ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

200 uczniów na kwarantannie tylko z jednej szkoły

miesiąc temu    19.10.2020
Anna Konieczna
komentarzy 29 ocen 0 / 0%
A A A
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 JarocinZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Jarocin fot. ZSP nr 1 Jarocin

5 pozytywnych wyników na obecność koronawirusa wśród personelu jednej z jarocińskich szkół ponadpodstawowych spowodowało skierowania około 200 uczniów wraz z rodzinami na kwarantannę.

 

Trudna sytuacja zaistniała w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie. Pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa otrzymało tam 5 osób spośród personelu placówki. Konsekwencją jest skierowanie jedenastu klas - około 200 uczniów z rodzinami na kwarantannę.

 

[nauczyciele z koronawirusem - szkoły przechodzą na zdalne nauczanie - więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ]

 

R E K L A M ABolsius Podstrona

- Nie wszyscy z tej piątki byli w szkole, ponieważ część nauczycieli jest na zwolnieniach. Tych, którzy przychodzili do pracy było 3 i kontakt z nimi miało około 200 uczniów. Stąd tyle znalazło się na kwarantannie - wyjaśnia dyrektor Marek Sobczak.

 

 

Informuje jednocześnie, że w tej grupie izolacja kończy się w różnych terminach, w zależności od tego, kiedy nastąpił kontakt z zarażonym. Ostatni termin dla 3 klas upływa w środę - 21 października o północy.

 

[kolejne szkoły walczą z Covidem - więcej szczegółó znajdziesz TUTAJ]

 

Ze względu na to, że powiat jarociński od soboty - 17 października jest w czerwonej strefie [więcej szczegółów TUTAJ] Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1, jak wszystkie pozostałe szkoły średnie obowiązkowo przeszedł w tryb nauczania zdalnego.

 

Jednak dyrektor placówki przyznaje, że kwarantanna o tyle utrudniła pracę, że część uczniów ma stacjonarne zajęcia praktyczne. Ze względu na zaistniałą sytuację zostały one zawieszone na tydzień.

 

[rośnie liczba zarażonych - urząd wprowadza ogrniczenia - więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ]

 

- Jeśli chodzi o nauczanie zdalne to zbytnio nam to nie skomplikowało sytuacji, ponieważ nauczyciele, którzy przebywają na kwarantannie zdeklarowali chęć pracy zdalnej - wyjaśnia szef „jedynki”.

