Kamil "Talizman" Stefaniak

Kamil "Talizman" Stefaniak - Zdjęcie główne

O cztery punkty wzbogaciła swoje konto Jarota Hotel Jarocin. Najpierw podopieczni Jarosława Araszkiewicza pokonali 2:0 Raków Częstochowa (było to ich trzecie zwycięstwo z rzędu i to bez straty bramki), a w sobotę zremisowali 1:1 z Ruchem Zdzieszowice.

Jarota - Raków 2:0
Podopieczni Jarosława Araszkiewicza chcieli podtrzymać zwycięską passę i to im się udało. Talizmanem Jaroty wydaje się być Kamil Stefaniak, który odtworzył wynik tego spotkania, po świetnym podaniu Krzysztofa Czabańskiego. Od czasu kiedy Stefaniak wrócił do pierwszego zespołu jarociniacy wygrali wszystkie trzy mecze nie tracąc bramki. - Czy to właśnie ja przynoszę szczęście okaże się Zdzieszowicach, gdzie ze względów osobistych nie będę mógł pojechać - żartował filigranowy napastnik Jaroty.

Raków kończył mecz w dziesiątkę, ponieważ w drugiej połowie, już po wykorzystaniu zmian, kontuzji doznał Adrian Pluta (wcześniej, jeszcze w pierwszej połowie, z urazem boisko musiał opuścić drugi ze środkowych obrońców - Daniel da Silva).

Jarota wykorzystała osłabienie rywali i w ostatniej minucie wynik spotkania ustalił Bartłomiej Olejniczak, który mocnym strzałem pokonał bramkarza Rakowa, po akcji Sebastiana Kamińskiego.

Ruch - Jarota 1:1
W Zdzieszowicach zabrakło Kamila Stefaniaka i zabrakło także kompletu punktów.

Jarota objęła prowadzenie po bardzo ładnej akcji. Adrian Owczarek wycofał piłkę przed pole karne do Krzysztofa Czabańskiego, a ten wrzucił ją do wbiegającego w pole karne Bartłomieja Olejniczaka, który pokonał bramkarza gospodarzy.

Niestety jarociniacy nie utrzymali prowadzenia do końca. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Karola Szymańskiego strzałem głową pokonał Dawid Hanzel.

Bliżsi zwycięstwa w tym meczu byli piłkarze Ruchu, ale w kilku sytuacjach doskonale spisał się bramkarz Jaroty Karol Szymański.

Jarota Hotel Jarocin - Raków Częstochowa 2:0 (1:0)
1:0 - Kamil Stefaniak, po podaniu Krzysztofa Czabańskiego (43.)
2:0 - Bartłomiej Olejniczak, po akcji Sebastiana Kamińskiego (90.)

Jarota Hotel: Karol Szymański, Igor Skowron, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Mateusz Śliwa, Krzysztof Czabański, Hubert Oczkowski (60. Hubert Nawrocki), Bartłomiej Olejniczak, Adrian Owczarek (46. Sebastian Kamiński), 8. Karol Danielak, Kamil Stefaniak (71. Damian Pawlak)

Raków: Mateusz Kos, Adrian Pluta, Daniel da Silva (36. Mateusz Górecki Ż), Łukasz Kowalczyk, Paweł Kowalczyk, Piotr Mastalerz, Krzysztof Napora, Sebastian Ogłaza Ż, Diego Bezerra (58. Adrian Świerk), Artur Pląskowski (65. Kamil Witczyk), Joshua Balogun Kayode