Dostosuj wydruk

Michał Fijałkowski nie jest już sekretarzem gminy Jarocin

Michał Fijałkowski nie jest już sekretarzem gminy Jarocin

Jarocin. Gmina Jarocin. Urząd Miejski w Jarocinie. Sekretarz gminy Jarocin. Burmistrz Jarocina

Po niespełna 2,5 roku z Urzędem Miejskim w Jarocinie żegna się sekretarz Michał Fijałkowski [ZOBACZ TUTAJ].

- Od pierwszego stycznia mamy wakat na stanowisku sekretarza gminy. Michał Fijałkowski został prezesem od 2 stycznia spółki córki, spółek naszych gminnych, Energia Jarocin. Natomiast na stanowisko sekretarza, jak nie został, to niebawem, na dniach zostanie ogłoszony konkurs - powiedział w trakcie ostatniej sesji burmistrz Adam Pawlicki.

Zanim Fijałkowski trafił do Jarocina, był między innymi dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach [ZOBACZ TUTAJ]. Pracował również w biurze prasowym kancelarii Sejmu.

 

Były już sekretarz gminy był nie tylko urzędnikiem. Wstąpił do stowarzyszenia Ziemia Jarocińska, którym kieruje burmistrz Adam Pawlicki. ZJ poparła Fijałkowskiego w ubiegłorocznych wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Jarocinie. Sekretarz wyścig o miejsce w radzie przegrał wówczas z Katarzyną Szymkowiak [ZOBACZ TUTAJ].

 

Odchodzący sekretarz angażował się też w lokalną politykę. Między innymi publicznie skrytykował działaczy jarocińskiego PiS-u i radnych zaraz po tym, jak po zmianie układu sił w Radzie Powiatu ze stanowiska odwołano starostę Bartosza Walczaka [ZBACZ TUTAJ].

 

W Biuletynie Informacji Publicznej nie ma póki co ogłoszenia i naborze na stanowisko sekretarza gminy. -  Zachęcam do startowania, szczególnie tych najlepszych, bo potrzebujemy najlepszych fachowców w urzędzie - powiedział burmistrz Pawlicki.

Poszukiwania szefa spółki Energia Jarocin trwały od kilku miesięcy. Konkursu nie ogłaszano.

- Póki co, bierzemy pod uwagę osoby, które mogłyby traktować kierowanie spółką, jako dodatek do zasadniczej pracy - tłumaczył wiceburmistrz Witosław Gibasiewicz we wrześniu ubiegłego roku.

Dlaczego? - Na samym początku ta osoba nie będzie mogła zbyt dużo zarabiać. To będą jakieś minimalne formy wynagrodzenia. Dlatego żaden konkurs nie wchodzi w grę - zdradza zastępca burmistrza.

Z świeżo upieczonym prezesem Michałem Fijałkowskim nie udało nam się dzisiaj porozmawiać.

[AKTUALIZACJA 3 stycznia, godz. 12.00]

Gmina ogłosiła konkurs na nowego sekretarza - ZOBACZ TUTAJ

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2018.01.02

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31