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (41)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ A to ciekawe
miesiąc temu 41
Ja mam tylko jedno pytanie. Za co Pan burmistrz tak lubi i wyróżnia tą dyrektorkę? Może ktoś wie? Szkoła leci w dół w rankingach. Dzieci przepisywane do innych szkół. Zatrudnianie swoich bliskich. Logopedia prowadzona dodatkowo za pieniądze w szkole publicznej, korzystając ze szkolnych pomocy. Rodzice dziwię się Wam. W publicznej szkole przysługuje dzieciom darmowa pomoc logopedyczna. Jak można? To apeluje o korepetycje z innych przedmiotów również w szkole, a co.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
miesiąc temu ocena: 80%  40
A pani dyrektor w Żerkowie to obarcza dzieci za koronę nauczycieli a sama maseczki ani przylbicy nie nosi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ddd
miesiąc temu ocena: 67%  39
Sanepid w Jarocinie to jedna wielka kpina. A ten cały kierownik oddziału to niech się zwolni bo sobie nie radzi z zarządzaniem tylko....... bierze!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaas
miesiąc temu 38
Co bierze? Jak bierze to należy zgłosić odpowiednim organom, a jak bezpodstawnie na forum obrażasz i oskarżasz to Ciebie zgłosimy
~ Agnes
miesiąc temu 37
I tak ponadpodstawowe zdalnie sie ucza od dzis...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zdalnie
miesiąc temu 36
To że się uczą zdalnie nie wyklucza kwarantanny. Być może za tydzień pójdą w hybrydowe nauczanie i będą kolejne zakażenia i kwarantanny
~ Korona nie śpi
miesiąc temu ocena: 100%  35
Te kilkudniowe kwarantanny to nie do końca wina sanepidu. Nakładają kwarantannę od ostatniego kontaktu z osobą zakażoną. Niestety zbyt wiele dni mija zanim osoba dostanie się na wymaz. Chory myśli ze to zwykle przeziębienie, dzwoni do lekarza po 2 dniach, lekarz daje receptę na jakiś specyfik, po kolejnych kilku dniach znów tel do lekarza i jak tracisz węch to idziesz na wymaz. Cenny dla innych czas leci. Wirus nie czeka i już zaraża następnych. Mija ok 6-7 dni zanim sanepid może działać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ @K
miesiąc temu ocena: 100%  34
Jak to do 21 października, moja córka chodzi do jednej z tych klas i kwarantannę mamy do 22 października
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Regan
miesiąc temu ocena: 100%  33
Jak ma być dobrze skoro sanepid dzwoni do osoby która musiałaby być na kwaranntanie dopiero po 7 dniach a co przez te 7 dni mógł zarazić ile no właśnie odpowiedzieć sobie proszę o interwencję w sanepidzie bo już nie pierwszy raz takie informacje słyszę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)
miesiąc temu ocena: 88%  32
To samo u mnie. Sanepid dzwonił w 10 dzień od ostatniego kontaktu z aktywnym przypadkiem, czyli wczoraj i kwarantanna trwała dokładnie od ok. 12 w południe do 23.59.
~ Marek
miesiąc temu ocena: 100%  31
Szkoły zamknięte- źle. Nauczanie stacjonarne- źle. Nauczanie zdalne-źle, hybrydowe- źle. Widzę ,że ten długotrwały stan nerwowości mocno udziela się ludziom. A tu trzeba jeszcze wytrzymać minimum pół roku zanim będzie szczepionka. Wspierajmy siebie zamiast warczeć bo ciężko będzie wrócić do normalności.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maski nosić !
miesiąc temu ocena: 100%  30
Ok, wspieram i robię zakupy znajomym i rodzinie którzy są na kwarantannie i w izolacji. Za chwile sam mogę mieć kwarantannę bo mam dziecko w szkole. Kto mi zrobi zakupy i kto zrobi zakupy tym którym ja robię teraz zakupy? Izolacja czasem się przedłuża z 13 dni (objawowi) na kolejne tygodnie. Niektórzy przechodzą COVID w domu, ale wyniki kolejne wykazują koronawirusa. Noście ludzie chociaż te maski. Koronawirus może oznaczać dla kogoś 3-4 tyg izolacji
~ Geniu
miesiąc temu ocena: 75%  29
Panie burmistrzu zerkowa zamknijcie ta szkole ile razy będziemy z dziećmi pozamykani na kwarantannie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
miesiąc temu ocena: 100%  28
A o przedszkolu Bajeczka ktoś coś wie tam też zakazony pedagog i kwarantanna 60 dzieci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiejski Rolnik
miesiąc temu ocena: 100%  27
A ja mam pytanie odnośnie maseczek . Czy ja jako rolnik mieszkający na wsi ,mam obowiązek chodzenia w maseczce na terenie własnej posesji oraz poza nią na własnym terenie prywatnym ? Dodam że nie mam w pobliżu żadnego sąsiada ale jakby na to nie patrzeć jest to wolna przestrzeń powietrzna. Jak do tej pory nie widziałem żadnego rolnika w maseczce na swoim terenie ani na polu .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ LewaKorona
miesiąc temu ocena: 90%  26
Kwarantanna pełną gębą...sanepid dzwoni w sobotę wieczorem (ok 20) żeby poinformować, że mamy kwarantannę do niedzieli, do godz 24. Nikogo kompletnie nie interesuje co robiliśmy przez ostatnie 9 dni, ważne żebyś nie wychodzili z domu do niedzieli, godz 24... Sanepid chyba nie bardzo ogarnia... Jeszcze dzwoniąc w weekend, w godzinach wieczornych, żądają podania przez telefon peselów wszystkich domowników buhahaha Ludzie! Obudźcie się!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ LewaKorona
miesiąc temu 25
Oczywiście dane osobowe przez telefon nie zostały podane. Pani grzecznie poinformowała mnie, że w takim razie podeśle policję żeby to oni potwierdzili dane... kwarantanna się skończyła, policja nie dotarła. Napewno nie powinno to tak wyglądać. Jaką mamy pewność, że osoba dzwoniąca jest faktycznie pracownikiem sanepidu? Żadną! A są ludzie, którzy słyszą w słuchawce "sanepid" i od razu lecą po dowód osobisty żeby podać dane bo słyszeli w telewizji że tak trzeba...
