R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Adam Pawlicki
R E K L A M AB1 - ZJ_kandydaci_01
R E K L A M A

Związkowcy dali prezesowi szpitala ostatni termin

› Daj znać 10 miesięcy temu    18.12.2017
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 63 ocen 6 / 100%
A A A
Pracownicy spłółki szpitalnej w oczekiwaniu na spotkanie z prezesemPracownicy spłółki szpitalnej w oczekiwaniu na spotkanie z prezesem fot. Materiały związkowców

Jarocin. Szpital. Pielęgniarki i położne. Związki zawodowe. Akcja strajkowa

 

R E K L A M ASRT - Adam Pawlicki

Nadal nie ma porozumienia na linii pielęgniarki - prezes jarocińskiego szpitala. Personel średni domaga się podwyżki wynagrodzenia. Jeżeli dzisiaj związkowcy nie otrzymają wiążącej odpowiedzi od szefa spółki, to ogłoszą datę strajku. Pielęgniarki i położne o podwyżki walczą od ponad 4 lat.

 

Pod koniec listopada jarocińskie koło Ogólnopolskiego Związku Zawodowy Pielęgniarek i Położnych oraz NZZ „Solidarność” przeprowadziły referendum, w którym pracownicy szpitala opowiedzieli się za strajkiem [ZOBACZ TUTAJ]

 

Jednak związkowcy nie ogłosili jego terminu, bo liczyli na pozytywny efekt rozmów z prezesem szpitala. Trzy spotkania nie przyniosły żadnych ustaleń [ZOBACZ  TUTAJ

 

- Pan prezes odnosi się niby pozytywnie do przedstawionych przez nas postulatów, ale podkreślił, że czeka jeszcze na wyliczenia z działu kadr. Jesteśmy umówieni na kolejne rozmowy w poniedziałek - 18 grudnia. Z naszej strony jest to ostateczny termin, bo to długo trochę trwa. Jeżeli nie będzie decyzji akceptującej ze strony prezesa, to wtedy ogłosimy protest w zakładzie - mówi Sławomir Zieliński, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych koło w Jarocinie.
 

