która powstała w 2001 roku na bazie Miejskiego Zakładu Komunikacji. 

 

Od początku starał się wprowadzać innowacyjne zmiany w jarocińskiej komunikacji. To dzięki jego pomysłowi już w 2006 roku w "Emkach" testowano internetowy rozkład jazdy, dostępny za pośrednictwem telefonów komórkowych. Spółką zarządzał do 2008 roku. 

 

Andrzej Frąckowiak miał 74 lata. W ostatnim czasie zmagał się z poważną chorobą. Zmarł w poniedziałek 9 listopada.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro (czwartek 19 listopada). Rozpoczną się o godz. 13.00 mszą św. żałobną w kościele św. Marcina w Jarocinie. Andrzej Frąckowiak zostanie pochowany o godz. 14.00 na cmentarzu komunalnym. 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jarocinianka
23 dni temu ocena: 69%  6
Redakcjo GJ wypadałoby coś więcej napisać o śp. panu Andrzeju Frąckowiaku. Funkcja Prezesa Stowarzyszenia pełniona była społecznie. Był przecież dyrektorem SOWI obecnie GOPOL, z-ca naczelnika miasta, Prezes JLA . Wydarzeniom mniej ważnym nadaje się rangę priorytetowych a tutaj, informację zdawkowo przesuwa się na drugi plan. Zdarzyło mi się spotkać z panem Andrzejem- nie znaliśmy się przedtem osobiście- na poczekalni w jednej z poradni, gdzie ze spokojem czekaliśmy na swoje wizyty. Czas oczekiwania upłynął nam na bardzo ciekawej pogawędce, choć dzieliła nas różnica wieku ale wspomnień i opowieści z Jarocinem związanych mieliśmy bardzo dużo. Panie Andrzeju spoczywaj w spokoju.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ znajomy
23 dni temu ocena: 67%  5
Dobry pracodawca, dobry i mądry człowiek, , PAMIĘTAMY
~ on
23 dni temu ocena: 68%  4
dobry Prezes w jla
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
23 dni temu ocena: 90%  3
Dobry Jezu a Nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie*****
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sza
23 dni temu ocena: 89%  2
Panie Andrzeju...nie zdążyłam się panem pożegnać.Tak mi przykro:(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Edmund
23 dni temu ocena: 79%  1
Wieloletni zastępca naczelnika Miasta i Gminy Jarocin. Spoczywaj w pokoju Panie Andrzeju
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji