Dostosuj wydruk

Szukają pracowników w Jarocinie. Przyjechał autobus

Szukają pracowników w Jarocinie. Przyjechał autobus

Jarocin. Jarocin Praca. Rynek pracy. Poszukiwanie pracy w Jarocinie. Amazon w Jarocinie.

Przeglądanie ofert w urzędzie pracy, gazetach, ewentualnie poszukiwanie w internecie, składanie aplikacji na własną rękę i odwiedzanie firm - tak, przynajmniej teoretycznie, wygląda poszukiwanie pracy.  

Tym razem, to praca szuka kandydatów i to dosłownie. Od rana w Jarocinie jest  piętrowy, pomarańczowy autobus, należący do sieci Amazon.

Amazon jest najszybciej rozwijającą się firmą na świecie, która oferuje pensje na poziomie górnej granicy zarobków w branży i bardzo atrakcyjne świadczenia pozapłącowe. Dbamy o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pracowników, oferując im bezpieczne i komfortowe warunki pracy" - tak na swojej stronie reklamuje się firma.

Piętrus werbujący pracowników ma hasło „Zostań pomocnikiem św. Mikołaja”.  Sieć oferuje pracę w sortowni firmy niedaleko Poznania, 15 zł brutto za godzinę pracy, możliwość otrzymania bonusu, taniego posiłku i transportu.

- To jest akcja czasowa, kilka dni stacjonujemy w danej miejscowości, z których nasze autobusy dojeżdżają do pracy i właśnie dzisiaj jesteśmy w Jarocinie - mówi Anna Glinka z Adeco Polska. - Proponujemy pracę w magazynie w Sadach do 22 grudnia tego roku. Zmiana trwa 10 godzin dziennie. Oczywiście będzie możliwość przedłużenia umowy.

Taka forma poszukiwania załogi, to jak przyznaje nasza rozmówczyni, nowość. Choć oferta wydaje się atrakcyjna w sieci nie brak mocnych komentarzy dotyczących pracy w sortowniach. - Nie da się tak zapieprzać - mówią ci, którzy mają doświadczenie magazynowe. Choć nie brakuje i dobrych opinii, zwłaszcza dotyczących wynagrodzenia.  

Jednak osoby werbujące pracowników nie chcą rozmawiać na ten temat i odsyłają do działu marketingu Amazona.   

Autobus w Jarocinie będzie 3 dni. Dzisiaj i w weekend na ul. Sportowej (parking Jarocin Sport), a w poniedziałek 31 października przy Powiatowym Urzędzie Pracy (ul. Zaciszna).   

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2016.10.28

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31