R E K L A M AAR1 - Bartosz Walczak_ZJ
R E K L A M A
+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (65)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gdzie jest prokuratura? Ziobro jeszcze nie wysłał komuszków z prokuratury na emeryturę?
10 miesięcy temu ocena: 73%  65
Co z tym brakujący lekarzem w karetce w ostatnią niedzielę miesiąca listopada? Ma już prezio postawione zarzuty? W końcu w mojej opinii naraził na niebezpieczeństwo utratę zdrowia lub życia mieszkańców powiatu jarocińskiego. Zapewnienie ciągłości pracy personelu medycznego w szczególności lekarskiego to podstawowy obowiązek każdego dyrektora czy prezesa szpitala.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do jełopa odraq
10 miesięcy temu ocena: 75%  64
Obchodzi tych którzy umierają i potrzebują pomocy lekarza, a dyspozytor zadysponowuje zespół z koźmina jeśli jest wolny i czas Dojazdu zwiększa się o 15 minut i w tym czasie umierasz.
~ odraq
10 miesięcy temu ocena: 33%  63
A kogo obchodzi twoja opinia?
~ Mazurek skąd ty tych audytorskich oszołomów wziąłeś? Martuzala pewnie doradzał?
10 miesięcy temu ocena: 88%  62
Mazurek a w rozmowach ze związkami uczestniczy księgowa? Bo jak nie, to ci audytorzy że sklepu komputerowego zrobią z tego zarzut i jeszcze martuzala poda cię do prokuratury. Audytorzy za 16.000 z koziej dupy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
9 miesięcy temu 61
Księgowa??? Chyba żartujesz.
R E K L A M A
~ Inwigilacja
10 miesięcy temu ocena: 86%  60
Mazurek kto ci polecił tych audytorów? Bo na sesji odczytano że zarzucili ci że wysłaliście im dokumenty niezabezpieczoną pocztą elektroniczną. Już za twojej kadencji. Teraz Martuzal ma na ciebie haczka. Żeby nie podał cię tylko za to do prokuratury, bo chodzą po szpitalu słuchy że czai się na twoją fuchę. Chciałby odebrać po wyborach odprawę, jak wam wyborcy za rok podziękują. Też to słyszałeś?
~ Gonada
10 miesięcy temu ocena: 79%  59
Tam gdzie Stachu, tam Rozpierducha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Smutne
10 miesięcy temu ocena: 85%  58
Dobrze że nie rządzi już w gminie, szkoda że rządzi w szpitalu.
~ Fff
10 miesięcy temu ocena: 86%  57
Niech pielęgniarki nie zapomną że NFZ dał 4%wzrost kontraktów na podwyżki dla pracowników szpitala. Mazurek żeby Ci nie przyszło skonsumować tych wzrostów kontraktu na podwyżki dla lekarzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ STAŻYSTA SPECJALISTA
10 miesięcy temu ocena: 82%  56
Mazurek rocznie kosztuje szpital 192.000. Za taką kasę na pewno jest to wysokiej klasy specjalista, który znajdzie pieniądze na podwyżki i znajdzie lepszych i tańszych lekarzy.
~ Wstyd Panie Szafarzu!!!!
10 miesięcy temu ocena: 82%  55
Chomikują kasę dla lekarzy? Szczególnie dwóch, którzy startowali z listy Stacha do rady powiatu? Dla lekarzy, prezesa Mazurka 160.000 rocznie i płatnego członka zarządu powiatu Martuzalskiego 120.000 rocznie na pewno kasy starczy. I dla pani od pijaru, która dba o wizerunek prezesa za 36.000 rocznie też na pewno pieniądze się znajdą.
~ Cała platforma obywatelska. Tylko z nazwy. Nic dla biednych ludzi
10 miesięcy temu ocena: 92%  54
Za PISU NFZ płaci za nadwykonania, PIS poprzez NFZ dał wzrost kontraktów szpitalowi. Czemu Mazurek z Martuzalskim to ukrywają? Chcą te pieniądze przeznaczyć na podwyżki dla lekarzy?
~ Mocny ale w gębie
10 miesięcy temu ocena: 88%  53
Z ostatnich 11 lat przez 5 lat za szpital odpowiadał Martuzalski, 4 lata jako starosta i rok jako płatny członek zarządu odowiedzialny za szpital. Więc nie teraz nie pali Greka, bo jak był starostą to pielęgniarki też grosze zarabiały
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Za PISU NFZ płaci za nadwykonania, więc nie powinien mieć Mazurek problemów z podwyżkami
10 miesięcy temu ocena: 92%  52
5 lat odpowiadał, a z pozostałych 6 lat przez 2 lata rządził prezes wybrany za kadencji starosty Martuzalskiego.
~ anna
10 miesięcy temu ocena: 91%  51
