ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

100 tys. nadwyżki w budżecie. Na co chcą ją przeznaczyć?

› Aktualności› Samorząd 6 miesięcy temu    9.01.2020
Karina Muszalska
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. zdjęcie pogladowe

Od stycznia 2020 roku w gminie Żerków obowiązuje nowy budżet, który został uchwalony pod koniec 2019 roku.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

W budżecie na 2020 roku znalazły się zapisy dotyczące pomocy finansowej dla powiatu na budowę ścieżki rowerowej z Żerkowa do Jarocina oraz dotacje do wymiany pieców i przydomowe oczyszczalnie ścieków.

 

[2019 rok był dla nich najlepszy. O kim mowa? Sprawdź TUTAJ].

 

 

Po raz pierwszy w budżecie znalazł się wykaz przedsięwzięć, które zostaną zrealizowane w ramach funduszu sołeckiego. Te które przekroczyły kwotę 10 tys. zł zgodnie z prawem zostały ujęte w wydatkach majątkowych gminy. O tym na co wydany zostanie fundusz sołecki w poszczeglnych miejscowościach szerzej przeczytasz TUTAJ. 

 

Te wydatki w ramach funduszu sołekiego, których wartość przekroczyła 10 tys. zł musiały zostac wpisane do budzetu gminy. 

 

 Cieszę się, że w planie finansowym uwzględniony został fundusz sołecki. Mieszkańcy wsi mogli sami ustalić wydatki, zgodnie z własnymi potrzebami - powiedział przewodniczący rady gminy, Wojciech Gałązka.

 

[Finał WOŚP z uczestnikiem Szansy na Sukces - czytaj szczegóły TUTAJ].

 

W planach budżetowych nie zabrakło pieniędzy na dofinansowanie działań służących poprawie stanu środowiska naturalnego. 107 tys. zł przeznaczono na program budowy przydomowych oczyszczalni ścieków i wymianę pieców centralnego ogrzewania.

 

[Zaśpiewali kolędy i pastorałki na Trzech Króli. Zobacz szczegóły TUTAJ].

 

Budżet na 2020 r. nie budził kontrowersji wśród żerkowskich radnych. Przyjęto go jednogłośnie. Na gminne inwestycje przewidziano zaś około 4 mln zł, co stanowi przeszło osiem procent planowanych wydatków.

 

[Ich dom spłonął w pożarze. Trwa zbiórka. Zobacz szczegóły TUTAJ].

 

Nowy budżet przewiduje również nadwyżkę nadwyżkę dochodów nad wydatkami w kwocie 100 tys. zł. Zostanie ona w całości przeznaczona na spłatę kredytów i pożyczek. Planowane zadłużenie gminy jest podobne do ubiegłorocznego i wynosi przeszło 9 mln zł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A