Dostosuj wydruk

Słuchali kolęd i pomagali [WIDEO, ZDJĘCIA]

Słuchali kolęd i pomagali [WIDEO, ZDJĘCIA]

Mimo że gwiazda „Kolędowania” Olivia Wieczorek przeziębiła się i nie mogła zaśpiewać nic więcej poza jedną kolędą, to i tak koncert charytatywny, który odbył się w niedzielę w kościele św. Jerzego, można zaliczyć do udanych. Zaraz po jego zakończeniu członkowie grupy organizacyjnej deklarowali chęć zorganizowania kolejnych, podobnych przedsięwzięć.

Zbiórka na Adasia i Rafałka - dwóch małych mieszkańców Jarocina zmagających się z chorobą nowotworową - zakończyła się wynikiem 3 tysiące złotych. Na prośbę księdza prałata Dariusza Matusiaka, proboszcza parafii św. Marcina dodatkowo została zorganizowana spontaniczna zbiórka dla trzeciego chłopca, ofiary nieszczęśliwego wypadku, jaki zdarzył się na początku zeszłego roku.

Na wyłożonym na ziemi „Sercu dla Kubusia” znalazło się aż 527,57 zł. W organizację koncertu włączyło się bardzo wiele osób prywatnych, ale też i instytucji m.in. wolontariat „Ogrodu Marzeń” z Ruska, Społeczne Ognisko Muzyczne, a także dwa jarocińskie przedszkola - „Bajeczka” i „Jaś i Małgosia”. 

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2017.01.11

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31