Dostosuj wydruk

Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego [SONDA]

Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego [SONDA]

Już wkrótce - w dniach 23-26 maja - po raz kolejny wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego.

 

Wybory przeprowadzone zostaną w całej Europie. Europejczycy wybiorą łącznie 705 polityków. Głosowanie rozpocznie się w czwartek w Holandii. W niedzielę - 26 maja - głosowanie odbywa się w większości państw członkowskich, także w Polsce. Polacy będą wybierać 52 europosłów (m.in. 5 z województwa wielkopolskiego).

 

WEŹ UDZIAŁ W SONDZIE

 

Wybory do europarlamentu odbywają się co pięć lat, a wyborcy w tajnym głosowaniu stawiają znak "x" przy nazwisku jednego z kandydatów znajdujących się na liście danego okręgu.

 

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁY WYBORY W 2014 ROKU - TUTAJ

 

Gdzie głosować?

Jesienią 2018 roku wybieraliśmy radnych samorządowych oraz burmistrzów i wójtów. W wyborach do Parlamentu Europejskiego będziemy głosować w tych samych siedzibach obwodowych komisji wyborczych - w większości gmin to się raczej nie zmieniło.

 

Jeśli masz wątpliwości i chcesz sprawdzić, gdzie możesz oddać głos - zajrzyj na stronę internetową swojej gminy i w zakładce BIP/wybory znajdź obwieszczenie wójta lub burmistrza w sprawie granic obwodów i siedzib komisji w wyborach 26 maja 2019 r.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

autor: Anna Kopras Fijolek

Źródło:

Dodano: 2019.05.19

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31