Patrycja Adamkiewicz trzecia w Europie!

Patrycja Adamkiewicz trzecia w Europie! - Zdjęcie główne

Wiadomości

Patrycja Adamkiewicz (Białe Tygrysy Jarocin) wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek w Taekwondo. To już drugi medal mistrzostw starego kontynentu zdobyty przez podopieczną Józefiny Nowaczyk-Wróbel w tym sezonie. Wcześniej trzecią kadetką Europy została Anna Zbawiona.

Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwondo odbywają się w Portugalii. Patrycja Adamkiewicz (kat. 46 kg) w pierwszej walce pokonała 8:0 Anastazję Tikhanovą z Rosji. Kolejną, z Ukrainką Julią Chimińczuk wygrała walkowerem, gdyż jej przeciwniczka zrezygnowała z pojedynku.

W ćwierćfinale Patrycja zdecydowanie - 13:0 - rozgromiła Greczynkę Marię Karatzoglidi, która miała już za sobą start w mistrzostwach Europy do lat 21.

W półfinale podopieczna Józefiny Nowaczyk-Wróbel przegrała niestety 0:4 z Serbką Tijaną Bogdanowic i ostatecznie zajęła trzecie miejsce.

Mistrzynią Europy została półfinałowa przeciwniczka Patrycji, która w finale wygrała z Francuzką Sarah Adidou.

Reprezentacja Polski w dwóch pierwszych dniach mistrzostw wywalczyła trzy medale. Oprócz brązowego krążka Patrycji Adamkiewicz złoto zdobyła Aleksandra Kowalczuk (kat. + 68 kg, SKS Start Olsztyn), a trzecie miejsce zajął Mikołaj Szaferski (kat. 68 kg, AZS OŚ Poznań).