Wytlumaczcie mi tylko jedno jak czlowiek z wyksztalcenia wfista w wieku 42 la zostal rencista ma pojecie o zarządzaniu szpitalem to sie chyba wszystko popieprzylo
~ Ewa
10 miesięcy temu ocena: 100%  50
To nie jest prywatny szpital i tylko własność powiatu i dlatego wynagrodzenia lekarzy powinny być jawne. Dlaczego są owiane tajemnicą? Jaką część budżetu szpitala pochłaniają wynagrodzenia lekarzy? Niektóre ich dyżurki są zrobione w bardzo wysokim standardzie. W szpitalu się pracuje i tylko pracuje, ale niektórzy chyba tego nie wiedzą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zakłamana komuszka
10 miesięcy temu ocena: 79%  49
Poprzednik zostawił im projekt paliatywu, a Martuzalski z Mazurkiem nic z tym nie robią, bo wolą żeby apartamenty mieli tam lekarze anestezjolodzy. Jak Bronisława Włodarczyk się o tym dowie, to nie chciałbym być w skórze Mazurka. Zresztą ona też jest temu winna, bo tyle krzyczała na poprzednika, a sama jak teraz wspolrzadzi od 10 miesięcy to wielkie g.... zrobiła. Tylko chwali Mazurka. Całe PSL.
~ Ewa
10 miesięcy temu ocena: 57%  48
Problem z wynagrodzeniem pielęgniarek i ratowników istnieje od wielu lat. Jantas obiecał, że obniży lekarzom pensje i dostaniemy podwyżki. Tak się nie stało, a z tego co słyszę to właśnie lekarze podwyżkę dostali. Posłuchajcie wypowiedzi z 2015 roku. i poczytajcie dla przypomnienia. http://www.jarocinska.pl/artyk...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wtedy był w opozycji, teraz rządzi
10 miesięcy temu ocena: 80%  47
To Martuzalski w grudniu roku ubiegłego taki był zmartwiony niskimi uposażeniami pielęgniarek. Jak na sesji powiatu dopytywał się ile one zarabiają. Teraz rządzi i może dać podwyżkę poprzez swojego kolegę partyjnego z PO Mazurka.
~ do ~ Hau hau burki
10 miesięcy temu ocena: 48%  46
Wszystkie komentarze pod adresem obecnie rządzących powiatem pochodzą od sfrustrowanych burków z ziemi. A tu jest dowód, że sami nic nie zrobiliście żeby sytuacje poprawić. Poprzedni starosta pracował wcześniej w szpitalu doił kasę, a efekty jego zatrudnienia były zerowe. Ile pozyskał środków dla szpitala? Niestety, ale przyganiał kocioł garnkowi.
~ Hau hau burki
10 miesięcy temu ocena: 62%  45
Poprzedni prezes to już historia. Od lutego rządzi w szpitalu Platforma Obywatelska w osobach Mazurka i Martuzalskiego. Razem kosztują 300.000 rocznie. To Mazurek podpisywał już kontrakty z lekarzami od lipca tego roku, bo wcześniejsze umowy kończyły się z końcem czerwca. Pół roku już mogli zaoszczędzić na lekarzach jeśli tak jak twierdzili byli przeplacani. Teraz negocjują z nimi kontrakty na przyszły rok. Niech się wykażą a zaoszczędzone pieniądze przeznaczą na pielęgniarki. No chyba że znowu kłamali z tymi wynagrodzeniami. To niech to odszczekają.
~ Dobra zmiana PI$
10 miesięcy temu ocena: 64%  44
Zieliński gdzie Twój kolega sanitariusz Janusz Krawiec i Mirosław Drzazga http://www.jarocinska.pl/artyk... ?????????? liczą ponad
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gdzie jest prokuratura?
10 miesięcy temu ocena: 86%  43
Za ten wywiad w gazecie gdzie straszył pracowników powinien mieć zarzuty. Czy te związki zawodowe działające w szpitalu nie mają prawników? Czystej postaci zastraszanie w mojej opinii kwalifikujące się jako mobbing.
~ Dobra dobra
10 miesięcy temu ocena: 80%  42
Remont szpitala robią. Najpierw Swoje wyremontowali a teraz innym chcą dogodzić
~ Jazda z h.....
10 miesięcy temu ocena: 79%  41
Panie Zieliński szacunek. Pokazać że ma się własne zdanie i nie boi się Pan prezesa który przy okazji konfliktu z ratownikami med. w wywiadzie dla gazety pokazał, że w dupie ma prawo i wypowiadał się na granicy mobbingu to trzeba być odważnym. Nie dał się Pan zastraszyć tak jak Tomasz RAŹNIAK wykazał się Pan odwagą. Pielęgniarki mogą być z Pana dumne.
~ Papla co mu ślina na język przyniesie
10 miesięcy temu ocena: 87%  40
Martuzalski gdzie jest apteka którą obiecałeś? Całodobowa w szpitalu? Klamaleś czy znowu coś ci się pomyliło, pomieszało. Kolejny twój intelektualny bełkot.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koalicja PO PSL PiS SLD rządząca powiatem
