ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

10. Jarocińskie Kolędowanie. Orszak Trzech Króli. Jak to będzie wyglądało 6 stycznia?

› Aktualności› Wydarzenia 16 dni temu    6.01.2021
komentarzy 3 ocen 3 / 100%
A A A
10. Jarocińskie Kolędowanie. Orszak Trzech Króli. Jak to będzie wyglądało 6 stycznia?10. Jarocińskie Kolędowanie. Orszak Trzech Króli. Jak to będzie wyglądało 6 stycznia? fot. Materiały organizatora

Jak co roku Jarocińskie Kolędowanie odbędzie się, chociaż jego dziesiąta edycja będzie miała formę koncertu online, który można będzie obejrzeć na facebookowym fanpage'u Biblioteki Jarocin, Kamienicy Kultury i JOK-u.

 

Z uwagi na pandemię tym razem ulicami miasta nie powędruje Orszak Trzech Króli. W środę 6 stycznia pod hasłem "Panu dzięki oddawajmy" zaśpiewają: Zespół Folklorystyczny "Snutki", Zespół Pogo-Dni z Jarocina, Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi "Marcinek" w Jarocinie, Niepubliczne Przedszkole "Jarzębinka" i "Stokrotka" w Jarocinie, Niepubliczne Przedszkole "Poziomka" w Jarocinie,Społeczne Ognisko Muzyczne w Jarocinie. Z okazji dziesiątego, jubileuszowego kolędowania coś specjalnego przygotowała również ekipa bibliotekarek.Organizatorzy zapraszają do wspólnego śpiewania.Początek o godz. 14.00. W Kamienicy Kultury można odbierać specjalne śpiewniki, które jak co roku przygotowała Fundacja Orszak Trzech Króli. 

 

Na wspólne kolędowanie przy żłóbku zaprasza dzisiaj o godz. 15.00 parafia Chrystusa Króla w Jarocinie. Uczestnicy otrzymają śpiewniki i korony. 

 

Można również wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Fundację Orszak Trzech Króli. Jak co roku można wygrać nagrody, które przydziela fundacja. Szczegóły na stronie www.orszak.org - zakładka Konkursy.

1. Ogólnopolski rodzinny konkurs szopek, pt: "Pastuszkowie przybywajcie"
Fundacja Orszak Trzech Króli serdecznie zaprasza całe rodziny do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie szopek - „Stwórz szopkę bożonarodzeniową według własnego projektu”
Zgłoszenia przyjmowane są do 8 stycznia 2021 r.
Szopkę wykonaną w dowolnym stylu i w dowolnej technice (proponujemy użyć naturalnych surowców typu słoma, piórka, patyczki, kora drzew, mech itp.) należy sfotografować w taki sposób, by była dobrze widoczna. Należy zadbać o stosowne oświetlenie i tło (jasne i jednokolorowe np. na tle białej ściany).
Istotne jest, aby szopka w sposób wyraźny niosła przesłanie Bożego Narodzenia.

2. Konkurs plastyczny pt. "W stajni położony"

Fundacja Orszak Trzech Króli serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w tegorocznym konkursie plastycznym.
Zapraszamy dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół, klubów, świetlic oraz osoby prywatne do wzięcia udziału w konkursie.
Zgłoszenia przyjmowane są do 5 lutego 2021 r. (decyduje data stempla pocztowego).
Technika wykonania prac: WITRAŻ
Format pracy: A4, A3, A2
Prace zostaną ocenione przez Jury złożone z przedstawicieli Fundacji Orszak Trzech Króli, plastyków i artystów malarzy. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę: zgodność z tematem („W stajni położony”), oryginalne spojrzenie autorów na tematykę konkursu i samodzielność wykonania pracy.
Prace z dopiskiem „Konkurs Plastyczny” należy przysyłać wraz z wypełnioną Kartą Zgłoszenia na adres:
Fundacja Orszak Trzech Króli
Skrytka pocztowa 34
05-410 Józefów
 

3. Konkurs kolędowy - nagraj filmik "Jemu wdzięcznie przygrywajcie" i zostań gwiazdą TV - do 28 grudnia

Konkurs polega na zaśpiewaniu i nagraniu dowolnej polskiej kolędy.
Forma (inscenizacja, stroje, itd.) dowolna.
Film nie może trwać dłużej niż 1 minutę.
W filmie można wystąpić w minimum dwie osoby lub z całą rodziną, czy z przyjaciółmi.
Wszystkie nadesłane filmy, które będą spełniać wymogi regulaminu, w dniu 29.12.2020 zostaną opublikowane na stronie Fundacji www.orszak.org.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w wyniku głosowania prowadzonego za pośrednictwem strony internetowej g.
Czas trwania głosowania: 29.12.2020 - 03.01.2021. Wyniki zostaną opublikowane 4 stycznia. Trzy filmiki, które uzyskają największą ilość głosów przejdą do finału, kóry odbędzie się  6 stycznia w TVP. Dla finalistów przeznaczona zostanie pula nagród o wartości 3 tysięcy złotych.

 

Nowy - 51. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

 

 

 

 

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się, również w sieci.

 

 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Katolik
19 dni temu ocena: 57%  5
A o 9.30 3.I w fatimce msza za biskupa męczennika i księży, za grzech pokusy w narodzie polskim
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Katolik
18 dni temu ocena: 100%  4
Pja- dlaczego tak sądzisz? Sprawdziłeś ? Brak mi obłudy?
~ Katolik
18 dni temu ocena: 50%  3
Pja- dlaczego tak sądzisz? Sprawdziłeś ? Brak mi obłudy?
~ pja
19 dni temu ocena: 25%  2
Kiepski z Ciebie katolik. Można powiedzieć żaden.
~ jacekpl
29 dni temu 1
Wesołych Świat i Nowego Roku http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=29987&Itemid=53
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji