Dostosuj wydruk

W deszczu otworzyli uroczyście 318 metrów nowej drogi w gminie Jarocin

W deszczu otworzyli uroczyście 318 metrów nowej drogi w gminie Jarocin

Inwestycja w Prusach. Otwarcie Drogi. Droga w Prusach. Samorząd gminy Jarocin. Burmistrz Jarocina.

 

Inwestycja w Prusach została oficjalnie oddana do użytku. Samorząd gminy Jarocin wybudował oświetloną drogę, która bez wątpienia poprawi bezpieczeństwo w tej części gminy.

 

Przebudowana została droga gminna na odcinku 318 m, która przechodzi od skrzyżowania z drogą powiatową, wzdłuż zabudowań. O odwodnienie drogi i zbudowanie kanalizacji deszczowej z przyłączami zadbało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. Zakład Usług Komunalnych nie zaprzestaję inwestycji na tym etapie, bowiem dodatkowo zamontował przy drodze energooszczędne oświetlenie.

 

Sołtyska Prus, Barbara Kaganek, na uroczystym otwarciu inwestycji złożyła podziękowania burmistrzowi Jarocina. Za cierpliwość podczas wykonywania prac drogowych podziękowała również mieszkańcom.

 

Sam Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, przyznał -Tej decyzji trudno było nie podjąć. Cieszę się, że drogę wybudowała lokalna firma - Zakład Ulic, który słynie z tego, że dobrze wykonuje swoje zadania. Dziś podczas otwarcia padał deszcz, a jednak nie trzeba było stać w błocie - jak jeszcze niedawno w tym miejscu. A wieczorem będzie bezpiecznie, bo zadbaliśmy też o nowoczesne, energooszczędne oświetlenie drogi.

 

Cały koszt inwestycji wyniósł ok. 760 tys. zł, sama budowa drogi kosztowała gminę prawie 308 tys. zł, koszt stworzenia kanalizacji przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie blisko 400 tys. zł, a oświetlenie (ZUK sp. z o.o.) ok. 55 tys. zł.

 

Zobacz również: Tydzień otwarć w gminie Jarocin. Drogi, chodniki i oświetlenie

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2017.11.22

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31