Dostosuj wydruk

Trzy osoby trafiły do szpitala po zderzeniu na drodze krajowej nr 11 [AKTUALIZACJA]

Trzy osoby trafiły do szpitala po zderzeniu na drodze krajowej nr 11 [AKTUALIZACJA]

Wypadek. Policja. Ruch kołowy. Utrudnienia na drodze krajowej nr 11.

 


Na krajowej „11” pomiędzy Lubrzem a Nowym Miastem zderzyły się dwa samochody osobowe. Póki co służby nie znają jeszcze szczegółów zdarzenia. Na miejsce jadą policja, straż pożarna i Zespoły Ratownictwa Medycznego. Droga krajowa nr 11 jest zablokowana.

[AKTUALIZACJA 15;30]

Policja średzka podaje, że do wypadku doszło  na wysokości skrętu do Nowego Miasta. - Zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby zostały ranne - mówi mł. asp. Edyta Kwietniewska, rzecznik prasowy KPP w Środzie Wielkopolskiej.
Droga jest zablokowana. Policja wyznacza objazdy.

Kierowcy jadący od Poznania w stronę Jarocina powinni kierować się na DK nr 15.  
Od Jarocina trzeba jechać przez Śrem.       

 

[AKTUALIZACJA 16:09]

Na DK 11/15 zderzyły się fiat punto i opel astra. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że powodem zderzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na kierowcy fiata, przez kierowcę prowadzącego auto typu jeep, w wyniku czego jadący fiatem zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z oplem – informuje asp. Edyta Kwietniewska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. - Dwie osoby jadące punto trafiły do szpitala w Jarocinie, a trzecią osobę poszkodowaną przewieziono do szpitala w Środzie Wlkp.

Ruch w tej chwili odbywa się wahadłowo. Policja na miejscu ustala dokładny przebieg zdarzenia.  

[sobota, 6 styczna, 21:30]

Średzka policja podtrzymuje wstępne ustalenia dotyczące piątkowego wypadku. Tymczasem z naszą redakcją skontaktował się kierowca fiata punto, który sam moment zdarzenia zapamiętał nieco inaczej.

 

- Jechałem od Poznania w kierunku Jarocina. Zaraz za mostem jest zjazd, gdzie jest restauracja. Stamtąd wyjechał kierowca jeepa, który wymusił pierwszeństwo na oplu i pojechał prosto w kierunku Nowego Miasta. Wtedy astra, która jechała od Jarocina, żeby uniknąć kolizji z jeepem zjechała na nasz pas i tak doszło do zderzenia - wyjaśnia kierowca fiata.

 

[PONIEDZIAŁEK, 8 stycznia, 15:00]

Średzka policja po przesłuchaniu świadków podała ostateczne ustalenia   

- Kierujący jeepem grand truck wyjechał z drogi podporządkowanej na krajową „11”, a 22-latek jadący oplem astra z kierunku Jarocina, żeby nie uderzyć w jeepa, zjechał na przeciwległy pas ruchu  i tam czołowo uderzył w fiata punto - relacjonuje mł. asp. Edyta Kwietniewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

 

 

 

autor: Elżbieta Rzepczyk

Źródło:

Dodano: 2018.01.05

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31