Dostosuj wydruk

Jarocin ogłosił przetarg na budowę wyczekiwanej drogi asfaltowej

Jarocin ogłosił przetarg na budowę wyczekiwanej drogi asfaltowej

Jarocin. Gmina Jarocin. Burmistrz Jarocina. Urząd Miejski w Jarocinie. Przetargi w Jarocinie. Zamówienia publiczne w Jarocinie

 

Tuż przed Nowym Rokiem gmina Jarocin ogłosiła przetarg na wyczekiwaną przez mieszkańców budowę ul. Wojska Polskiego w Golinie.

 

„Zwiększyliśmy budżet na to zadanie i wyznaczyliśmy termin realizacji na koniec czerwca 2018 roku. Tym razem zadanie powinno zakończyć się realizacją” – napisał w mediach społecznościowych burmistrz Adam Pawlicki.

 

Ulica Wojska Polskiego jest nie tylko drogą osiedlową. Kilkusetmetrowy odcinek łączy drogę powiatową (ul. Zakrzewska) z drogą krajową nr 15 (ul. Jarocińska).

 

Zapowiadana, a nie rozpoczęta w tej kadencji inwestycja, budziła też polityczne kontrowersje [ZOBACZ TUTAJ]

Potencjalni oferenci mają czas na składanie propozycji cenowych do 12 stycznia do godziny 11.00. Główne kryteria stanowią cena i gwarancja. Historia pokazuje, że w latach wyborczych zwykle ceny na drobne inwestycje rosną.

 

Budowę podzielono na dwa zadania. „Przebudowa drogi gminnej o długości 356,63 m o nawierzchni bitumicznej wraz z chodnikiem, ciągiem pieszo-rowerowym z kostki brukowej betonowej i budowę linii kablowej oświetlenia ulicznego wraz z słupami oświetleniowymi” - czytamy w dokumentacji.

Nowy asfalt na Wojska Polskiego ma być gotowy do 29 czerwca.

autor:

Źródło:

Dodano: 2018.01.02

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31