10 miesięcy temu ocena: 79%  39
Gdzie jest Szczerbań? Obrońca pokrzywdzonych. Gdzie jest starosta Grobelny z PSL? Gdzie jest Drzazga z PiS. Znowu ufają Mazurkowi z PO?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zostaliscie nagrani na sesji jak się poklepujecie po plecach
10 miesięcy temu ocena: 81%  38
Ma nowych kolegów budzynia i piatka.
~ GDZIE JEST $$$$$$$$$$$$$$anitariusz
10 miesięcy temu ocena: 100%  37
Gdzie jest $ANITARIUSZ http://www.jarocinska.pl/artyk...
~ uchwała PI$ popierająca gnębienie pracowników
10 miesięcy temu ocena: 86%  36
Na zebraniu pis podjęło uchwałę o poparciu wojen Mazurka z pracownikami za byli inicjator $zymczak heniu$ człon rady nadzorczej MIRO$ŁAW DRZA$GA z pis Janu$z Krawiec z pIS Lidja Cze$zak pis Kulki w$zyskie t$zy Zbigniew $urdykowski z Kru$ kulka z Agencji ROlnej Jan $zczerbań pis
~ Wszystko jest w protokolach
10 miesięcy temu ocena: 88%  35
Martuzalski jak był rok temu w opozycji to jak na sesji rady powiatu troszczył się o pielęgniarki. Jak dopytywał ile te biedne i pracowite kobiety zarabiają. Jak pochylał się nad ich glodowymi wyplatami. A teraz ma wszystkie asy w rękawie. Rządzi i może wszystko. Jego żołnierz rozdaje karty w szpitalu. Czekamy na Martuzalskiego wrażliwość społeczną.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dla maliny
10 miesięcy temu ocena: 100%  34
i z 60 000
~ Ważne że znalazło się 120.000 w budżecie powiatu na niego i 180.000 dla Mazurka z pieniędzy szpitala
10 miesięcy temu ocena: 83%  33
Hipokryta, zakłamany polityk. Ludziom wodę z mózgu robi.
~ Madzia
10 miesięcy temu ocena: 64%  32
Do Jasia tacy.ciekawe czy jak trafisz kiedyś do. szpitala to będziesz różańce odmawiał?czy jednak bedziesz liczył ze ci ,,,te baby"pomogą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ J zgarniam swoje w szkole 2 etaty w radz.e 30tysiecy razem 128 tysiaczków reszte mi loto
10 miesięcy temu ocena: 91%  31
plujesz mu w oczy a on że deszcz pada albo ksiądz kropidłem to dopiero szuje jano miro henio jauszo i ble ble ble....
~ PZPR owska dyrektorka powołana w latach 70 zbrodniczego systemu komunistycznego.
10 miesięcy temu ocena: 88%  30
Włodarczykowa gdzie paliatyw. Prawie rok już rzadzicie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały zarząd powiatu powinien negocjować z pielęgniarkami.
10 miesięcy temu ocena: 100%  29
ABW babcia już nasłałaś na szpital, bo tak wyczytałem w szmatławcu pod nazwą informator powiatowy? Karierę robiła za komuny, w latach 70 została dyrektorką, w tych samych latach co komuniści mordowali robotników, a teraz jeszcze się mądrzy i poucza. Pojęcia nie ma o służbie zdrowia, ale jęzorem miele. Lepiej dołącz do Mazurka i negocjuj z pielęgniarkami, bo za chwilę nie będzie miał kto twoim wyborcom albo czego ci nie życzę tobie jak zaniemozesz pampersa zmienić. Lekarz ci tego nie zrobi.
~ Xyz
10 miesięcy temu ocena: 92%  28
Wlodarczykowa nie jest swieta w tej mafii powiatowej. Tak miesza w tym kotle jak jej kaza
~ BETONIARA XXXXXXXL
10 miesięcy temu ocena: 92%  27
zapisałam sie
~ Najbogatszy szpital w Wielkopolsce
10 miesięcy temu ocena: 88%  26
Lekarze powinni się domagać tych 140 zł za godzinę pracy o których opowiadał Gieburowski przewodniczący rady nadzorczej szpitala. Niech słowa staną się ciałem, żeby Gieburowski z gęby dupy nie robił. Ciekawe co na te słowa lekarze co zarabiają 40, 50 czy 60 zł na godzinę?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ???
10 miesięcy temu ocena: 32%  25
Czy jest prawdą że poprzedni prezes przed odejściem dał podwyżki lekarzom???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Budowlaniec negocjator
10 miesięcy temu ocena: 85%  24
Nie stresuj się poprzednim prezesrm. Wszystkie umowy podpisane przez poprzedni zarząd z lekarzami kontaktowymi skończyły się w połowie roku. Więc zarobki lekarzy od lipca to już zasługa Mazurka i Martuzalskiego. Mogą wszystko. Właśnie negocjują stawki z lekarzami na nowy rok, więc może im czasu nie starczyć na pielęgniarki
