Dostosuj wydruk

W piątek 15 marca Młodzieżowy Strajk Klimatyczny [WIDEO]

 W piątek 15 marca Młodzieżowy Strajk Klimatyczny [WIDEO]

Jarocin. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Jarocinie. Uczniowie opuszczą lekcję i będą strajkować na rynku i pod urzędem.

 

 

 

Jarocińscy uczniowie wpadli na pomysł zorganizowania w naszym mieście Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Już w piątek (15 marca) zamiast do szkoły, duża grupa osób pójdzie na rynek i pod urząd żeby rozpocząć protest. 

 

- Stan naszej planety jest krytyczny. My, młodzi ludzie na całym świecie, zainspirowani działaniami szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg domagamy się zmian w polityce państwa na rzecz klimatu. Chcemy również zwiększyć świadomość młodych ludzi i pokazać, że problem jest bardzo poważny. Nasze społeczeństwo nie jest świadome zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi. Nasz dom się pali, a my mamy coraz mniej czasu, by uratować naszą planetę. Osiągnęliśmy punkt krytyczny, a nasze pokolenie oraz pokolenie naszych dzieci ucierpi na tym najbardziej - czytamy na wydarzeniu stworzonym na Facebook'u.

 

Głos w tej sprawie za pośrednictwem naszego portalu postanowiła wziąć Zuzia Derwich, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie.

 

- Będziemy strajkować na rynku i pod urzędem, żeby wyrazić nasz sprzeciw wobec władzy, która jest bierna jeśli chodzi o zanieczyszczenie środowiska. A przecież to my i nasze dzieci będziemy żyli w tym świecie - mówi uczennica jarocińskiego LO.

 

Do tej pory na facebook'owym wydarzeniu zainteresowanych strajkiem jest prawie 300 osób.

Rozpoczęcie strajku w piątek, 15 marca o godzinie 8.00 [LINK DO WYDARZENIA] [KLIK]

Zobaczcie co o strajku powiedziała Zuzia Derwich [WIDEO PONIŻEJ].

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2019.03.14

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31