Dostosuj wydruk

Nieodpowiedzialność czy brak wyobraźni - ludzie zebrali się w kolejce

Nieodpowiedzialność czy brak wyobraźni - ludzie zebrali się w kolejce

Grupa starszych osób zebrała się na drodze osiedlowej między blokiem a jarocińskim ośrodkiem pomocy społecznej. Jest ich kilkanaścioro. Łamią wszystkie nakazy, które zostały wprowadzone w związku z zagrożeniem, jakie stanowi koronawirus. Dlaczego tam stoją i co im grozi.

 

 

Okazuje się, że są to osoby, które przyszły po obiad wydawany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społeczne w Jarociniej.

 

[WAŻNA informacja - przydź, oddaj krew, jeśli tylko możesz, bo

zaczyna jej brakować - szczegóły TUTAJ]

 

Do niedawna spożywali ten posiłek w siedzibie ośrodka, ale w związku z zagrożeniem wprowadzone zostały zmiany i teraz obiad wydawany jest na wynos.

 

 

- Mówiłem, apelowałem do tych ludzi, aby zachowali wymaganą odległość, żeby się nie gromadzili. Nic to nie daje, nie słuchają - przyznaje Igor Armon, dyrektor jarocińskiego MGOPS-u.

 

 

[ruszyła akcja pomocy ludziom w potrzebie - więcej czytaj TUTAJ]

 

W tej sytuacji szef ośrodka zamierza wezwać patrol policji.

 

 

- Może autorytet osoby mundurowej poskutkuje. W ostateczności wydam komunikat, że jeśli nie będą przestrzegane zasady stanu epidemii, to obiady nie będą wydawane.

 

 

Szczegółowe informacje z regionu na temat pandemii przezytasz TUTAJ.

 

Kilkanaście osób, które stoją przed ośrodkiem są prawdopodobnie w grupie podwyższonego ryzyka zarżeniem koronawirusem. Nie dość, że narażają siebie i innych, to łamią zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób i nakaz zachowania odległości między sobą do 2 metrów. Grozi im za to kara grzywny do 5 tys. zł [więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ].

 

 

Najnowszy numer Gazety Jarocińskiej jest już dostępny w sklepach i internecie, a w nim najbardziej pilne i aktualne informacje, które przygotowujemy dla Was w tym trudnym czasie - więcej szczegółów TUTAJ

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2020.03.25

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31