Dostosuj wydruk

Zaśpiewał w Jarocinie, dwa lata później zdobył prestiżową nagrodę

Zaśpiewał w Jarocinie, dwa lata później zdobył prestiżową nagrodę

Motywem przewodnim pierwszego Jarocin Festiwalu w nowej formule - w 2017 roku był Czesław Niemen. Z koncertem jego piosenek wystąpił wówczas Krzysztof Zalewski. Entuzjastycznie przyjęty przez publiczność artysta zmierzył się z repertuarem legendy polskiej piosenki. Dwa lata później okazało się, że… wygrał.

 

Koncert Zalewskiego w 2017 roku zapowiedział Piotr Metz, szef muzyczny Programu Trzeciego Polskiego Radia. A płytę z piosenkami Niemena w jego interpretacji wsparło finansowo między innymi miasto Jarocin i Spichlerz Polskiego Rocka.

 

[co z tegoroczną edycją Jarocin Festiwalu, o zapowadanych zmianach i braku informacji na ten temat - przeczytasz TUTAJ]

 

Od tamtych wydarzeń minęły dwa lata. W sobotę - 9 marca poznaliśmy laureatów „Fryderyków” - najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce. Jedna ze statuetek w kategorii „Nowe wykonanie” trafiła do Krzysztofa Zalewskiego za płytę „Zalewski śpiewa Niemena”.

 

W książeczce dołączonej do albumu znalazła się adnotacja: „Pierwsze wykonanie tych piosenek, w tym składzie i aranżacjach miało miejsce podczas Jarocin Festiwal 2017 w ramach projektu „Motyw: Niemen”.

[ZDJĘCIA - ZOBACZ TUTAJ]

 

Natomiast na stronie internetowej gminy Jarocin znalazła się informacja o przyznaniu statuetki Krzysztofowi Zalewskiemu, która kończy się gratulacjami: „Zwycięzcy gratulujemy i muzycznym sukcesem cieszymy się razem z nim, wspominając pamiętny koncert w Jarocinie”.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.03.13

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31