~ Drzazga w oku
10 miesięcy temu ocena: 81%  23
Prawdą jest że Mazurek dał podwyżkę np. Piątkowi który startował z listy Martuzalskiego. Zresztą niezgodnie z prawem bo ten nie miał założonego NZOZ u.
~ Proste?
10 miesięcy temu ocena: 90%  22
Wg Gieburowskiego jesteśmy najbogatszym szpitalem w Wielkopolsce, bo płacimy lekarzom 140 zł na godzinę. To Mazurek z Martuzalskim zabierzcie tym lekarzom po 50 zł na godzinę i dajcie pielęgniarkom podwyżki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzyczeć tylko potrafią
10 miesięcy temu ocena: 92%  21
Szybciej salowym zabiorą 100 zł niż lekarzom złotówkę.
~ Powiatowy Lepper
10 miesięcy temu ocena: 88%  20
Szczerbań tak jak wywalczyleś 13.000dla Mazurka i 120.000 kosztów rocznie z budżetu powiatu dla Martuzalskiego może byś wywalczył 215 brutto dla pielęgniarek?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Judasz
10 miesięcy temu ocena: 93%  19
W obronie kaski za przewodniczącego rady był w stanie zawrzeć koalicję z PO iMartuzalskim?
~ $ZCZERBOL Z PI$
10 miesięcy temu ocena: 94%  18
DLA MOJEGO SYNKA W SZPITALU I U KRAWCA W DPS TRZEBA
~ Piętaszek
10 miesięcy temu ocena: 95%  17
Mazurkowi jak Stachu powie że dać to da. A jak powie że nie dawać to nie da
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ubezwłasnowolniony prezol
10 miesięcy temu ocena: 93%  16
Słup gonady. Nic nie ma do gadania.
~ Priorytety
10 miesięcy temu ocena: 94%  15
Może nie chcą dać bo zbierają dla lekarzy?Dwóch startowało z listy Martuzalskiego
~ ~ kjhg
10 miesięcy temu ocena: 97%  14
Pielęgniarki powinny strajkować ale konkretnie, a nie wywiesić flagi i udawać strajkowanie.Nie róbcie się dobrymi.Lekarze wystrajkowali sobie podwyżki bo odeszli od łóżek, zawiesili pracę w przychodniach, mieli w d--pie dobro pacjenta. A wam się wmawia że to nie humanitarne.Niech lekarz na dyżurze zamiast spać i brać taką kasę jak wy za cały miesiąc weźmie się do roboty.Problem jest w tym że wasi przewodniczący związku na samej górze w W-wie chodzą na pasku u swoich prezesów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kjhg
10 miesięcy temu ocena: 96%  13
do AX Służba zdrowia dla lekarza i pielęgniarki jest taka sama tylko lekarzez awsze dostają swoją kase a pielęgniarki dostają po du--e
~ Ax
10 miesięcy temu ocena: 6%  12
A dlaczego pacjenci maja cierpiec na tych calych strajkach? Niczemu winni nie sa. To ktos postawiony wyzej ma dac pieniadze na wynagrodzenia a nie pacjenci. Chore to wszystko moim zdaniem.
~ mmmm
10 miesięcy temu ocena: 94%  11
Dostaną, ale lekarze.
~ nn
10 miesięcy temu ocena: 21%  10
Pielegniarki nie dostały podwyzki ? A 3 x 400. to według nich to. co ? Ja tutaj widze politykowanie , a nie strajk ! Czytam że w szpitalu rozpoczęto naprawę finansów i budowę . I w tym momencie strajk? Oj związki są narzędziem... Czyjim? W Jarocinie tego akurat nie ma potrzeby tłumaczyć. Pozdrawiam moje rodzinne miasto.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zakłamane facjaty
10 miesięcy temu ocena: 90%  9
o czym ty piszesz? Nikt nie jest niczyim narzędziem. Tym leśnym dziadkom z koalicji PO PSL PIS SLD wystarczy tylko nie przeszkadzać. Sami się posprzątają.
~ Skazany za...
10 miesięcy temu ocena: 24%  8
Moim
~ kjhg
10 miesięcy temu ocena: 90%  7
Ty Baranie Pielęgniarki dostawały 4 stówy poza wynagrodzeniem bo tak im zrobił poprzedni minister zdrowia jak były zadymy w całej Polsce, w późniejszym czasie miały dostać podwyżki. A co zrobili w Jarocińskim szpitalu? Zabrali im te 4 stówy i wpisali do wynagrodzenia i mówią że dostali podwyżkę.Panie Mazurek sam Pan siebie określ odpowiednim epitetem.
~ Teodór
10 miesięcy temu ocena: 100%  6
Jak zwykle i tradycyjnie trzymam ręke na pulsie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Teodor ratuj - larum grają
10 miesięcy temu ocena: 87%  5
Na taczke dziadzie Mazurka wraz z pomagierem Stanisławem i za brame szpitala pod starostwo .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A