Dostosuj wydruk

Relaks za 200 tysięcy? Czemu nie

Relaks za 200 tysięcy? Czemu nie

Gmina Jarocin otrzymała 100 tysięcy złotych na Otwarte Strefy Aktywności - tak zwane OSY.

 

 

Pieniądze pochodzą z programu rozwoju małej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

 

[nawet przedszkolaki uczciły urodziny uniwersytetu - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

 

Zakłada on tworzenie lub rozbudowę ogólnodostępnych plenerowych miejsc sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin.

 

 

Dzięki wsparciu finansowemu pozyskanemu przez gminę Jarocin place zabaw w Siedleminie, Bachorzewie i Mieszkowie rozbudowane zostaną o siłownie zewnętrzne.

 

[dbają o swoją wieś, jak mało kto - teraz zostali docenieni - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

W Siedleminie oraz w Bachorzewie powstaną siłownie składające się z sześciu urządzeń, wśród których będzie między innymi orbitrek, steper czy wioślarz. Dodatkowo w obu miejscowościach powstaną strefy relaksu, gdzie zamontowane zostaną piłkarzyki oraz stoły do gry w szachy, chińczyka i ping-ponga.

 

 

Z kolei przy szkole w Mieszkowie, poza siłownią zewnętrzną i strefą relaksu, powstanie sprawnościowy plac zabaw, a cały obiekt zostanie ogrodzony.

 

 

[pojechali na konwencję PiS-u - czy wystartują w wyborach - na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Wszystkie te przedsięwzięcia warte są nieco ponad 200 tysięcy złotych i mają zostać zrealizowane do końca września. Połowę tej kwoty przekaże gmina Jarocin. Drugie 100 tysięcy złotych jarociński samorząd pozyskał w ramach programu „OSA”.

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.07.13

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31