~ Regan
miesiąc temu ocena: 100%  24
Taka jest prawda.teraz już wiecie skąd tyle zachorowań .Prosimy Burmistrza o interwencję w sanepidzie bo w innym przypadku oni nas wykoncza
~ Nekla 56
miesiąc temu ocena: 67%  23
na Twoim miejscu podziękowałabym za rozmowę , zadałabym pytanie skąd mam wiedzieć że po drugiej stronie jest rzeczywiście Sanepid? bo tak twierdzi ta Pani? i ma się podać PESEL z danymi? W życiu !!!! Sanepid musi wręczyć decyzję o kwarantanie na piśmie a nie przez telefon. ktoś może sobie robić jaja , a wtedy z czym pójdzie pracownik do ZUS?
~ skąd wiesz że dzwonił sanepid
miesiąc temu ocena: 100%  22
a nie np. kredytobiorca ? PESELE, adresy, nazwiska... :-)
~ SK.
miesiąc temu ocena: 94%  21
A szkoła w Żerkowie kiedy wprowadzi nauczanie zdalne bo już drugi raz siedzą w domach a rok szkolny leci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jasiek
miesiąc temu ocena: 100%  20
Kiedy dyrektorka nauczy się posługiwać komputerem
~ PRESS
miesiąc temu ocena: 81%  19
GDYBY TĘPY RZĄD PRZESZEDŁ Z NAUCZANIA STACJONARNEGO NA ZDALNE NIE BYŁO BY TAKIEGO CHAOSU.RODZIC DZIECI 1- 4 KLAS NA OPIEKĘ JAK NIEMA Z KIM DZIECKA ZOSTAWIĆ A PO ZA TYM 500 + JEST TO BEZ KASY NIE SĄ ZOSTAWIENI RODZICE.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wojtej
miesiąc temu ocena: 100%  18
Popieram pana
~ Gość
miesiąc temu ocena: 50%  17
Dziwne to wszystko ,u Biernackiego tyle ludzi pracuje i nic ,mleczarnia pracuje i nic inne zakłady pracują , na budowach też sklepy nic, ale w szkołach tylko wirus jest ,będą uczyć zdalnie to im przez komputer też może przejdzie wirus.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mała Mi
miesiąc temu ocena: 100%  16
Dziś jest ponad 40 w jarocińskim... Nie ma szans żeby to byli tylko nauczyciele
~ nic dziwnego
miesiąc temu ocena: 100%  15
W zakładach pracy, sklepach i na budowach ludzie nie idą się testować.
~ do ~Ja i do ~Znawca
miesiąc temu ocena: 100%  14
"Znawca" dobrze zauważył, że dorośli masowo nie chorują w dużych zakładach i na budowach, a "~Ja" napisał że dzieci przenoszą ale nie chorują... Dziwne jakoś to wszystko. To w czym jest problem ?
~ Ja
miesiąc temu ocena: 92%  13
Przecież od dawna wiadomo, że dzieci nie chorują tylko przenoszą wirusa - u Biernackiego i w innych zakładach nie ma dzieci:-) W szkołach dzieciaki zarażają, są bezobjawowi, a nauczyciele chorują.
~ Znawca
miesiąc temu ocena: 37%  12
Jak nauczyciele ze sobą romansują, to są efekty.
~ czy ktoś choruje ?
miesiąc temu ocena: 67%  11
czy tylko wyniki testów są pozytywne ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
miesiąc temu ocena: 75%  10
Chorują. Teraz wymazów nie biorą od ludzi na kwarantannie, tylko od tych, którzy chorują i mają cztery objawy.
~ Rodzic
miesiąc temu ocena: 93%  9
Przynajmniej 6nauczycieli jest z koronawirusem w Żerkowie. Taka kilkudniowa kwarantanna dla części uczniów i nauczycieli nie przynosi efektów. Po powrocie do szkoły na jeden dzień zaczyna się kolejna kwarantanna, bo znów jest ktoś z pozytywnym wynikiem. Masz dzieci w kilku szkołach podstawowych to siedzisz wciąż na kwarantannach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
miesiąc temu ocena: 92%  8
Przynajmniej 6nauczycieli jest z koronawirusem w Żerkowie. Taka kilkudniowa kwarantanna dla części uczniów i nauczycieli nie przynosi efektów. Po powrocie do szkoły na jeden dzień zaczyna się kolejna kwarantanna, bo znów jest ktoś z pozytywnym wynikiem. Masz dzieci w kilku szkołach podstawowych to siedzisz wciąż na kwarantannach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Matka
miesiąc temu ocena: 94%  7
A czy w Zespole Szkół nr 4 jest dla uczniów bezpiecznie. Zakażone są nauczycielki z przedszkola. Czy na pewno nie miały kontaktu z nikim w szkole? Choćby z panią dyrektor Zespołu, z sekretariatem. Szkoła pracuje bez zmian. Czy na pewno wszyscy z kontaktu są na kwarantannie. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo, nie zamiatajmy pod dywan spraw, które powinny być nagłośnione.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Juras
miesiąc temu ocena: 81%  6
Co to za kwarantanna.matka z dzieckiem w domu a ojciec udaje że pracuje na delegacji i jeżdzi wszędzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żerków gmina
miesiąc temu ocena: 75%  5
Albo nie podają domowników. Są takie przypadki. Inni siedzą po któryś raz na kwarantannie, a rodzinka z takiej wsi lekceważy, chodzą sobie do pracy, jeżdżą i roznoszą wirusy.
~ lopde87
miesiąc temu ocena: 0%  4
nie będzie siedział na dupie , kwarantanna za kwarantanną a później może se szukać innej roboty albo pod most
~ Leśny
miesiąc temu ocena: 0%  3
Albo siedzi na kwarantannie.Policja go sprawdzi ok.18.00 .A on na rower i do dziewczyny.Albo motorem po lesie jeździ.
~ Paweł
miesiąc temu ocena: 100%  2
fikcja - nauczyciel, który idzie na kwarantannę ma podać z kim sie kontaktował. ZE WSZYSTKIMI !!!! W jednej ze szkół sa kolejne podejrzenia, testy i dodatnie wyniki ale nauczyciele boją sie podawać ze kontaktowali się ze wszstkimi, by nie "stawiać w trudnej sytuacji dyrekcji". Dziś sa zastępstwa za zastępstwa, nauczyciele biegają po wszystkich lasach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jiasD
miesiąc temu ocena: 77%  1
To jest wyłącznie wina pani dyrektor.Jak mogli się nie kontaktować jeśli wszystcy z tej katedry przebywali w jednym małym kantorku?