ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

30 tysięcy złotych na dwa projekty

› Aktualności› Samorząd 4 miesiące temu    8.05.2020
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Organizatorzy

Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą otrzymała dofinansowanie do dwóch projektów.Zadanie "Na wielkopolskim szlaku - wyprawy i spotkania regionalistyczne z pasją" będzie realizowane dzięki dofinansowaniu XII edycji projektów "Patriotyzm Jutra" przyznanemu przez Muzeum Historii Polski. Nowomiejska biblioteka otrzymała grant wysokości 15.000 zł. Do konkursu stanęło ponad 720 organizacji, dotację przyznano 110 instytucjom.

To nie jedyna dobra wiadomość, jaką biblioteka otrzymała w ostatnich dniach. W ramach III edycji programu "Moje miejsce na Ziemi" Zarząd Fundacji ORLEN zadecydował o przyznaniu bibliotece grantu w wysokości 15.000 zł na realizację projektu "PoCZUJ bluesa do muzyki i literatury, regionu oraz jego historii". Do konkursu stanęło 3.000 wnioskodawców - laureatami zostało 300 instytucji.


Realizacja zadań ma ruszyć po połowie roku. Biblioteki, podobnie jak inne placówki, całe społeczeństwo funkcjonują teraz inaczej niż jeszcze dwa miesiące temu, kiedy składano wnioski do programów.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

- Formuła projektów zostanie zaktualizowana do obecnych zasad narzuconych nam przez epidemię COVID-19

- zapewnia Monika Buchwald, bibliotekarka i koordynatorka projektów.
 

 

- Dotacje przyznane na działalność kulturalną to niewątpliwy sukces biblioteki. Wnioski były jednak przygotowywane przed pandemią, dlatego ich realizacja w obecnych warunkach będzie utrudniona i będzie podlegała koniecznym zmianom, tak aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo uczestnikom. Gratuluję pracownikom biblioteki i mam nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna do końca roku ulegnie znacznej poprawie

- mówi Wiesław Schreiber, zastępca wójta gminy Nowe Miasto nad Wartą.
 


- Jako koordynatorka projektów jestem zadowolona, że spotkały się one z pozytywnym odbiorem osób oceniających zadania. Pasję i zamiłowanie do regionu pogłębiam już od czasów studiów. Jestem miłośniczką naszej okolicy i bogactwa historycznego, które jest tutaj ukryte. Bardzo się cieszę, że dyrektor biblioteki żywo wspierała propozycje tych działań, czego efektem są pozytywne wyniki rozpatrzenia wniosków. Żywię także przekonanie, że mieszkańcy gminy przyjmą proponowane działania biblioteki z równie dużym entuzjazmem, z jakim my pracownicy biblioteki podchodzimy, by je przygotować

 


- mówi Monika Buchwald.

 

Szerzej na temat obydwóch projektów - we wtorkowym wydaniu "Gazety Jarocińskiej".
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!