ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

28. FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. ZOBACZ PROGRAM na naszym terenie

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    10.01.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 15 ocen 10 / 90%
A A A
 fot. Materiały organizatora

Lekcję gry na dudach wielkopolskich wraz z opowieścią o młodzieńczym zamiłowaniu do gry na tym instrumencie, otwieraniu z kapelą dudziarską festiwalu w Jarocinie zaoferował na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Dodatkowo dla zwycięzcy licytacji i jego rodziny włodarz gminy wystąpi z mini koncertem. Cena wywoławcza to 100 zł. Licytacja odbędzie się w niedzielę 12 stycznia podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jarocinie. Pierwsze aukcje przekazanych przedmiotów zaplanowano na godz. 16.30, a drugą turę od godz. 19.00.

 

 

Ale podczas wielkiego finału będzie się działo znacznie więcej. Już od godz. 10.00 w JOK-u odbywać się będą warsztaty, a od 15.00 występy artystyczne. Na scenie pojawią się uczniowie ze Szkoły Tańca „Jast” Jarocin oraz Feel The Beat Family. Dla publiczności zagrają zespoły: nasz rodzimny "Pogo-Dni" oraz "Wszyscy Byliśmy Harcerzami". Gwiazdą wydarzenia będzie działający z powodzeniem od wielu lat w Polsce, jak i poza jej granicami zespół "Golden Life". [CZYTAJ TUTAJ]

 

 

W organizacji kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście swe siły połączyły: Gmina Jarocin, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, JOK Jarocin, SPICHLERZ POLSKIEGO ROCKA/Muzeum Regionalne w Jarocinie, Kontrapunkt, Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi, Hufiec ZHP Jarocin im. Lotnictwa Polskiego oraz RoweLOVE-Jarocin. Osobne sztaby w Jarocinie mają również Zespół Szkół Społecznych (80 wolontraiuszy) oraz Organizacja Harcerska "Rodło" (70 wolontariuszy). 

W tym roku uzbierane pieniądze zasilą zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

 

Na terenie gminy Żerków finał organizuje sztab zarejestrowany przez Fundację Zerknij Tu [CZYTAJ TUTAJ]  Drugi działać będzie, jak co roku, w Szkole Podstawowej Dobieszczyźnie.

 

W gminie Kotlin będą kwestować również wolontariusze z dwóch sztabów. Jeden, zaledwie kilkuosobowy tworzony przez oddział Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz drugi zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Kotlinie z pomocą Domu Kultury. Od godz. 16.00 zaplanowano koncert z licytacjami atrakcyjnych przedmiotów przekazanych przez mieszkańców gminy Kotlin i sztab WOŚP w Warszawie. Na scenie zaprezentują się m.in. Zespół Akordeonowy "Kotlin", zespół "Thumbnail", wokaliści sekcji DKK "Music voice and Joy", tancerze ze "Studia Kreacji Ruchu", przedszkolaki ze "Słoneczka" oraz nieco starsi śpiewacy z Chóru Arion.

 

W Nowym Mieście sztab Gminnego Ośrodka Kultury liczy 30 wolontariuszy. Koncert wraz z licytacjami rozpocznie się o godz. 17.00.

 

Gmina Jaraczewo nie ma co prawda swojego samodzielnego sztabu, ale i tak włączy się w pomoc dzieciom. Koncert kolęd, który odbędzie się w sobotę 11 stycznia będzie okazją również od kwestowania na rzecz WOŚP. [SZCZEGÓŁY TUTAJ]
 

Swój finał WOŚP organizuje w tym roku Golina. Początek o godz. 11.00 w Domu Katolickim, gdzie odbędzie się loteria, licytacja, kiermasz rzeczy używanych, jak również występy artystyczne dzieci i młodzieży, Klubu Seniora oraz instruktaż z zasad udzielania pierwszej pomocy. Panie z "Nasza Wspólnota Golina - Stowarzyszenie Dom Katolicki" będą czekać na wszystkich z ciastem i gorącymi napojami. Od godz. 16.00 impreza przeniesie się do szkoły. Tam na sali gimnastycznej odbędzie się turniej piłkarski dla młodych piłkarzy Gromu Golina i ich rodziców (wejście na salę tylko w czystym obuwiu sportowym). Przed ostatnim meczem odbędzie się pokaz ratownictwa w wykonaniu młodych strażaków z OSP Golina.

 

Ponadto od godz. 16.30 będzie otwarta świetlica szkolna, a w niej gry i zabawy planszowe oraz mini turniej na konsoli. W golińską inicjatywę włączyła się też miejscowa filia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin. To tam od godz. 16.30 można będzie posłuchać bajek w ramach akcji głośnego czytania oraz wyklejać serca WOŚP. Po zakończeniu turnieju wszyscy udadzą się na szkolne boisko, gdzie puszczone zostanie "Światełko do nieba".

 

 

 

+ 9 głosów: 10 (90%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 123~
8 miesięcy temu ocena: 29%  15
Zapraszam do Żerkowa . Tam to się DZIEJE . Ogrom licytacii, a kwoty dochodzą do tysięcy zlotych. Zapraszam szanowną redakcję i wszystkich siedzących w domu. Ruszcie się pomimo niedzieli niehandlowej . Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pomysłowość
8 miesięcy temu ocena: 69%  14
przecież mogli dać licytację prawo foty na insta na pierwszą dostawę azbestu, albo na pałkę kukurydzy (jeżeli taka się zachowała) z pierwszego obsiewu kukurydzą strefy inwestycyjnej pod jarocinem, to przynajmniej miałoby dużą wartość historyczną jako symbol zmian z lepszego na gorsze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szansa na wylicytowanie
8 miesięcy temu ocena: 25%  13
Taka prawdo, gdzie Ty widzisz politykę, to przecież suche jarocinskie fakty i ocena szans na zebranie jak największej ilości kasy z licytacji. Przecież Jarocin jaki jest każdy wie. Po co udawać, trzeba wykorzystać to co jest do szczytnych celów. Szczerość i prawda sama się broni i jest wysoko doceniana.
~ taka prawda
8 miesięcy temu ocena: 42%  12
Jakim trzeba być człowiekiem, aby podczas tak szczytnej akcji jaką jest WOŚP ziać nienawiścią i poruszać tematy polityczne... Ludzie ogarnijcie się. Aż tak jesteście przesiąknięci nienawiścią? Współczuję waszym rodzinom...
~ levelJarocin
8 miesięcy temu ocena: 30%  11
tak zaorać finał ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
8 miesięcy temu ocena: 59%  10
Kogo to intresuje na czym gra Pan Pawlicki sa wazniejsze sprawy dla Jarociniakow
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ As
8 miesięcy temu ocena: 67%  9
....wystarczy ze 3/4 ludziom gra na nerwach ...
~ ciocia
8 miesięcy temu ocena: 46%  8
Brawo PANIE BURMISTRZU Brawo , tak trzymać , Niech inni pokażą co umieją a nie krytykują drugiego .
~ ciocia
8 miesięcy temu ocena: 72%  7
Może burmistrz da lekcje organizowania przetargów lepiej ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ masełko
8 miesięcy temu ocena: 56%  6
Nie potrzebuje bo inni za niego to robia droga ciociu . lepiej już nie idzie, wszystko jest ok