R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS kredyty do odwołania
 wyszukaj wydarzenie

Znajdź wydarzenie po słowie

Pokaż wydarzenia z przedziału

-

Pokaż artykuły z przedziału

-
 kategorie wydarzeń

Noc Muzeów

okolicznościowe  ›   8 miesięcy temu    9.05.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Noc Muzeów
19 maja
sobota
data 19 maja 2018 (sobota)
biletyWstęp wolny

Po raz siódmy w tym roku organizowana jest Noc Muzeów w gminie Gostyń. Nad wszystkim czuwa Muzeum w Gostyniu, który jako organizator zapowiada wyjątkowa ilość miejsc do nocnego zwiedzania.

„Noc z Duchami” to hasło tegorocznej imprezy, podczas której uczestnicy zwiedzają otwarte w tym czasie, do później nocy, muzea, szkoły, kościoły i inne placówki. - Chodzi o to, żeby przyciągnąć spacerowiczów, a po drugie, aby organizacje i stowarzyszenia, które włączyły się w organizację, mogły się w tym odnaleźć - mówi Robert Czub, dyrektor gostyńskiego muzeum.

Na pewno zaplanowana będzie parada pojazdów retro, której stowarzyszenie w tym roku nadało motto „Duchy motoryzacji na ulicach Gostynia”. Organizatorzy zapowiadają też rytuał palenia czarownicy, co przygotowuje Gostyńskie Towarzystwo Historyczne. - Casting na czarownice w gminie Gostyń trwa - żartuje Robert Czub.

Poza tym w organizację tegorocznej Nocy Muzeów zaangażowana jest straż pożarna - ochotnicza i państwowa. Po raz pierwszy w przygotowanie nocnych atrakcji włączy się LOK w Gostyniu i będzie możliwość postrzelania. Efekty swoich działań przedstawi grupa badań historycznych Regiment i tradycyjnie będzie można zwiedzić wszystkie szkoły podstawowe z Gostynia, ZSO w Gostyniu, Państwową Szkołę Muzyczną. Oprócz gostyńskich instytucji na pewno w Nocy Muzeów udział weźmie Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu i Muzeum w Grabonogu. Atrakcyjna noc w gminie Gostyń 19 maja.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
R E K L A M A
R E K L A M A