R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco
R E K L A M A

Zrobili to dla dzieci.Co i gdzie? [ZDJĘCIA]

› Aktualności› Samorząd 7 miesięcy temu    13.10.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Radni dostali czekoladę od uczniów Radni dostali czekoladę od uczniów  fot. Elżbieta Rzepczyk

Gmina Jaraczewo. Władze Jaraczewa. Inwestycje. Uczniowie

 

R E K L A M A

Reforma oświaty wymusiła na władzach samorządowych rozbudowę szkół. Z takim problemem musiała się też zmierzyć gmina Jaraczewo. Wybudowano parterowy budynek przy Szkole Podstawowej w Górze, w którym mieszczą się dwie sale lekcyjne.

- W styczniu tego roku wystąpiliśmy do ministerstwa edukacji o dotacje na to zadanie. Niestety otrzymaliśmy odpowiedź negatywną w związku z tym władze Jaraczewa podjęły decyzję o budowie dwóch sal lekcyjnych z własnych środków. Wymagało to pewnych kompromisów, ponieważ inwestycji było bardzo wiele. Musieliśmy z niektórych rzeczy zrezygnować, aby wykonać tę inwestycje - Katarzyna Borowczyk, kierownik Referatu Programów Unijnych Urzędu Miasta i Gminy w Jaraczewie.

Inwestycja pochłonęła prawie 430 tys. zł, a zrealizowała ją miejscowa firma P.P.H.U. „Roguszka”

 

  - Mamy jeszcze Wojciechowo, które w przyszłym roku zostanie rozbudowane o dwie sale lekcyjnej. Rzeczywiście reforma edukacji spowodowała, że my musimy dobudowywać sale lekcyjne po to, aby dzieci miały dobre warunki lekcyjne do nauki. Góra była pierwsza z tego względu, że ma więcej dzieci w obwodzie, ale myślę, że w przyszłym roku będzie Wojciechowo - mówił Dariusz Strugała, burmistrza Jaraczewa.

To już kolejna inwestycja  gminy Jaraczewo w bazę oświatową. We wrześniu otwarto nowoczesne przedszkole [ZOBACZ TUTAJ]

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (5)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
    ~ błysk
    7 miesięcy temu ocena: 100%  5
    chora gmina...ciemne energie...niskie wibracje...
    ~ Mama2
    7 miesięcy temu ocena: 67%  4
    A niepelnosprawne dzieci, ktore teraz ucza sie w Goli to nie sa nasze dzieci? Im nie warto zapewnic godnego nauczania? Gdyby nie odebrano sal w noskowie, to i tam trzebaby dobudowywac klasy. A Górze juz dawno nalezaly sie dodatkowe sale. Mam nadzieje, ze to wlasnie w SP w Górze bedzie teraz najwiecej inwestowane
    ~ pol
    7 miesięcy temu ocena: 94%  3
    Taką piękną szkołę zlikwidowac i wydzierżawić tylko dlatego żeby w Noskowie było wiecej miejsca to jest chore.A teraz dobudowują klasy.Mam nadzieję że rodzice i mieszkańcy Goli odpowiednio już wkrótce podziękują włodarzowi.
    ~ Piko
    7 miesięcy temu ocena: 100%  2
    P.Smolarek uczy teraz w Górze ?Biedne te dzieci.
    ~ Mama
    7 miesięcy temu ocena: 100%  1
    Wszędzie dobudowujecie sale a SP Jaraczewo? Dzieci cisną się w małych salach. Sala informatyczna na poddaszu gdzie duszno jak.... jedna klasa to niby nawet w gabinecie higienistki jest, bo miejsc nie ma. A może po prostu wystarczyło nie zamykać szkoły w Goli i wszędzie byłoby dobrze. W Górze nie byłoby przepychu i w Jaraczewie również.
    R E K L A M A
    R E K L A M A
    R E K L A M A