ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

350 tys. do wzięcia w konkursie. Kto może sięgnąć po pieniądze z programu Nasza wieś naszą wspólną sprawą?

› Aktualności› Samorząd 6 miesięcy temu    11.05.2020
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. pixabay

350 tys. zł przeznaczył zarząd Województwa Wielkopolskiego na realizację kolejnej edycji otwartego konkursu ofert pod nazwą "Nasza wieś naszą wspólną sprawą" w ramach samorządowego programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 - 2020".

 

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych działających na wsi. Ma na celu wsparcie przedsięwzięć służących aktywizacji lokalnych społeczności wiejskich.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Projekty, jakie mogą uzyskać dofinansowanie, powinny dotyczyć: realizacji niewielkich przedsięwzięć inwestycyjnych, zakupu towarów służących rozwojowi i kultywowaniu tradycji społeczności lokalnych, wydania materiałów promujących sołectwo, założenia i prowadzenia serwisu internetowego sołectwa, organizacji warsztatów lub szkoleń na temat idei odnowy wsi, elementu wyróżniającego sołectwo, zakładania i funkcjonowania stowarzyszeń, pozyskiwania środków na realizację celów statutowych lub funduszu sołeckiego.

 

- Konkurs „Nasza wieś naszą wspólną sprawą” to szansa dla organizacji aktywnie działających na wsi aby społeczności lokalne mogły zrealizować liczne pomysły i wspólne inicjatywy scalające mieszkańców „małej ojczyzny”. Konkurs to także okazja do promocji wyjątkowych walorów sołectw i ich tradycji. Mieszkańcy i członkowie organizacji wiejskich mają doskonałą szansę zdobycie doświadczenia w związku z realizacją projektu

 

- mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

Z uwagi na ogłoszenie w kraju stanu epidemii związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, w tegorocznej edycji konkursu wyłączono możliwość dofinansowania imprez tematycznych promujących sołectwa. Projekty składane w konkursie powinny dotyczyć sołectw uczestniczących w programie "Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 - 2020". Obecnie w programie uczestniczy 2 149 sołectw z terenu 190 wielkopolskich gmin.

 

Program w całości finansowany jest ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Na regionalną odnowę wsi do tej pory przeznaczono łącznie ponad 31 mln zł.

Nabór ofert w konkursie "Nasza wieś, naszą wspólną sprawą" potrwa do 26 maja.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!